Arşiv

 
 
Polemik* (Tartışma) Gereklidir!

 

Say ın Ulumaskan

 

Bu “polemik”, yani tartışma aslında gereklidir!...

Kullandığınız uslüp sınırları aşsa bile!

O nedenle size ve şahsınızda sizin gibi düşünenlere sorularımı sormaya devam edeceğim.

 

•  Bir kez daha ve SİZE şahsen son kez olarak soruyorum. 7 Ocak 2008 tarihli ve buna ek olarak www.kurdinfo.com sitesinde yayınlanmış olan HANGİ YAZIMDA ve HANGİ KELİME nin KÜFÜR olduğunu lütfen yazın ki bir daha kullanmayayım! Lütfen yardımcı olun!

 

Ben “eşyanın ismi ile çağırılması” gerektiğini, dolaysıyla “sürahi” ye “bardak” denilemeyeceğini (ikisi de sıvı maddeleri doldurmak için kullanılan iki malzeme olsa bile) bilen ve buna inanan bir insan ım . “Terör” ve “”terörist” kavramları size göre “küfür” mü dür değil midir? Üzgünüm ki bu konuda yazınızda bir cevap yer almıyor.

 

Dolaysıyla tekrar etmek zorunda kaldım.

 

Diyarbakır'da yapılan bir “TERÖR” eylemi midir değil midir?

 

•  Her hangi bir “kaçkın/tüymüş” kişi, en azından bir Alman veya İşsveç'li vb. kadar görüş belirtme hakkına sahip midir değil midir?

 

•  Sizin derdiniz benim Kürdistan'da bulunmam mıdır? Yani benim burada doğmuş çocuğum bu görüşlere sahip olsa “niye ülkede değilsin” mi diyeceksiniz?

 

•  Sayın Ali Buran ile ben aynı örgütsel çalışma içinde bulunuyoruz. Dolaysıyla Sayın Buran'a atfen yazdıklarınız bir referans değildir benim için. Biz bu konuyu Sayın Buran ile kendi direk görüşmelerimizde ve toplantılarımızda konuşuruz. Yani yazmak istediklerinizi böyle bir referansa gerek duymadan yazabilirsiniz.

 

Aynı sitede yazan iki insan olarak bu konularda bir netlik sağlayabilirsek muhtemelen tartışma seyrini de daha sağlıklı bir temele yerleştirebiliriz ve bu tartışmayı yararlı bir görüş alışverişine dönüştürebiliriz!

 

Bana göre gerisi “hikayedir” ve benim açımdan gereksizdir!

 

Yani bu konuda son yazımdır ve referansım da yok....

 

Size tekrar sağlık ve başarılar diliyorum ve umuyorum ki bu tartışma (yazılanlar sadece bizler tarafından okunmuyor!...) ulusal hareketimizde tartışma uslübüne bir katkı versin, yani “ATIŞ SERBEST” uslübü aşılabilsin!...

 

14 Ocak 2008, Stockholm

Vildan Tanrıkulu

 

* Bu kavramın anlamı yazılı görüş çatışmasıdır, yazılı tartışmadır.

 

 


Zaman ile yarışmak!

Leyla Zana nihayet

Zaman ile yarışmak!

PKK'nin 20 YILLIK SERÜVENINDEN KESITLER

20. Y1l1nda 15 Austos'un 
siyasal sefaleti!

NE YAPMALI?

Ben yazmay1 unuttum!