Qardox Tori
Erdoğanın paradoksu

08/02/2008 Tarihinde Recep Tayyip Erdoğan Almanya da yaptığı konuşmada asimilasyonun insanlık suçu olduğunu dile getirip, orada yaşayan Türklere şöyle söylüyor; “Yaşadıkları topluma entegre olmalarına evet fakat Asimilasyona hayır”. Çünkü asimilasyonun bir insanlık suçu olduğunu ve bir insanın yabancı bir dili öğrenebilmesi için evvela kendi ana dilini iyi bilmesi gerektiğini vurguluyor.

 

Sanki Recep Tayyip Erdoğan uzayda yaşıyor ve 25 Milyona yakın Kürd nüfusu onun işgal ettiği topraklarda halen yaşamamaktadır.Kürd halkının dilini kültürünü kimliğini ve diğer bütün ulusal hakları yasaklanmamıştır ve Kürdlere yapılanlar insanlık suçu değildir!

 

Recep Tayyip Erdoğan Asimilasyonun ne kadar ağır bir suç olduğunu bildiği halde Başbakanı olduğu ülkesinde böylesi bir suç işlemesine neden göz yumuyor? Ve tüm Dünyanın gözlerinin içine baka baka doğruyu söylemeyip aklınca insanlık dersi vermeye çalışıyor.

 

“Kendi anadilini ülkesinin eğitim kurumlarında öğrenemeyen bir insanın yabancı dili öğrenmesi zordur ve bu Asimile olmaktır” diyen Erdoğan acaba eşi Emine Erdoğan'la hangi dilde iletişim kuruyor? Acaba Arap asıllı olan eşinin yüzüne bu anlattığı hikayeden sonra nasıl bakabiliyor?

 

9-02.2008