Platform, nivîsên kesên xwediyê nêrînên cuda diweşîne. Berpirsiyariya her nivîsê ya nivîskar e. Bêyî haya nivîskaran û rastkirinên îmlayê tu guhertin di nivîsan de nayê çêkirin.
Platform, ji xeynî daxuyaniyên çapemeniyê, anons û îlanan nivîsên ku di malperên din de hatine weşandin, carek din naweşîne, ku biweşîne jî çavkanî nîşan dide.

Daxwaza me ew e ku nivîskar bi navê xwe yê di raya giştî de tê naskirin, nivisê xwe biweşîne, lê ew çi navî bi kar tîne ew temamî teserûfa wî/wê ye. Lê em wek redaksiyon heta nasnameya wî/wê ya rasteqîn nizanibin em nivisên wî/wê çap nakin.

 
Platform, değişik düşünceye sahip insanların yazılarını yayınlar. Her yazının sorumluluğu yazarına aittir. Bazı imla düzeltmeleri dışında, yazarının haberi olmadan yazılarda hiçbir değişiklik yapılamaz.
Platform, Basin açiklamalari, anons ve ilanlarin dışında başka sitelerde yayınlanan yazılari kendi sitesinde yayınlamaz, yayınladigi taktirde kaynak gösterir.
Arzumuz odur ki her yazar kamuoyunca bilinen ismiyle yazısını yayınlamalidir. Yazarın hangi ismi kullanacağini tamamiyla onun tasarrufu, ama biz redaksiyon olarak yazarin gerçek kimliğini bilmeden/öğrenmeden yazisini yayinlamadiğimizi animsatmak istiyoruz.