Sahi Atatürk yaşasaydı ne olurdu?

Yazarimiz Abdulkadir Ulumaskan’ın „Atatürk Yaşasaydi ne olurdu“ yazisi ile ilgili çok küfürlü tepkiler geldi. Ve Abdulkadir bu tepkilere elinden geldikçe cevap verdi. Bunlardan birisiyle olan polemiğini yayinlamayi uygun gördük. kurdinfo.com

 

 

 

Aşağılık herif, senin gibi köpekler ancak internet üzerindeki gereksiz köşelerinden şerefsiz,benliksiz bölücülere seslenebilir.Hepinize Allah ve bu millet cezasını verecek. Bir Gazi'ye bir Ulu Önder'e söz söylemek senin neyine. Homoseksüellerle çok yatıp kalktığın için onların ne diyeceğini iyi biliyorsun belli ki. Gündelik siyaseti de onların yataklarından izledeğin bariz ortada.Benim atalarım seninkilerle ard arda namaz kıldı namert herif, suratına tükürdüğümün namert adam.Size Kürt Toplumu da Türk Milleti de mezarınıza tükürerek en iyi cezayı verecek zaten.Kontörlü yazar,ahlaksız it.

 

 

 

***

 

Ahmak faşist yaratik,

 

Merhaba yaratik, aslinda merhabalik bir varliga pek benzemiyorsun ama insanlik bizde kalsin ve genede merhaba diyelim.

Eğer adam isen, insan isen ve ve insan gibi düsüncelerin varsa yaz küfür ederek değil yoksa bende senin seviyene inerek daha agir küfürler edebilirim.

Ama ben bir insan olarak düsüncelerimi yaziyor ve bir gerceği espirili bir şekilde ortaya koyuyorum.Varsa bilgin varsa ortaya koyacagin bir fikir gerçek yada değil insan gibi ortaya koyar ve söylediklerimi çürütürsün.Birak bu kuru ulu önde safsatalarini ve bölücü naralari.

senin gibi zavali beyin ve insanliktan nasibini almamiş kişiliksiz ve ahlaksizlarin yöntemidir  böyle küfürler.

 

Atalarimiz ard arda namaz kilmiş ha ? sizin namaziniz da niyazinizda kardeşliğiniz gibi sahte. Zaten senin atalarinin islamiyeti kabulu de benimseme değil sahtekarcadir.

sen ve senin önderin benim atalarim kürtlerin sayesinde şimdi o topraklar üzerinde yaşayip nara atiyor azgin azgin.Ama senin ulu önderin ve senin gibi faşist zihniyetler daha doğrusu zihniyetsizler şimdi kürtleri inkar ediyor kürtlere hakaret ediyor ve cezanizi veririz diye tehdit ediyor senin yaptigin gibi.Ama dar günde senin ulu önderin kürt seyhlerinin elini öperek kurtuluş savaşi verdi ve sonra kürtlere kaleşlik ve ihnet etti.

Kürt halki ve tarih senin ulu önderini ve senin gibilerin cezasini verecek.

 

Ben senin gibi aşağlik değilim ve Türk halkina hakaret etmiyorum, bütün halklara oldugu gibi türk halkinada saygiliyim ve cok degerli türk arkadas ve dostlarim var.

Ama ne sen nede senin önderin saygiya deger degilsiniz.

Senin gibiler ve önderin gibiler zora girdimiydi kürtlerin ellerini öperek yalvarir işi bitince böyle adice küfür ederler.

 

Senin ulu önderin bir katildir kürtleri katl etmiştir yalniz kürtleri degil kendi arkadaslarinida katl etmis namuslu türkleride katl etmistir.Tabi senin beynin bunlari almaz sen bilemezsin cüknü sen karektersiz bir yagcisin ancak güclü olanlara tatar ve ulu mulu gibi laflarla yardakcilik yaparsin.ulu önderini ben senden daha iyi biliyorum senden daha cok okumusum ulu önderini.Ne sen nede ulu önderin bes para etmezsiniz. vefasiz, firsatci, kalles, nankör ve döneksiniz ayni zamanda terbiyesizsiniz sen ve senin gibiler.Eger yüregin, beynin, bilgin ve kisiligin varsa gel seinle senin önderini tartisalim, yoksa böyle küfürle olmaz, senin ulu basbakaninda küfür ediyor cünkü oda senin gibi terbiyesiz,karsisina cikip derdini anlatan vatandasa küfür ediyor oda senin ve ulu önderin gibi namert ve nankör, cünkü oda Kürtlerin sayesinde basbakan oldu.

Merak etme yakinda senin ulu önderin gibi ulu başbakanininda ne olduğunu yazacağim.

seni ulu önderinin homosexsüel oldugunu söylemedim olabilir ama ben öyle birsey demedim, zaten söyleneni, yazilani anlayacak kapasiteninde olmadiğin belli, yoksa ben öyle bir şey demedim.

ulu önderinin piç olduğunu Hasan Mezarci söylüyor, ben değil.

senin ulu önderin soysuz bir kürt olan Ziya Gökalp için ne diyor biliyormusun tabiki bilmiyorsun ama sende sayemde ögrenmiş ol:"O benim fikir babamdir"diyor.

Gerçek babasi belli değil ama fikir babasi Z.Gökalp. Umarim sende ulu önderin gibi gerçek babasi belli olmayan biri değilsindir.

 

Çünkü iyi bir baba terbiyesi görmüş biri böyle serseri ve adice küfür etmez.Bak bende küfür ediyorum ama adam gibi ediyorum, düzeyli ediyorum ve hak ettigin icin ediyorum.Aslinda küfürde sayilmaz benim dediklerim sadece senin niteliklerini ortaya koyuyorum ulu önderinkilerini koydugum gibi.

Bilmiyorum bu kadar yazip kafa yormaya degercek kadar varmisin ama ben genede insanlik görevim gereği yazdim yoksa cevap vermeyede degmiyorsun, umut ederimki bir gün insan olursa bu füfürlerinden utanirsin, tabi o zamanda ulu cumhurbaskanin gibi "Dün dündür bugünde bugün" demesen eğer. Çünkü Vukalemun gibisiniz. Her renge uyarsiniz her renkte size uyar.

 

***

 

 

 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü kimlerden okuduğun,dinlediğin çok belli.Sahte peygamberlerden,sömürgeci güçlerin aşağılık,haysiyetsiz etki ajanlarından dinlediğin/okuduğun çok belli...Senin gibiler hala 'Kemalist ideoloji, kemalist ideoloji!!!...' diye nutuklar atarken etrafta;Türkiye'de Kemalist ideolojinin rahmetli  Atatürk'ün vefatının ardından yok edildiği bariz bir gerçektir.Çok okumuşsun,okumuşsun da Ali Kemali de geçmişsin maşallah.Okuyacaksan azıcık toprak reformonu oku, Atatürk'ün vakit gazetesi başyazarının 'Kürt sorunu nedir?' sorusuna 1923'te verdiği cevabı oku.Türkiye'nin en iyi hukukçularının zamanında Tunceliden çıktığını oku,oku ama bunları okurken yanına BND'yi,M15'i,CIA'yı,AB'yi alma olur mu?İsterdim elbette seninle Atatürk'ü konuşmayı-tartışmayı isterdim ama sen onu eleştirmekten çok ona küfretmeyi, sövmeyi kendine layık buluyorsun.Sen durduğu yerin farkına var önce,yazılarını yazdığın ağ öbeğ(site)inin sol üstündeki üzerinde molotof kokteyli olan polis panzerini bir gör.Sen hem bana fikir diyeceksin hem de sonra oraya beş ytl verip molotof kokteyli attırdığın körpecik yavrucakların oraya zafer işareti yaptığı resmi koyacaksın.Tayyip Erdoğan'ın davranışını tasvip ettiğimi kim söyledi sana?Biz halk nasıl dinlenilir bunu rahmetli Atatürk'ün resimlerinde gördük.Sen bunları nereden bileceksin?Ulan yazık be sana adi herif.Tekrar bir ağ öbeğine baktım ulan belki aranızda bir namuslu kalmıştır diye,oraya PKK'nın bağlantısını koymuşsunuz ağ öbeğine aşşağılık şerefsizler. Gören de fikir savunuyorsunuz sanar.Sana zaman ayırıp yazı yazmama yazık.Benim de Kürt arkadaşlarım,dostlarım var ancak onlar Kürtlüğün ve Türkmenliğin iç içe girdiğinin, bin yıldır yan yana yaşadığımızın, birbirimizle soylarımızı birleştirdiğimizin farkındalar.Ama onlar aynı zamanda AB'nin ne olduğunun, ABD işgalinin ne olduğunun da çok iyi farkındalar. Barzaninin yahudi olduğunu,İsrail planlarını da çok iyi biliyorlar.Çünkü adam gibi okuyorlar.Adam gibi tartışıyorlar. Onlar da senin düşmanınlar,çünkü sen fikir savunmuyorsun,bilimsel dğerlendirmiyorsun.Silah diyorsun,bize 'SİZ' diyorsun sonra da Türklere saygılıyım diyorsun. Geç bunları geç.Senin gibilere Skinner'in faresi gibi davranmak lazım.Doğru yolu bulman için duvara elektrik vermek lazım.Ama elekrik ceza değil sana sadece olumsuz pekiştireç anlıyor musun?Eğer gidip de butona basmayı başarırsan ödülün helal yemek olacak.Afiyet olur inşallah...

 

***

 

 

Merhaba bu sefer tam olmasada yarim merhabayi hak etmişsin, biraz daha insan gibi yazmişsin ama tam da değil yine arada bir adice küfürlerin var, bu senin seviyeni gösterir yada seviyesizliğini, çünkü seviyesiz insanlar, başkalarinin görüşüne tahamül edemiyenler adam gibi konuşmasini bilmezler, arada bir adama benzer konuşsada gene araya bir seviyesizligini sikiştirmadan edemezler.

Senin ulu önderine gelirsek senin için olabilir ama benim için ulu falan değildir, bir halki yok sayan, katliamdan geçiren biri asla ulu olamaz, olsa olsa aşağlik olur. Ve bazilari bunu ululaştirirsa onlar onda daha aşağlik dalkavuklar olurlar tipki senin gibi.

 

Müsadenle buda benim fikrim olsun. Tabi biliyorum bu söze karşida edepsizce küfür edeceksin. Çünkü kemalist  tiptir bu senin gibiler eleştiriye gelmez küfür ederler. Ben aşağlik derken küfür, hakaret etmiyorum, bir halkin katilinin ulu olmadiğini, aşağlik olduğunu söylüyorum. Sen ve senin ulu önderin aşağlik kavraminin içini doldurup bunu kendisine sifat edimmiş ise ben ne yapayim , suç benim mi?

 

Senin ulu önderini senin okuduğun yerlerden de okudum ve lanet olsun yillarca onun faşist idolojisiyle okuduk. Ama başka kaynaklardanda okudum, yaşli canli taniklardanda dinledim, tarafsiz tarihçilerdende okudum ve katliam artiği yaşli kürtlerden de dinledim.

Ama bir kerelik dürüst ol ve bana söyle sen resmi idoloji dişindan bir tek kaynaktan ulu önderini okudun mu, hiç merak ettin mi ? eminim okumamişsin, okusanda beyinsiz okursun ve böyle küfür edersin, çünkü kemalizm beyninizi kirletmiş, hastalikli yapmiş özgür ondan bağimsiz düşünemezsiniz, hep ona tapar söylediklerini ayetleştirirsiniz.

 

Sonra ben senin pekte ulu olmiyan önderini ne sahte peygamber nede bilmem  ajanlarindan okumadim zaten sahte peygamber dedigin  o ta kendisidir.

Hadi ordan palavra atma sömürgecilere benim kadar karşi olamazsin, hem sömürgeci senin ulu önderin ve ulu devletin değilmidir acaba. Kürtler senin ve ulu önderinin atalarindan daha eski değil mi, orasi onlarin yurdu değil mi, orada kimin topraği işgal edilmiş kimin dili, kültürü ismi yasaklanmiş. Kürtlermi Türk yoktur, karda yürürken kart-kurt seslerinden çikmiş demiş yoksa senin ulu önderlerin mi?

 

Türkiyede en iyi hukukçular Tunceli den çikmiştir diyorsun, ulan utanmaz adam Tuncelinin başina neler getirdi senin ulu önderin. Peki hiç merak ettin mi oranin adi niye Tunçeli…?

Orasi Dersim gerçek ve kürtçe ismi Dersimdir acaba senin ulu önderin ve önderlerin ve ulu önderinin idolojisi neden oranin adini değiştirdi, neden köylerin, şehirlerin,çocuklarin isimlerini değiştirildi ve hala yasak. Senin ulu önderlerin Dersim isyaninda kaç bin kürdü katl etti biliyormusun. isyandan sonra senin ulu önderinin askerleri kürt hamile kadinlarin karnindaki çocuğun erkek mi kiz mi bir paket sigarasina  iddaya girerek söngüyle deştiğini bilirmisin. Bunu bizim yaşlilarimiz ağlaya ağlaya anlatirdi bize. Bu vahşet senin ulu önderinin eseri, mantiği ve emirleridir ve dünyada eşi az bulunur bir vahşettir.onun için seni ulu önderine lanet okumak her kürt ve insanin görevidir. Ama ben o yazimda da küfüretmedim senin anlayişin biraz kit olmali, ben kemalizmin insanlari nasil iki yüzlü bir hale getirdigini iddia ediyorum ve bu dogrudur. Bu gün bile hala kimse türkiyede ben kemalist degilim yada anti-kemalistim diyebilirmi? Erbakan kemalistmiydi M.kemal yaşasa RP. Li olurdu dedi.

Dansöz şarkici kadin kemalismiydi, yok. Ben bunu anlatmaya çalişiyorum ama anlamiyorsun.

 

Ben Atatürkün bir katil, faşist olduğunu düşünüyorum ama homosexsüeldir demedim.Türkiyede kemalizmin nasil bir kalkan olduğuna örnek için o örneği verdim ve doğru bir tespit. Kimse ona karşi bir eleştiri yapabilirmi bu ilahlaştirma değilde nedir peki sorarim.

 

„Okuyacaksan azıcık toprak reformonu oku,Atatürk'ün vakit gazetesi başyazarının 'Kürt sorunu nedir?' sorusuna 1923'te verdiği cevabı oku.“ Diyorsun iyi okuyalim da, her iki tarafi beraber okuyalim.Sevr Antlaşmasini ve Lozan konferansinida okuyalim sözde ulu önderin kürt sorunu konusunda Avrupaya karş kürt ve türkler birdir diye mecliste kürtçe konuşturup kürt ulusal giysileriyle çikardiği ve daha sonra  işi bitince kürtçe konuşup kürt kiyafeti giydi diye İstiklal Mahkemesi'nde yargilayip astirdiği Hasan Hayri yu de okuyalim bir zahmet. Sehpanın önünde "Yaşasın Kürt milleti" diye bağıran idama nice Hasan Hayrileri oku zahmet olmasa.

 

Sen birak toprak reformunu o topraklar üzerinde insan birakmadi senin ulularin. Neden oldu şeyh sait isyani, Ağri, koçgiri, Dersim vb. Diger isyanlar.Gerçekten bunlar hep senin ulu önderin ve onun mantigi ve yalaniyla söylendigi gibi diş mihrak mi acaba. Diş kişkirtma herzaman vardir ama kürt isyanlarinin sirf bir diş tahrik oldugu kocaman bir yalandir.

Işte bahs ettigin o okumam gereken ulu önderin kürt sorunu konusundaki açiklamalari ve bunlari yerine getirmemesi yani kürtleri aldatmasi ve inkar etmesi sonucudur bu isyanlar.

Toprak reformunu okuyalim bakalim ve senin ulu önderinden bir ululuk daha görelim.

Kimdir Çerkez Ethem bilirmisin? Zanetmiyorum bildigini, bilsende ismen bilir ve ulusal hain diye küfür ettigin biri olarak bilirsin o kadar. Ama öyle degil. Oku dediğin toprak reformunu okumadan ona bakarsak reformun ne oldugu anlaşilir. Çünkü Çerkez Ethem toprak sahibi olmasi gereken köylülerin öncüsüdür. Yeşil orduyu yani köylüler ordusunu kurmuştur. Ve Ege bölgesini senin ulu önderin değil Çerkez Ethem kurtarmiştir. (Nasilki Kürdistanda senin ulu önderin ve ulu askerlerin degil Kürtler kurtardiysa topraklarini) peki sonra ne oldu ona da verilen sözler tipki kürtler gibi tutulmadi hemde senin ulun tarafinda büyük bir komployla tarihi düşman bilinen yunanlilara siğdirilmak zorunda birakilip ulusal hain ilan edildi, o verilen sözler yerine gelmedigi icin uluna karşi çikti  ve onurluca direndi.

Peki hain burada kim ulu önderin mi yoksa Çerkez Ethem mi???

“Sen durduğu yerin farkına var önce...” diyorsun.

 

Ben durdugum yeri iyi biliyorum, yoksa sana mi sormam lazim nerde duracagimi.

Hem yalan söylüyorsun yazdigim sitenin PKK ile hiç bir organik ilgisi yok. 

Tersine orada PKK çokta eleştirilmiştir. Malesef hep böyle ahmaksiniz okudugunuzu ya anlamiyor yada çok azgin faşist olduğunuz için kürtlerle ilgili olan her yere, şeye böyle azginca saldirip küfür ediyorsunuz. 

 

Kaldiki PKK ile ilgili olsa ne olur, PKK şu kadar insan öldürdü falan deyip nasil olur diyeceksin degilmi? Pkk ne kadar öldürdü sence, malum ulularin gibi 20-30 bin diyeceksin.

Bunlari kim öldürdü niye öldürdü bu ayri bir tartişma ona şimdi girmiyorum. Yani diyeceğim Pkk ile ilgili tahamülsüzlügün işte bu kadar öldürdüde nasil onun sözünün geçtiği bir yerde yazarsin falan. Peki buna 30 bin öldürdü diyelim peki seni ulu önderin ve onun devami zihniyet kaç yüzbin kürt öldürdü, yüzbinlerce kürdün kanina girmiş ulu önderin için benden ulu bir saygi bekliyorsunda PKK ye neden tahamül edemiyorsun? Neyse onuda gecelim.

„Tekrar bir ağ öbeğine baktım ulan belki aranızda bir namuslu kalmıştır diye,“ yahu ulan kardeşim ! namussuzluğu sen yapiyorsun.

 

Şimdi senin idda ve  mantiğindan yola çikarsak en büyük namussuz senin ulu önderindir.

Çünkü en büyük yurtsever odur diyorsun. Peki bz kürtler kendi ülkemiz ve halkimizin özgürlüğü ve devletin zülmü konusunda konuşup yazarsak neden nanusuzluk olur ve sizin devletin ve ulu önderin katliam idolojisi namus mu oluyor, o namus ise al sizin olsun. Bir zamanlar ulu önderinizin yolundakiler Nazim Hikmet için de „hain“ demişti. Oda „vatan sizin coplariniz altinda gebermek ise ben vatan hainiyim“ diye  cevap vermişti.

 

Şimdide utanmadan sürgünde öldürtügünüz Nazimin mezar topragini türkiyeye getiriyorsunuz. Bu ne küstahlik bu ne rezalet ve bu ne şerefsizlik ? „Benim de Kürt arkadaşlarım, dostlarım var ancak onlar Kürtlüğün ve Türkmenliğin iç içe girdiğinin,bin yıldır yan yana yaşadığımızın,birbirimizle soylarımızı birleştirdiğimizin farkındalar.Ama onlar aynı zamanda AB'nin ne olduğunun, ABD işgalinin ne olduğunun da çok iyi farkındalar.Barzaninin yahudi olduğunu,İsrail planlarını da çok iyi biliyorlar.Çünkü adam gibi okuyorlar.Adam gibi tartışıyorlar.Onlar da senin düşmanınlar,çünkü sen fikir savunmuyorsun,bilimsel dğerlendirmiyorsun.“

 

Soylarimiz birleşmiş öyle mi, kardeşiz değil mi? peki nerede görülmüştür kardeşin kardeşinin dilini yasakladigi, bu kardeşlik mi yoksa kaleşliktir ?

Türkmenlik ten dem vuruyorsun. Peki senin ulu önderinin öncüsü osmanli ne kadar Türkmen katl etti bilirmisin? „yarin yanaklari hariç her şey ortaktir“ diye kardeşlik isteyen Şeyh Bedrettini Serez çarşisinda derisini ben mi yüzdürdüp astim, kürtlermi yüzdü yoksa senin ulularin mi ?

 

„Açin kapilari şaha gidelim „ diyen Pir Sultan kimin zülmünden şaha kaçti acaba hiç düşündünmü yada onu düşündünebilecek kadar bağimsiz, özgür beynin var mi, eğer o ilahlaştirdiğin kemalizm beynini felç etmediyse lütfen bunlari da düşün de sonra bana kemalizmi okut. Zaten yeterince okudum ama hatirina bir daha okuruz, okudukça başka zalimlikler, katliamlar bulmayiz inşallah…

 

Bir suçlaman daha var benim için ve küfürlü bir suçlama, neymiş efendim ben size „siz“ diyormuşum. Ee tabi kardeşim siz sizsiniz biz de biz yani. Çok açik . siz türksünüz bizde Kürt. Yoksa siz sizsiniz bizde siziz mi diyelim. O zaman kardeşinizi inkar etmiş olmazmisiniz, yoksa kardeşlikten bunu mu anliyorsunuz? Yok kardeşmiyiz yoksa bu kardeşligimizi yenilememiz mi gerekiyor o zaman senin ulu devletinin DTP ye habire „gel pkk ye terörist de, kina“ vs. O zanam bende diyorum gel sen önce ulu önder ve devletinin kürtlere yaptigi katliamlari terörist ilan et ve kina sonra konuşalim kardeşlik hikayesini.

Yok onuda mi yapmiyorsun peki gel kardeşinin kardeşlik haklarini tani gene kardeş olalim. O da yoksa bu ne lahana turşusu bu ne pehriz derim bende sana.

Son olarakta bu ABD., israil ve Barzani konusuna gelelim.

 

Sizin ulu devletiniz ABD, ve israil ile iş yapinca işbirliği, itifak ve mütefiklik hata stratejik ortaklik falan oluyorda Kürtler yapinca bunun adi neden uşaklik oluyor ?

Olabilir ABD şimdide stratejik ortaklik tercihini kürtlerden yana yapabilir kürtlerde bunu degerlendirebilirler. Ama kürtlerin stratejik ortaklik degil olsa olsa bir işbirligi olabilir, yoksa zorunuza mi gidiyor. Öyleyse neden 50 yil boyunca ABD. Üşüyünce senin ulu devletin ta burdan hapşirirdi acaba biraz kürtlere kafa takacagina bunlari da düşünsen bir zahmet.

Sayin Kek Mesut Berzaninin yahudi oldugunu söylüyorsun.Tabi el insaf ve sen bunu kendi ağzinla söylemiyorsun , bunu sana söyleten bir pezevenk var.

Sayin Barzani % 100 halis muhlis Kürttür, yani ibrahim Tatlises gibi Anasi Kürt babasi Arap kendisiTürk oğlu Türk degil Anasida babasida kendiside Kürttür.

Sen ne kadar Ermeni isen Barzanide okadar Yahudidir, senin ulu önderin ne kadar Rum ise (ki Rum olduğu söylenir) Barzan ide o kadar Yahudidir.

Barzaninin ve babasinin ömrü Kürtlük mücadelesinde geçmiştir,nasilki türkiyedeki kürtler senin ulu önderine karşi mücadele etmiş ise Barzani de saddam ve öncekilerin zülmüne karşi direnmiştir ve o bir kürt kahramanidir yedi ceddine kadar kürttür ondan sonra Ademde herkes birleşir yani adem öncesine kadar Kürt olduğu kesindir,

sen ve Yalçin Küçük orasini merak etmeyin.

Gelelim Barzaninin Yahudi olduğunu kim söylüyor meselesine.

Bunu yarim asir boyunca kemalizme küfür edip çeyrek asir da Kürt hamiliğine soyunan Yalçin Küçük efendi söylüyor, bu onu  icadi.

Dediğim gibi 50 yil kelamize karşi göründü bu aralar kemalizmin çöplüğünden ötüyor.

Türkler onun için “ delilik ile dahilik arasinda bir çizgide” tabirini kulanirlardi, bence o şimdi delilik ile alçaklik arasinda gidip geliyor. 

 

 

 

***

 

Sömürgecilere karşısın demek?Ulan sana ciğersiz bile diyemiyorum çünkü ciğerin yok.Bir kere yazabildin mi Cezayir'i hayatın boyunca?Bir kere Telafer'i yazdın mı köşende? Sana 5 ytl verilip kandırılan çocuklardan bahsediyorum tık yok..Ee işte senin gibiler böyledirler.İşlerine geleni yorumlarlar,işlerine gelmediği yeri görmezden gelirler.Ağ öbeğinde böyle sürekli bir Ab,Ab lafı geçip duruyor.Ab'den başka harf yoktur sizin gibilerin alfabesinde.Bosna Hersek'i yazmazsınız siz.Filistin'deki çocukları görmezden gelirsiniz.Ab besler sizi,hesap numaralarınız vardır sizin onlarda.Kendinize göre tarih yazarsınız,ağababalarınız gibi.Doğudaki 455 aşiret neden var bunlar gerekli midir bunları sorgulamazsınız.İşte bu yüzden toprak reformunu masumların göçü olarak nitelendirirsiniz.Ben şimdi seninle hiç Kürtlerin,Türklerden daha eski olan tarihlerine deyinmek istemiyorum.Senin ilk önce Kazakistan'a Almatı'ya gidip 'Altın Elbiseli Aatdam'ı görmen gerekiyor.Bunları sana anlatmak boşa, çünkü eminim ki ben ne desem 'Öküzüm de öküzüm!..' diyeceksin çünkü aklın böyle bilgileri almayı kabul etmiyor.Sizin gibiler baskıdan söz ediyor, kalleşlik ettiler bize falan demeyi marifet sanarlar, zaten Kürt Halkına yapılan bir ankette %13'ü Kürtçe Tv istediğini belirtmiş. Köyden köye değişen lehçe farklılıklarını da mı bilmiyorsun?İstediğin tarafsız bilim adamına sor Kürtlerin Milattan önce 1000 yıllarında Anadolu'ya gelen Turani kökenli bir kavim olduğunu söylerler. Ha bu kantılandı mı?diyorsan bunu yapılabilecek DNA testi gösterebilirdi ancak, Kürtler Araplarla,Gutilerle,Farslarla,Türkmenlerle karışmıştır.Zatene bunun 'bilimsellik' dışında pek de bir önemi yoktur. Olayın bir 1923-1938 kısmı var.Bir de karşı devrim kısmı var. Küfrederim, tokat atarım en edilmeyecek lafı söylerim suratına tükürürüm bunu da insanlık gereği yaparım.Namussuzsan bunu söylerim,haysiyetsizsen dayak atarım bunları yaparım.Senin gibileri bu millet sevmedi,tipinizi beğenmedi,adam yerine koymadı.Çünkü arkanıza aldığınız adamların ne ayak olduğunu kestirdi. Ulan ağ öbeğinizde zaten bir fikirsel birliktelik yok, bilimsellik yok laf olsun diye yazılmış saçma sapan sözler.Kemalizmin 'K'sini bilmediğin belli zaten.Saydığın ayaklanmaların kimlere nasıl yaptırıldığını,hatta hangi adamlara İngilizlerin ne kadar para verdiğini bilmek istiyorsan bir zahmet İngiliz Arşivlerine giriver. Senin gibi adamlar kolay girerler oralara,İngilizler-Fransızlar-özelikle Almanlar-Danimarkalılar senin gibileri çok severler.Yavuz Sultan Selim'in Türkmenleri nasıl katlettiğini ben iyi bilirim çünkü o devirde yaşayan Kürt Aşiret Liderlerinin anılarında bu katliamlar ballandıra ballandıra anlatılmıştır.Ha ben şimdi Yavuz Sultan Selim'e küfür mü edeyim?Hayır niye edeyim,ortada bir Safevi devleti var,Şiileştirme tasarımı var bunlar büyük devletler arasında süregelen,doğal olaylardır.Ama tasvip ettiğimi kimse söyleyemez.Yaşanmış bir trajedidir bu kadar.Senin görüşün yok ki ben katlanamayayım.İşte dedim ya sen ciğersizsin,Türkiye halkı size aydın demedi hiçbir zaman demez de zaten,tipinizi sevmedi ahlakınızı beğenmedi çünkü.Hamile Kürt kadınlarının karnını deşmek ve bir paket sigaraya iddiaya girmek...ulan bunu ancak senin koruyucuların Fransız askerleri yapar.Çanakkale'de Mehmetçiğe saygı anıtı var git oraya bir iki damlaşı gözyaşı dökemeyeceksin çünkü insan değilsin.Sen Kırım'dan sürelen Türkleri de yazamayacaksın muhakkak çünkü yazarsan 'bunu sen de çok iyi biliyorsun' o ağ öbeğinden seni atarlar.Hadi yüreğin yetiyorsa Cezayir'i yaz gelecek yazında,yaz da beni utandır.(Fransızlara direnen Cezayirlilerin göğsünden çıkan Atatürk resmini yazmayı unutma)                                              

 

***

 

 

Kusura bakma ama senin gerçekten bir ahmak olduğunu düşünüyorum. „Sana 5 ytl verilip kandırılan çocuklardan bahsediyorum tık yok.“ Diyorsun. Birde buna cevap vermemiş olmamdan kendine göğüs gere gere bir haklilik payi çikariyorsun.Hayir buna cevap veremedigimden degil çok ahmakça bulduğum için cevap vermeye bile gerek görmedim. Ama çok merak ediyorsan güzel hatirin için cevap vereyim. Takarliyorum bu ahmak ve saçma bir idaa dir. Bu senin ulu çete, hortumcu devletinin ahmakça yalanlarindan biridir.

Filistindeki çocuklari bana örnek gösterirken neden bunu kürt çocuklarini görmeme ahmakliğina giriyorsun ki. Arada ne fark var, filistinde işgal altinda ve mazlum bir halk Kürdistan ve halki da öyle. Birak bu ahmakça safsatalari ulu devletinin ağzi ve beyniyle değil varsa kendi beyninle düşünmeyi bir dene.

 

Buyrun diyarbakira git de 5 YTL değil 5 bin YTL ver kürt çocuklarina bakalim korucular dişinda kaç tane çocuk bulupta kürtlere karşi yürütebileceksin.

Hiç bir çocuk  ve çocuk  ana-babasi 5 YTL için caninio senin ulu devletinin zalim kurşunlarina hedef etmez. Hem bu çocuklarin katline ferman çikaran ulu başbakanin söylediklerine rağmen ( bu arada senin ulu başbakaninida yazdim okudun mu?, çünkü sana söz vermiştim onun için yazdim) biz ne senin nede senin ulu önderin gibi söz verip cayariz sözümüze bağliyiz ve yerine getirdim bu sözü okuyabilirsin.

 

Yada senin ulu Tayibin gitsin Diyarbakir da 5 YTL verip kendi lehine kaç çocuk toplayabilir acaba. Ki Tayip Efendi Diyarbakira gitti etrafina toplanan insanlarin sayisi binleri bulmadi ama sizin Nevruz dedigininiz Newrozda milyonlarca insan toplandi Diyarbakirda acaba o milyonlarca insanlarada mi 5 er YTL verildi ? varsa biraz mantiğin bunlari biraz düşün o zaman anlarsin gerçeği.

 

30 bin insan öldü son 20 yilda diyor senin ulu önderlerin ve bunlarin çoğu kürt hepsi 5 YTL lerlemi kandirildi diye düşünürsen kusura bakma aptalsin o zaman.

28. isyan diyor senin ulu önderlerin bu isyanlarda milyonlarca kürt öldürüldü bunlar hep 5 YTL lerle mi kandirildi sanirsin bre ahmak !

Benim ciğerim yokmuş, millet tipimi beğenmemişmiş, hade ordan benim cigerime sen ve senin ulu önderlerin gibi ciğeri beş para etmezler degil benim halkim karar verir gibi sonra eminimki tip olarakta senden daha yakişikliyimdir.

Baskidan söz etmeyi marifet sayarmişiz ha! Dünyaca ünlü resam Pikasoyu bilirmisin gerçi senin gibiler ulu  önderden başkasini pek bilmez ama. Işte Pikaso faşizmin yaptiği vahşetin resmini yapmiş, faşisler ona sormuşlar bunu sen mi yaptin diye. Pikaso hayir siz yaptiniz demiş. Iste o mesele swenin ulu devlet ve ulu önderlerin kürtlere vahşet uyguluyor bizde bunun vahşet oldugunu söyleriz sadece yoksa marifet falkan saymayiz, keşke yapmasaniz bizde demesek.

 

„Doğudaki 455 aşiret neden var bunlar gerekli midir bunları sorgulamazsınız

Diyorsun. Işte bunu bana degil ulu devletine sor, benmi tutum ayakta o aşiretleri yoksa ulu devletin mi, onun dağilmamasi için sanayini gitmesini benmi engelledim yoksa senin ulu devletinmi, “Doğuya neden okul yapmiyorsunuz” diye senin zamanin ulu bakanina sorulunca “eli silahli Kürdün eline birde kalemmi verelim” diyenlere sor, Kürt kadinlarina jop kulanan ulu generalina bu sorulunca “elimde 20 yaşinda taş gibi delikanlilar var jopa ne hacet diyen ulu alçağina sor bana değil, yine “Dogu, Güneydoguda bizi koruyan mehmetcik degil onun korkusudur” diyen zalim ulu alçaklarina sor, bunu bana sormakla gene aptallik ediyorsun.

Işte o zaman anlarsin bizim neden baski marifetimizi ve aşiretleri.

 

Benim Kazakistan ve Almata ya gitmeme gerek yok. Senin ulu Atalarinin gittikleri her yere gidip yaptiklari vahşeti öğrenmeye yetecek kadar  bir ömür garantilersen giderim. Ancak ömrümün buna yeteceğini sanmiyorum. Ama ben tarihi okudum, tarihçiler :

 “geçtiğimiz yerlerde yakilmiş, yikilmiş bir yer görünce mutlaka buradan Türkler geçmiştir derdik” diyor, bunu ben değil tarihçiler söylüyor uyduruk Türk tarih kurumu değil gerçek tarihçiler söylüyor. Onun için beni Ne Almata ya nede senin Altın Elbiseli Ata ni da görmeme gerek yok. Elbisesiz  binlerce atami siz katl ettiniz ve mezarlari belli değil, Munzur deresini kan akitiniz, daha dün benim kardeşlerimin kafalarini kopararak hatira resmi çekti senin mehmetçiklerin ve bunu gazatelerde boy boy gösterdiniz. Benim değil katl ettiğiniz altin elbiseli değil çiplak şehitlerim nerde ?

 

Bundan bir kaç yil önce AvrupadanTürkiyeye gelen bir heyete insan haklarindan sorumlu ulu bir bakanin böyle senin gibi ahmakça şeyler anlatti.”Bizim atalarimiz viyana önlerinden geçerken askerlerin kopardiği ağaç yapraklarinin parasini ağaç dalina asip giderdik” diye ulu atalarinin adaletinden dem vuruyordu. Peki sormazlar mi senin ulu atalarinin viyana önlerinde ne işi vardi diye. Adalet dağitmayami yoksa talan ve işgale mi gitmişlerdi acaba ?

 

Tabi ben bununla tüm Türk halkini veya seni suçlamak istemiyorum.

Yavuz selim konusunda “ona küfür mü edeyim, tasvib, etmiyorum, doğol bir olaydir ve yaşanmiş bi trajedidir, o kadar” diyorsun. Bunuda utangaçça ve adet yerini bulsun gibisinden söylüyorsun , söyleme biçimin seni ele veriyor.

Peki bana insanlik dersi vermeye kalkiyorsun, bumudur senin insanliğin.

“Yavuz Sultan Selim'in Türkmenleri nasıl katlettiğini ben iyi bilirim çünkü o devirde yaşayan Kürt Aşiret Liderlerinin anılarında bu katliamlar ballandıra ballandıra anlatılmıştır.” Derken sanki olayi kürtlere mal eder gibi bir tavrin var.

Hayir bunu kürtlere yaptiran senin ulu öncülerindir.

 

Ermeni katliamida öyle 1,5 milyona itiraz edeceksin belkide Ermeniler Türkleri katl etti de diyeceksin hadi senin hatirin için 1,5 değil 1 milyon olsun. Onlarin çoğuda kürtlerin eliyle yaptirildi. Ama olay senin ulu devletinin bir politikasidir ve din gibi şeyler kulanilarak kürtlerde kulanilmiştir. Ama kürtlerde yapmiş olsa ben bunu senin gibi tasvib etmiyor değil, kiniyor ve lanetliyorum ve kendi adima Ermenilerden bir kürt olarak özür diliyorum. Peki namustan bahs ediyorsun, seninde böyle namuslu bir tavrin, dürüstlüğün ve insanliğin olabilecek mi? olacaksa buyur göster bende seni tebrik edeyim. Yok namuslu olamiyacaksan hadini bil ve kimseyede namus hocaliği yapma, bu erdemi göstermeni beklerim, ama nerde ?. Yavuz  Sultan Selim ne kadar zalim ise senin ulu önderin ondanda daha zalim. Hiç değilse Yavuz döneminde Kürdistan eyaleti vardi. Ama senin ulu Atan Kürdistani birak Kürt kelimesinide yok etmek istedi.

 

Ben senin ulu önderinin bir Lisesinde okurken kompozisyon dersinde yanlişlikla Kürt kelimesini yazdim diye başima geleni ben bilirim.

Beni Çanakaleye niye gönderirsin, Çanakale de senin ulu atalarindan daha çok fukara atalarim öldü ama kahramani sizsiniz biz fukara değil.  Beni oraya göndermeden Malazgirte git, Türklere Anadolunun kapisini açan dediğiniz Malazgirt Zaferi, sen oraya git ve oranin toprağini öp ve başina koy, çünkü o çok öğündüğünüz Malazgirt zaferinin kapilarini size açan senin ulu atalarin değil benim zavali fukara Kürt atalarim dir.

Malazgirt olmasa bugün çanakaleden söz edemezdiniz göğsünüzü gere gere. Malazgirtte mehmetcik aniti yok ama anitsiz Heso, Hüsolar var, o alay etikleriniz „Kuyruklu Kürtler „var, gir sen onlarin anisina saygi dur sonra yönümü çanakaleye ver, benim orada ne işim var ki anlayamadim. Oradan çikarilacak ders varsa senin çikarman lazim ve vefa borcu olan sizlersiniz biz değil. Vefa borcunu ödeyecek yerde vefasizlik ve pişkinlik yapiyorsun ayip olmuyormu acaba ?

 

Birde utanmadan bana bilimin yolunu gösteriyorsun, Allahini seversen sana göre bilim nedir, kemalin arkasina bir- izm getirip bilim sanarsan aldaniyorsun, bir halki inkar etmeyi bilim saniyorsan ahmaksin, bir katliami gizliyorsan ahlaksizsin bir halka yapilan zülmü meşrulatirmayi bilim sayiyorsan o zanam namusuzsun. Bu vasiflar hakaret olarak söylemiyorum olmasi gerekeni  nitelikleri söylemeye çalişiyorum. Tabi bu nitelikleri kendine presip edinirsen suç benim değil. „Söyleyene değil söyletene bak „ demiş“ atalarin.

Ve eğer Turanizmi de bilim sayarsan o zaman sen azili bir halklar düşmani faşistsin demektir.

Turanizmden söz etmişsin merak etme sonra ona geleceğim, sonra onada cevap vermedin deme.

Önce bu bilim konusunu haledelim.

Sen önce bilimin tarifini yapmalisin eğer gerçek bilimse senin yoluna giderim.ama önce bana tanimla bu bilimi. ilim bilim demektir,sen kendini bilmesen bu nice okumaktir deme bana. Normal bilimsel bir tanim istiyorum senden.

Eğer bilimin yolarini gösteriyorsan bir iki yol da ben nacizane göstereyim izninle.

Türkiyede namuslu bilim adamlarindan bir tanesi sayin Ismail Beşikçi dir. O Ismail Beşikçi ki seni ulu önderinin idolojisi ömrünü cezaevlerinde çürütmek istemiştir.

O kemalizm idolojisini bütün yönleriyle bir bilim adami namusu ve gözüyle ve bir Türk olarak incelemiştir onu okuma cesaretin varsa oku, o zanam kemalizm bilimmi degilmi görürsün. Bana kemalizmin K sini bilmedigimi söylüyorsun.aslinda K den L eye kadar biliyorum zaten izm i de yalan ve K den L ye kadari da faşizm dir. Ben bu kadarini bilirim bağişla fazlasini bilemiyorum.

Peki aramizdaki çelişki ne? Neden senin için ulu Tanri (önder) benim için ise tersi.

Senin için bir anlami olabilir ama benim için degil. Birisi nasil ulu olur. Insanliğa büyük hizmetler ederek. Senin için bir kurtuluş önderi olabilir ama öbür taraftan başka halk ve halklari yok ediyorsa ve sende namus ile insanlik varsa buna ulu diyemezsin.

Bak kim uludur sana söyliyeyim (birde bazi halklarin ulusal kurtuluşlarini neden yazmadiğimi sormuşsun, onada geliriz) Evet Vietnami Amerika ve yerli işbirlikçilarden kurtaran Hoşimi ulu bir önderdir ama adi senink  gibi ulu önder degil ama önderdir.

Hoşimi ölüm düşeğinde ne demiştir bilirmisin, seni ulu önderin gibi diğer halklari yok etme vasiyeti, mirasi ve idolojisi yok onun.

Der ki “ Ben günül rahatliğiyla ölüme gidiyorum, çünkü halkima ve insanliga karşi görevlerimi elimden geldigince yaptim ama bir tek gözümü arkada birakan şey var oda ölmeden bütün ezilen dünya halklarinin kurtuluşunu görseydim hiç gam yemezdim.” Ulu insan buna denir yoksa bir çok halkin yaşadiği Türkiyede:”Ne mutlu Türküm diyene” diyerek tüm diger halklari zorla asimle eden senin ulu önderin değil.

Ulu önder Ernesto Çeguara dir. Kendisi kübali olmadiği halde Küba halki devrimini yaptiktan sonra verilen yüksek makam ve bakanliği terk ederek kurtuluşu bekliyen mazlum halklar var diye Balivyaya gidip şehit olur ve der ki: “Dünyanin neresinde olursa olsun herhangi bir insana yapilan baskiyi, zülmü kendinize yapilmiş gib his etmellisiniz.” Onu arkadaşi Fidel Kastro da hala küba devletbaşkani ve sömürgeciler onu yargiladiğinda:”Siz istediginiz kadar beni yargilayin tarih beni bağişlayacaktir.” Der. Işte sen ve senin ulu önderlerin ne kadar bizi yargilarsa tarih bizi bağişlayacak ve sizide mahkum edecektir.

 

Sömürgecilerden bahs ederken ulu önderlerin adina yüzün kizarmiyor mu ? senin kendisi sömürgeci ulu önerlerin hep Emperyalizmin uşakliğini etmediler mi hala etmiyorlar mi ?

Evet soruyorsun  Fransizlara direnen cezayirleri bana sormuşsun, biliyorum Cezayiri, Ahmet Bin Bela yi de biliyorum ve 1 milyona aşkin şehidi de bilirim Cezairin.

Filistinide bilirim, Kübayida, Angolayida ve bir coğunu daha. Ama sen burnun dibindeki ulu önderlerinin katl ettiği kürtleri niye bilmiyorsun, bilipte ismail Beşikçi gibi namuslu bir tavir gösterirmisin ?

 

Ben, Afrikada  Nenson Mandelayi da bilirim o senin ulu önderinin sözde bariş ödülünü verdikleri ve Mandel: ” Ben kürt halkini katl eden bir adam ve devletinin ödülünü alamam” ödülü kabul etmeyen Mandela ve mücalelesinide iyi bilirim.

 

Kisacasi birçok ezilen halkin mücadelesii bilirim bunlari yazip yazmamak müsadenle ben karar vereyim yada yazip yazmadigimi sen bilmiyorsun yada bu konulardaki yazdiklarimi sana gönderirsem ulu önderini kinayacakmisin ?

 

Bak Türklerinde ulu önderleri vardir. Senin ulu önderinin zihniyeti ve ulu cumhurbaşkanin Demirelin idam ettiğ Deniz Gezmiş gerçek ulu önderdir, çünkü halk için mücadele etmiştir. Halk için mücadele etmiş ve halktan başka bir derdi yoktur. Senin ulu önderin gibi diktatör, despot olma gibi bir amaci yoktur.darağacina giderken son sözü:”Yaşasin Türk ve Kürt halklarinin kardeşliği” demiştir. Işte önder ve gerçek kardeş ona derim ve saygi duyarim. Ama sen ve ulu önderinnin kardeş deyip kaleşlik yapmasinin nesine saygi duyayim ben.

 

Denizler daha 35 sene önce halklarin kardeşliğini canlari pahasina savunurken sen hala ulu önderin gibi Kürtlerin aslinda Türk boyu olduğunu geveleyip duruyorsun.

sen ve senin gibiler böyle düşündükçe kardeş değil ancak kaleş olursunuz.

peki şimdi soruyorum sana, varmi Denizlerdeki gibi namus, şeref ve yiğitlik sizde, varmi öyle bir yüreğiniz beyniniz.

 

Deniz gibileri çoğaldikça ancak bu halklar kardeş olabilir. Özünde halklar kadeştir ama sen ve senin ulu önderlerin gibileri bu kardeşliği kirletiyorsunuz. Yine senin ulu devletini öldürdügü Mahir Çayandir ulu önder.

Daha geçen gün resmini taşidilar diye linç etmek istediler senin gibi ulu önder mantiklilar.

Mustafa Suphi dir önder, senin ulu önderin “gelsin Türkiyede partisini(TKP) kursun diye Rusyadan çağirip karadenizde çetesi Topal Osmanla katl ederek baliklara yem etti. Gerçek önderlere bunu reva görürsünüz siz. insafinizlar, Allahiniz varmi sizin ?

Işte böyle komplocudur senin ulu önderin başkalarini degil kendi halkini  da katl etti. Yoksa bunada mi karşi devrim hareketi diyeceksin ?

“Asmiyalim besliyelim mi diyen” ulu  faşist general ve cumhurbaşkaninmidir ulu olan, 16 yaşindaki çocuğun yaşini büyüterek idam ederek.

 “Ulan ağ öbeğinizde zaten bir fikirsel birliktelik yok,bilimsellik yok laf olsun diye yazılmış saçma sapan sözler.”  Diyorsun.

Ağ öbeği de ne şuna adam gibi site desene, belli ki saf kan Türksün öztürkçe yi kulanmaya gayret ediyorsun, kardeşim öz türkçe yi ararsan bir kaç kelimeyi geçmez ve yabanci kelimeleri ayiklasan elinizde kelime kalmaz ancak işaretle konuşursunuz birbirinizle yoksa böyle abuk-subuk Ağ öbeği gibi laflar çikar ortaya ve onuda kimse anlamaz ve komik durur.

 

Zaten Arapca, Kürtce ve Farscaya sahiplenmişsiniz bizim diyorsunuz bari onlari kulanin. Neyse bizim sitemizde fikirsel birlik yokmuş, olabilir, bizde senin ulu önderinin ve ulu devletinin tek, millet, tek dil, tek ulus ve tek fikir yok herkesin ayri bir firki olabilir ve bu bilimsel ,dogal ve demokratiktir, desptik değil. Hem bunun seni ilgilendirmediğini düşünebilirmiyim izninle. Birde artik ayip oluyor bilimselikten fazla bahs etmiyelim, çünkü bu sana ve ulu önderin ile ulu devletine pek yakişan bir kavram değil.

 

“Hamile Kürt kadınlarının karnını deşmek ve bir paket sigaraya iddiaya girmek...ulan bunu ancak senin koruyucuların Fransız askerleri yapar.” Diyerek bana adice küfür ediyorsun. Sen yalniz adi değil ayni zamanda aptalsin da yani adi bir aptal. Ben sana diyorum ki hala yaşayan baba ve dedelerimizin görüp bize ağlayarak anlattiği vahşettir. Sen tutmuş hala aptalca Fransiz askerler diyorsun. Herhalde bizim dedelerimiz Türk ile Fransiz askerini birbirinden ayirt etmiyecek kadar senin gibi aptal degiller. Ulan aşağlik yaratik benim kendi yaşdiklarim var. Bizim köye asker geldiği zaman birak insanlari köpeklerimiz bile kaçacak delik ararlardi, çünkü senin ulu mehmetçiğin yalniz insanlara işkence etmiyor köpekleride öldürüyorlardi. Bunlar da Fransiz askeri miydi ?

işte beni böyle küfür etmeye sen cebr ediyorsun. Küfür zalimlerin değil mazlumun hakkidir. Zaten küfür ve beduadan başka bir şey birakmadiniz. işte bu vahşet bizim marifetimiz değil, senin ulu önderinin eseridir ve marifetidir. Siz sadece vahşet yapmakla kalmayip bu vahşetinizle öğünmeyi de marifet saymişsiniz, insan vahşetle öğünmez utanir,ama nerde ?

1.  “İstediğin tarafsız bilim adamına sor Kürtlerin Milattan önce 1000 yıllarında    Anadolu'ya gelen Turani kökenli bir kavim olduğunu söylerler.”

2.   “zaten Kürt Halkına yapılan bir ankette %13'ü Kürtçe Tv istediğini belirtmiş.Köyden köye değişen lehçe farklılıklarını da mı bilmiyorsun?       

Diye yazmişsin.

Hangi tarafsiz pezeveng bilim adami var ki Kürtlerin Turani olduğunu söyler.

Allah yazdiysa bozsun.

Lütfen bana bu tarafsiz bilim adamini ve kaynaği söylermisin.

Yoksa senin ulubaşbuğun mudur bu bilim adami.

Turanizm ve Güneş-Dil Teorisi ise bilimsel kaynağin zaten size kalsa Adem bileTürktür ve tüm dünya dilleri ile halklari Türklerden kopmuştur ve bütün medeniyetlerin anasidir Türklük. Bu saçma uyduruk Teopriyi istersen ulu bilim adamin Yalçin Küçük e sor o daha iyi bilir.Çünkü o diyor ki:”Türkler bati tarafindan aşağlanip vahşi gösterildiği için bu aşağilik kompleksini bu teori ile kapatmak istemiş ve böyle bir teori icat etmişler.”

Ulu tarafsiz bilimadamin Yalçin Küçük inkar edip yok ben demedim derse bana haber ver sana onun bu konudaki yazisini göndereyim ve bunu ne zaman nerede ve kime söylediginide söylerim. Yok inanmiyorsanyada o inkar ediyorsa buyrun sana kaynak kendi kitabi benim degil Kürt Bahçesinde söyleşi kitabi ve bunlari Apo kardeşi ile derin çözümlemeler yaparken söylüyor. Oda bir aralar kardeşti. Şimdi hernedense inkar ediyor bu kardeşliği.

 

Gelelim senin ankette; senin ulu önderlerin yalniz kürtçe kelimesi için insanlari yilarca cezaevlerine tikip işkence ettirdiler, bu kelimeyi yasakladilar, senin ulu Dişişleri bakanin danimakrka bakanina”Birakin hukuku siyasi iradenizi kullanin ve Kürtçe Televizyonu kapatin:” diyor daha geçen gün. Yani bizim gibi yapin birakin hukuku bizim gibi hukuksuzca kapatin diyor.

 

Ondan sonra hangi anketten bahs edersin bana, yoksa buda mi bilimsel bir anket.Hem sizi ne ilgilendirir birakin Kürtler kendileri karar versin TV. Lerini açip açmamaya, siz tarafsiz bilimsel demokrasinizi gösterin  gerisi onlarin işi , lütfen siz onlar yerine karar vermeyin.

Yok RojTV, terör propogandasimi yapiyor diyeceksin. O zaman bütün Türk kanallari tek ağizdan devlet terörünün propogandasini yapmiyormu, o zaman onlarda kapatilsin. Bütün kanallarda terörist başlari ulu generaller, ulu hühümet, ulu partiler ulu medya ulu herkes Kürtleri şöyle asalim-keselim demiyiormu.

 

Devlet terörünün elebaşi Erdogan “Gösterilere katilan çocuklarin anne-babalari ağlayacak” deyip çocuklar öldürülmedi mi ?

O zaman bu terörü teşvik eden bu kanallar neden kapatilmadi ve neden teröristbaşi Tayip tutuklanip yargilanmadi acaba ? Bunlari bana izah edebilirmisin sen.

Birde Kürtçede lehçe ve şive farklari var deyip bunun bir dil olmadiğini mi söylemek istiyorsun? Türkçede de bu farklar yokmu, bütün dünya dillerinde bu vardir. Sonra senin ulu devletinin basilarindan kürt dili hep yasakli olduğundan kendi resmi ortak dilini kurma imkanimi buldu, Kürtçe gibi zengin bir dil olmasa senin ulu önderlerinin baskisindan şimdiye kadar 10 defa biterdi.

 

Ben Türkceyi yasaklarsam, konusmasini yazmasini engelersem ne kadar gelişebilir.işte lehçe faklarini ileri sürerek bir halkin dilini yok etmeye uğraşacağina onun üzerindeki baskilari görüp ve karşi çikman daha onurlu ve insancil olur.

Herhalde cevap vermediğim sorun kalmadi, buna özen göstermemin amaci senin tekrar es geçtin, işine geleni yorumladin gelmiyeni biraktin dememen için yoksa bir çok sorulmamasi ve cevaplandirilmamasi gereken şey var ama olsun ben genede seni kirmamiş olayimitsiz sorun kalmadiysa...

 

Ha Allah aşkina  şu (Fransızlara direnen Cezayirlilerin göğsünden çıkan Atatürk resmini yazmayı unutma) demişsin bu nereden çikti, böyle bir şey yok ki, böyle bir şeyi bilmiyor ve inanmiyorum, olmiyan bir şeyi nasil yazayim, istersen benim yerime sen yaz, çünkü yalan olan şeyleri yazmasini pek beceremiyorum o şeref size ait zaten ulu önderinin idolojisi yalan, inkar ve zülüm üzerine kurulmuş onu yazmak senin gibilerine daha iyi yakişir yada kanitla ben yazayim. Yahu Cezairlinin göğsünde Atatürkün ne işi var Ahmet Bin Bella deseydin yada başka bir cezairli veya da dünyada dünya halklari için mücadele etmiş yahut öncü olmuş biri desen inanirim.Ama Türkiye nere Cezair nere ve ulu önderin nerede.

 

Bir Hitlerin senin ulu önderin için:” Atatürk benim esin kaynağimdir” dediğini duydum ama ne cezairli biri nede başka halk kurtuluşçunun böyle bir şey dediğini duymadim. Kendi içerisindeki bir halki inkar edip katliamlardan geçiren biri başkalarina öncü olmasini anlamak akil kari degil olsa olsa kemalist akil kari ve yalani olur o kadar. Hem ben cezair devrimini okumuştum gögsünde Atatürk resmi taşiyan bir Cezayirliye hiç raslamadim. Sen nerede rasladiysan lütfen banada bildir o kaynaği bende okuyayim, sayende öğrenmiş olurum.

Yoksa Allah aşkina bir daha söyleme kimseye bu aptalca yalanlari.

“Cezayir'i yaz gelecek yazında, yaz da beni utandır.” Diyorsun israrla. Istersen hatirina yazarim ve gerçektende utanirsin tabi utanma duygun varsa. Yazarsam gerçektende utanirsin. Yazarsam Cezairlilerin göğsünde olmiyan Atatürk resmini değil, Fransizlarin Cezairlilere yaptiği zülüm ile seni ulu önderlerinin ortak vahşetini yazarim. O zamanda hem kizar hem de utanirsin. Bana kizip küfür etmiyeceğine söz ver yazayim.

 

Şimdilik söyliyeceklerim bunlardir. Elimden geldikçe küfürlü tahriklarine fazla kendimi kaptirmadan bazi gerçekleri yazdim.

Eğer ki küfür dişinda bir söyliyeceğin varsa yaz.

Yoksa küfürün alasini bende ederbilirim, hem eğer küfür etme hakki varsa

senden daha çok buna hakkim var. Hem tarihsel olarak hem hukuki olarak ve hemde siyasi olarak hakkim var.

 

***

 

 

 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk,Cezayir istiklal mücadelesinin simgesi haline gelmiştir.Atatürk resimleri Cezayir'de o dönemde elden ele gezdirilmiş ve şehit olan mücahitlerin göğsünden çıkmıştır.Mehmet Çetingüleç'in,Cezayir Büyükelçisi Bereksi ile yaptığı özel mülakat(röportaj)ta ise Büyükelçi Bereksi Türk İstiklal Harbi sırasında Cezayir'den Mersin ve Adana arasında savaşmak üzere gönüllü olarak gelen Cezayirlileri anlatmıştır.Bu vatandaşlarımız ne şu anda bin aile sayısına kadar ulaşmışlar ve Türkiye'de yaşamlarını sürdürmektedirler.Son olarak yine Cezayirlilerin Osmanlı Devleti ve Atatürk sevgisini Cezayir Cumhurbaşkanı Buteflika Türkiye Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanı Abdullah Gül'e aktarmıştır.Ben şimdi Cezayir'e gidip oradan resimleri alıp gelemem sen sanırım Avrupadasın,Avrupalı dostların izin verirlerse Cezayir'e gidiverirsin,Türk ve Atatürk sevgisini bizzat kendi gözlerinle görürsün.Bana Çe(Che)'yi örnek göstermişsin yok efendim Vietnam Kurtuluş Mücadelesinin önderini anlatmışsın,açıkça belirtmem gerekiyor ki ben senin gibi kendi kahramanlarıma,kendi gazilerime,kendi şehitlerime uzak kalmadım,onlara yabanılaşmadım.Ve şunu iyi bil ki bu 'benim kahramanlarım' dediğim insanların içinde Çanakkale'de,Sakarya'da şehit düşen Kürt Hüso,Türk Mehmet,Arnavut Akif de var.Ben ne Malazgirtle ne de Çanakkaleyle övünmüyorum.Ben o ruha,o yüceliğe bu kahramanlara layık olmaya çalışıyorum.Sen insanları ayırmaya,parçalamaya devam ederken ben ve benim gibi yüzlerce 'insan' sana lanet ediyor.Sana hain diyor.Malazgirtte Türk Ordusuna yardım eden Kürtler değil Peçenek Türkleridir.Tarihi bilgileri karıştırma.Ve 'zavallı' dediğin için Atalarına kendinden utan zira o senin 'zavallı' dediğin insanların içinden Mevlanalar,Yunuslar,Hacı Bektaşlar,Pir Sultanlar çıktı.Sen o hoşgörüden hiç insaf alamamışsın.Bu coğrafyadan uzak kaldığından olsa gerek.'Devlet teörü' deyip durma saçma sapan,bugün böyle bir şey söz konusu olsaydı kimse ben Kürdüm diyemezdi.Sen Faşizm nedir bilmiyorsun,kalkmış bir de bana benim topraklarımı bana öğretiyorsun.Senin gibilerin 'Kürdistan' dediği o coğrafya benim Atalarımın yurdudur.Ve benim atalarım o coğrafyada Sinagogu da Kiliseyi de Camiye de yan yana kurmuştur.Senin gibileri tanıdıkça,milletimin içindeki kardeşlik sevgi duygularını iyice görüyorum.Senin gibilerin var olması da iyi,çünkü Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğünün kanıtısısınız sizler.Bak gördün mü Diyarbakır'ı?Halk lanet ediyor bölücülere.ufacık çocukların kanına zehir gibi giriyorsun bir de utanmadan bana Filistin'den örnek veriyorsun.Ulan Filistin 40 yıldır İsraillilerin yurdu Türkiye bin yıldır Türklerin yurdu.Şimdi burada 'Türkler' sözcüğünü sen alırsın gevelersin faşizme getirirsin.Bu kadar gocunma Türklük lafından.Eğer senin deden 'Neresi yıkıksa yanıyor oradan Türkler geçmiştir diyorduk' diyorsa TÜrk düşmanıdır,insanlık düşmanıdır.Hala Avrupa ağzıyla konuşuyorsun,bilim ağzıyla konuşmuyorsun.Rahmetli Mustafa Kemal Atatürk Güneş Dil Teorisinden kendisi vazgeçiştir.Ve şunu da iyi bil ki o teoriye destek veren bir çok Avrupalı bilim adamı olmuştur.Öztürkçeyle ilgili yaptığın yoruma lanet olsun.Kabile dili değil bu iki bin üç bin sözcük olsun.yıllardır bu ülkede 'sahte sol' ,sahte sağ birbirine kurşun sıktı.Yok efendim kelime diyen sağcıymış sözcük diyen solcuymuş bunu da senin gibi etki ajanları ortaya attı.Böyle saçmalık olur mu.İster kelime derim ister sözcük derim,kelime zaten bin yıldır dilimde olan bir laf niye atayım.Bir de Osmanlıca diye bir dil türetmişler onun da adı Osmanlıca değildir 'eski Türkçedir'.İşte senin gibi haysiyetsiz basiretsz insanlar yüzünden 'Sahte sağ,sahte sol,sahte Atatürkçüler,sahte dindarlar' bu ülkede türediler.Şimdi Türk Milleti yani Türkiye Halkı(Senin amacın her sözü faşizme getirmek olduğu için,iyice anla diye bir de Türkiye halkı yazıyorum) uyandı ve artık tabelasından İngilizce isimleri de atıyor,kullandığı dile de dikkat ediyor.Dip dalga yayılıyor,ister kendine Kemalsit de ister solcu de ister sağcı de ister dindar ol ister laik  bu millet yine Kuva-yı Milliye ruhuyla uyanıyor.Ve senin gibi şerefsizler bundan korkuyor.Bana Tunceli'yi anlatma,Çerkez Ethem konusuna hiç girme çünkü bu söylediklerin Yunan'ın,Alman'ın ağzı.Senin gibi satılmış haysiyetsizler(satılmış Kürtler demiyorum çünkü Kürt Halkı senin gibilere Kürt gözüyle bakmıyor) ancak böyle safsatalar üretebilir.Dönemin aşiret liderlerinin kitaplarını,kendini aşiretten kurtarmayı başarmış aydın Tuncelililerinin kitaplarını bir oku,aklın varsa durumu anlayabileceksin.Kemalizm nedir,bunu Türk aydınlarının kitaplarından okuyabilirsin,çoğu şehit edildi maalesef.Kemalizm  konusunda Türk gençliğinin inanılmaz atılımları var son zamanlarda onların kitaplarından da takip edebilirsin.Bana özgürlükten bahsetme çünkü Türk Milleti kendi evrenkentinde(üniversite) İngilizce Eğitim görüyor.Bırak sen Kürtçeyi bu bana ulu önder diye taktim ettiğin son siyasiler bu hainliği bu millete yaptılar.İftaharla söylüyorum ki ben Osmanlıyım ve aynı zamanda Atatürk'ün izinden gidiyorum.Sen Atatürk'e saldırmanın hafifliği içerisindesin,hani şu senin ağababaların hava atıyorlarya Norveç kopmuştur falan Türkiye'de de Kürdistan kopsun diye,o Norveççe'de 'Atatürk gibi düşünmek' deyimi vardır sen bunu bilir misin.Hem Vietnamlı Önderin ölüm döşeğindeki sözlerini bilecek kadar okuyacaksın hem de Haiti Cumhurbaşkanının vasiyeti üzerine mezar taşına ne yazıldığını bilmeyeceksin.Bilmemek değil öğrenmemek ayıp '"Bütün ömrüm boyunca Türkiye'nin lideri Mustafa Kemal
ATATÜRK'ü anlamış ve uygulamış olmaktan dolayı mutlu öldüm' demiştir.ATATÜRK yorgunluk kahvesini bir su başında yudumlamayı,
Serhat türkülerini, Alaturkayı, mesela Safiye Aylayı,
Yemeklerden fasulye pilakisini seven,
Miri kelam bir İstanbul efendisi.
Aşık ve şair, mahcup ve ürkek,
Ama Karadenizli değil Karadeniz kadar canlı,
Adanalı değil ama Adanalı kadar sıcak kanlı,
Ve bir Aydınlı kadar oturaklı ve zeybek.
Velhasıl bizim mayamızdan bizim kumaşımızdandı Mustafa Kemal.
İnsan üstü değildi ATATÜRK,
Tam insandı...
Böyle özetlenemez elbet Atatürk,onun büyüklüğü...Bak biz bu toprakları bu vatanı neden seviyoruz biliyor musun?Neden bu vatan için canımızı gözümüz kırpmadan veriyoruz biliyor musun?Veyahutbu ülke neden bizim?Orta Asya'dan 400 atla ya da çadır ile gelip onu fethettiğimiz için değil.Bu görüşü ileri sürüp savunanlar,aslında onu kendi ülkeleri gibi görmüyorlar.Ona sahip çıkmıyorlar.Bu ülke,bizim olduğu içibizim,onu fethettiğimiz için değil.Şimdi bizler,hem fatih hem fethedilmişiz.Bir zamanlar çoktanrıcı idik,sonra Hristiyan daha sonra müslüman olduk.Halkımızın tarihi anadolunun tarihidir.Mabetleri,kiliseleri ve camileri bizim halkımız inşa etti.Pırıl pırıl tiyatroları da,o loş kervansaray odalarını da dolduran bizlerdik...Sen bir zahmet o dedelerine sor bakalım,orta oyunlarını Kürt taklidini Türk taklidini Arap taklidini izlerken beraberce gülmemişler mi?Çerkez Ethem'i Nazım'ın dizelerinden okursun,Çerkez Ethem'in abilerini ve Ethem'in Doğu Anadoluda konuştuklarını Nutuk'ta rahmetli Atatürk anlatıyor zaten.

***

 

Maşallah yine ağzindan inciler dökülmüş ama malesef sahte incilerdir bunlar.

Hiç birisi 5 para etmez inciler döktüyorsun.

„Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk“ demişsim ama Paşa ve Maraşal ile Yüce ünvanlarini unutmuş olmalisin hani birde sahte maraşalliği da var ya, bunlarida eklesen daha uzun bir isim olup daha büyür belki. Ve o zaman Ulu önder Gazi Mustafa Paşa Yüce Kemal Maraşal Atatürk olur. Böyle daha iyi olmaz mi ?

Gerçi ben ona daha uzun bir isim bulup sana takdim edebilirim ama beğenmesin.

Ben sana 12 sayfalik içinde birçok soru olan bir yazi gönderdim. Ama hiç doğru dürüst bir cevap yok ve yine ayni teraneler... Ulu önederin Cezair ulusal kurtuluş mücadelesi simgesi olduğunu ve bunu öğrenmem için oraya gitmem gerektiğini söylemişsin.

Kusura bakma Cezaire gitmedim, bahs ettiğin nedenle gitmeye değer bir şeyde bulamadim doğrusu. Ama burada Cezairli bir dostum var, ona sordum; Ulu önder Gazi Mustafa Paşa Yüce Kemal Maraşal Atatürk taniyormusun diye. “Oda kim tanimiyorum öyle birini” dedi.

Aslinda duyarli bir insan ama kendi ulusunun kurtuluşuna sembol olmuş birini nasil taniyamadiğini doğrusu ben de pek anlayamadim.

 

Bir önceki yazinda diğer halklarin mücedelelerini neden yazmadiğimi sormuş ve bunun için beni suçlamiş hatta adice küfür de etmiştin.

Ben sana Vietnam, Küba, Filistin vb. Halklardan bahs ederken sen bu sefer bunu kendi halkinin tarihinden yabancilaşma olarak niteliyorsun.

Peki sen Filistin ve Cezairin mücadelesini çarpitarak bana örnek gösterirken bu erdem oluyorda beminkisi neden yabancilaşma oluyor.

Bunu kendine sor senin bu yaptiğina namusuzluk demezler mi acaba ?

Hemde iki kere namussuzluk yapiyorsun. Birisi benim doğru değerlendirmeme karşi namussuzluk yapiyorsun ikincisi de o halklarin mücadelesini çarpitarak namussuzluk yapiyorsun.

Ve diyorsun ki : “Ulan Filistin 40 yıldır İsraillilerin yurdu Türkiye bin yıldır Türklerin yurdu.” derken bir başka namussuzluk ve çarpitma yapiyorsun. Yani senin deyiminle israil 40 yildir Filistini işgal etmişse bu onlarin yurdu senin atalarin benim ülkemi bin yildir işgal etmiş ise bu sizin yurdunuz mu olur ? 40 yada 400 veya 1000 yil olsun bu fark etmez işgal işgaldir ve uzun yilardan beri olmasi onu meşrulaştiramaz.

Israil nasil ki uluslararasi emperyalizmin gayrimeşru çocuğu ise senin uluslaşmanda piç bir

Uluslaşma dir. Dünyanin her yerinde ulus devletler feodalizmi tasfiye ederek kapitalizim ile birlikte uluslaşirken senin adi tire gibi uzattiğin ulu önderin feodalizmle uzlaşarak bir ulus yaratmiştir ve dolayisiyle bu piç bir uluslaşmadir.

Tekrar başa dönersek yani sen 1000 yildir benim ülkemi istila ettiysen bu senin olamaz.

peki bir başkasi senin ülkeni işgal ederse ve aradan bin değil iki bin yil geçse de bu onun ülkesimidir dersin ?

Hem osmanliyi hemde Kemalizmi savunuyorsun ve ben ikisiyim diyorsum.

Peki bu çifte kişilikli bir kişiliksizlik olmuyor mu ?

 

“Eğer senin deden 'Neresi yıkıksa yanıyor oradan Türkler geçmiştir diyorduk' diyorsa TÜrk düşmanıdır,insanlık düşmanıdır.” Diyor ve ekliyorsum “dedelerine sor” diye.

Gene ahmakliğini ele veriyorsun. Benim dedelerim diyor demedim tarihçiler diyor dedim dedelerimin dedikleri senin dedelerinin başka vahşetleridir.

Hemen hemen bütün tarafsiz tarihçiler söylüyor senin dedelerinin tarihinin bir talan ve işgal tarihi olduğunu. Kendinde bahs ediyorsun 400 at ve çadirla geldiklerini. At sirtinda talan ve işgal den başka bir şey yapmadilarki o öğündüğün osmali dedelerin. Herkes Avrupa üretimle uğraşirken olnar talana devam ettikleri için yikildiğini başka bir dille senin inkilap tarihin yazmiyor mu ?

At, avrat ve silah değil mi senin atalarinin atasözü.

Jirinoski bile Türklerin at sirtinda talan ve istila yaptiklarini söylüyordu.

Geçen yazinda Türkmenlerden dem vurmuştun değil mi ?

Işte sana Türkmenlerin bir vecizesi ne diyorlar biliyormusun ?

„osmanli osmanli, eğeri eltek şalvari kaltak osmali ekende yok biçinde yok yiyende ortak kahpe osmali.“ Bunu Türkmenler söyloyor ben ve benim ağizlariyla konuştuğumu idda ettiğin Avrupalilar değil, gerçek Türk olan Türkmenler söylüyor.

Yoksa onlarda mi benim gibi hain. Zaten namussuzlar hep namuslulari hain ilan eder.zaten senin gibilerinin hain demediklarinden şüphe etmeli. Avrupalilarin ağzi ile konuşmakla onlarin ağababalarim olduklariyla itham ediyorsun sonrada dönüp alçakça Güneş Dil Teorisini bir çok Avrupali bilim adami tarafindan desteklendiğini söylüyorsum. Işine gelince bilim adami gelmeyince başkasini Avrupa ağizli olmakla suçlarsin. Buda senin başka bir şerefsizliğin oluyor işte.

Rahmetli Ulu önder Gazi Mustafa Paşa Yüce Kemal Maraşal Atatürk Güneş Dil Teorisini kendisi kaldirdi diyorsun peki bu teori rahmetlinin talimatiyla ve kendi kurduğu ulu Tarih Dil Kurumunun eseri değil mi ?

 

Evet doğru ben Avrupadayim ve ben niye Avrupadayim, avrupa beni davet etmedi bize gel diye. Senin  gibi faşist ulu terör devletinin zülmünden siğindim Avrupaya. Ve her şeye rağmen Avrupa senin ulu devletinden kat be kat demokrat ve insancil. Biz Avrupa uşaği değiliz, bütün uluslararasi gericiliğin uşaği senin ulu olmiyan devletindir. “Bati uygalik seviyesine ulaşmaliyiz” derken senin ulu önderin uşak miydi acaba, bugün Avrupa Birliğine girmek isteyen ulu devletin uşak midir yoksa ?

30-40 sene Komünist, Sosyalistim deyip şimdi senin gibi Faşistleşen Doğu Perinçek gibi Kuvayi Milli ruhunun hortladiğiyla seviniyorsun, ne sen nede Perinçek hiç gam yemeyin hiç ölmediki o ruh dirilsin Türkiyede faşizm her zaman iktidarda. Zaten senin ulu başbuğun 1980 lerde mahkemede yargilanirke: “ Bizim düşüncemiz iktidarda ama biz zindandayiz” diye yakinmişti. Yani sözü o dipten gelişen derin dalga dediğin  faşist hortlamanin ruhuna getiriyorum. Peki o ruh sahibi Kuvayi-Milliyeci Enver Paşalarin Avrupada ne ariyorlardi acaba.

Şimdide ulu Doğu Perinçek Avrupada bu faşist hortlak ruhun mitingini yapmak istedi Almanya da.

Ama Avrupa hortlayan faşizm izin vermeyip yasakladi.

Birde bana faşistim ne olduğunu soruyorsun. Cevap veriyorum senin bu kaç gündür savunduğun görüşlerin toplmina Faşizm denir. Bu cevap seni tatmin etmese bana haber ver tanimiyla birlikte seni onun içine bilimsel olarak oturturum, bu benim için zor değil ama galiba gerek yok kendine bak Faşizmi görürsün.

 

Bakiyorum bu sefer 5 YTL lik çocuklardan bahs etmiyorsun artik.

Şimdide Diyarbakirda halkin terörü lanetlediğinden söz edip ahlaksizlik ediyorsun gene.

Diyarbakir ve diğer yerlerdeki gösterilerde terör mü lanetlendi yoksa senin terör devletin mi lanetledi ?

Peki bana söylermisin Diyarbakirda çoğu çocuk olan onda fazla kişiyi öldüren terörist devletin bu insanlari terörü lanetlediği için mi öldürdü yoksa kendisini lanetledi diye mi ?

Bu kadar ahmakça idda olamaz ve herhalde senin devletin senin gibi kendisini destekleyenleri öldürecek kadar ahmak değildir.

 

“Öztürkçeyle ilgili yaptığın yoruma lanet olsun.Kabile dili değil bu iki bin üç bin sözcük olsun.” Demişsin, aslinda sana lanet olsun, hak ettiğin için gene lanet olsun.

Ulan lanetli ahmak yaratik niye yalan söylüyorsun, kabile değil de nedir Orta Asyadan 400 at ve çadirla gelip Orta Doğunun başina bela olmadilar mi , sende  bunu başka bir biçimde diyorsun.

Tabi Şamanisttiler önce gelip Araplarin uşaği oldular Araplara yaranmak için sahtece islamiyeti kabul ettiler. Çoğu halklar kiliç zoruyla müslümanliği kabul ederken sizin öğündüğünüz “Biz islami gönüllü kabul ettik:” yalanin hikayesindeki gerçek budur.

Peki onuda geçelim Arapça, Farsça ve Kürtçeyi çikar senin eski Türkçe dediğin Osmanlica ve yeni Türkçeden geriye ne kalir, birkaç bin kelime değil mi. O zaman bana niye lanet getirirsin bre kafir üretime dayali zengin bir dili geştirmeyen ulu atalarini lanetle beni değil.

Senin ulu Türrk Dil kurumunla ilgili bir espiri var sana söyliyeyim.

Bu ulu kurum toplanip Türkçeyi sadeleştirmek istemis senin Site kelimesini Ağ öbeği şeklinde öztürkçeleştirdiğin gibi. Bu Zeytin kelimesi yada sözcüğü hangisini tercih edersen. Zeytin Arapçdir demişle - tabi sen yok türkçedir demezsen eger -  bunu öztürkçeye çevirmek istemişler.

Kimisi kaşik tutmaz kimiside Çatal batmaz demiş ve anlaşamamişlar.

 

“yıllardır bu ülkede 'sahte sol' ,sahte sağ birbirine kurşun sıktı.Yok efendim kelime diyen sağcıymış sözcük diyen solcuymuş bunu da senin gibi etki ajanları ortaya attı.Böyle saçmalık olur mu.İster kelime derim ister sözcük derim,kelime zaten bin yıldır dilimde olan bir laf niye atayım.” Demişin. Ister kelime de ister sözcük ama hangi dile ait olduğu tutarlilik ve dürüstlüğünü göster bari. Bizimdir diye sahip çikmama namusunu gösterirsen istediğini elbette söylersin.

Sahte sağ –sol konusuna gelince. Bak bu doğrudur ama sen namusuzkuğalişmişsin tersyüz etmeden demiyorsum. Yani sahtelik olduğu doğru. Onun için Doğu Perinçek gibi keskin solcular en faşist sağcilara taş çikartip MHP ile itifaklar yaparak mangalda kül birakmiyor faşizm adina.

Ama kusura bakma bu sahtelik te senin ulu önderinin eseri. Orjinal ve gerçek olanin irzina geçmiş.

O seni kudurtan onunla (ulu önder) ilgili yazdiğim yazida da belirtiğim gibi: „Bu ülkeye Komünizmde gerekirse biz getiririz.“ Diye sağinda solunda sahtesini kurmuş.

Ulu önderin tek partili dönemden sözümona çok partili demokratik sisteme geçerken bile bu sahtekarliği yapmiştir.

Bizzat kendi eliyleyeşillik olsun dostlar pazarda görüp demokrasi var desin diye muhalefet partisi kurmuş ve sonra bu parti istediği sahtelikten biraz çikinca tekrar kapatmak istemiştir.

Işte bu sahte sağ-sol marifetinin ustadi senin ulu önderin Yüce Maraşal Gazi Mustafa Kemal Paşa Atatürk hazretleridir.

Bir de senin bu lu önderi sahte ve olmiyan  zaferler yaratip icat edip kazandiğini biliyoruz.

Ama Allah için bu maraşaliği nasil oluyor.

Benim bildiğim o zamanlar 3 savaş katilip kazanan maraşal olurdu senin ulu önderin bu savaşlara girmeden nasil oldu. Bunu sirri ne acaba ?

 

“Sen bir zahmet o dedelerine sor bakalım,orta oyunlarını Kürt taklidini Türk taklidini Arap taklidini izlerken beraberce gülmemişler mi” diyorsun. Ben dedelerime sorarsam eminim diyecekler ki onun (yani senin) dedelerinin  katliamlarindan gülmeye fazla pirsat bulmadan daha çok ağit söyleyerek ağladik .

Benim dedeleri bana bu söylerler peki bir zahmet sen kendi ulu dedelerine bir sor, bu oyunlari, halaylari ve müziklerin ne kadari onlarin ve nekadarinida Kürt kültüründen çalmişlar acaba.

Sor ve lütfen bana cevap ver.

Herhalde senin dedelerin senden daha vefali olup doğru söyleyeceklerdir.

 

“Malazgirtte Türk Ordusuna yardım eden Kürtler değil Peçenek Türkleridir. Tarihi bilgileri karıştırma.”

demişsin. Öncedende demiştim işte böyle nankörsünüz siz.

Hem Malazgirt Zaferi ile Anadolunun kapilari açildi dersiniz hem 400 at ve çadirla geldik dersiniz ve sonrada Malazgirtte Kürtler değil Peçenek Türkleri yardim etti dersiniz.

Ulan 1071 de Peçenek Türklerimi vardi orada. Zaten Peçenek Türkleri orda varsa neden Anadolu kapilari açilmiş olsun. Bu ikisinden biri yalan, eğer ikiside yalan değilse. Ya Malazgirtle kapilarin açilmadi yada orada orada Peçenek meçenek yoktu.

Ikisinden birini sen seç artik.

Peki  yakin tarihe gelelim Kurtuluş savaşinda sizin deyiminizle Doğu ve Güneydoğu Anadoluyu kim kurtardi senin ulu önderin ve Mehmetçikleri mi yoksa Kürtler mi kurtardi ?

Seni ulu devletinin Amerika uşakliği işin Kore savaşinda ne kadar Kürt öldü bilirmisin acaba.

Benim tanidiğim madalyali Kore gazisi Kürtler  var hala yaşayan.

Çanakale de orada burada her yerde senin ulu atalarinin uğruna benim fukara atalarimin kani var, edepsiz, sen hala inkar eder durursun. Peki bunca kanin bedeli Kürtlerin ben Kürdüm deyince inkar edip katl etmek mi olmaliydi?

 

Bana bölücü diyorsun. Ulan senin babanin ülkesini ben mi böldüm yoksa siz mi bölmüşsünüz bizim ülkemizi.senin gurur haynaği yaptiğin Osmanli imparatorluğuna neden halklar hapishanesi derler düşündü mü hiç ?

Bugün bile hala bütün halklari inkar eden siz değilmisiniz Türkiyede 48 millet var hepsine Türk diyen kim? Hangisinin dili, kültürü serbest ?

Senin ulu önderin dönemindeki bir Laz milletvekili ben Lazim deyip Lazlarin haklarini savunduğu icin ulu önderin onu idam edince darağacinda söz isteği sorulunca ne der bilirmisin?

„Beni yüksek bir yere asin, ki alçaklar ayaklarimin altinda kalsin.” diyor son sözünü.

 

Sen benim atalarima zavali, fükara deyip küçümsediğimi ve kendinide kahramalarinla gurur duyduğunu söyleyerek bana Mevlanalar,Yunuslar,Hacı Bektaşlar,Pir Sultanlari hatirlatiyorsun.

Atalarimi küçümsediğim yalan, ne öğünürüm nede utanirim, ne ise olduğu gibi kabul ederim.

Kahramanida var, işbirlikçiside. Ve senin ulu önderin gibi bir Kürt dünyaya bedeldir de demiyorum bir Kürtte dünyadaki bir insana bedeldir bütün dünyaya. Peki varsa elini vicdanina koy ve hiç olmasa bir kere evirmeden, çevirmeden doğru söyle bir Türkün dünyaya bedel olduğu yalan değilmidir. O zaman ulu önderin yalan söylüyor değil mi ?

Ben atalarimin fükara ve zavaliliklarindan bahs ederken isimsiz kahramanliklarini ve sizin gibi zalimlerin zülmünden mazlup olup zavali edildiklerini söylüyorum.

Eğer sen ulu önderin gibi bazi atalarinin zülmüne hakramanlik deyip gurur duyarsan ben insan olarak bundan utanç duyarim ancak.

Sana gerçek Türk kahramanlarinin kimler olduğunu uzun uzun yazdim ama tek kelimeyle onlardan söz etmemişsin, etsende eminim ki kötülersin. Bu insalik düşmani olanlarin lanetli adetidir kahramanlara hain, hainlerede kahraman derler.

Sonra benim atalarim ne Türk nede insanlik düşmanidir. Bunu söylersen alçaklik edersin. Benim binlerce atam türkler için canini vermiştir. Benim atalarim ezilen bir halktir ve dört zalim devletin zülmü altinda ezilmiştir. Dolayisiyle insanlik düşmani olamaz ve olmamiş. Ezilen değil ezendir insanlik düşmani, bununda kim olduğu ortadadir.

Ne ben ne atalarim ne türk nede başka bir halkin düşmani değiliz ve olmadik zaten senin gibileride halktan saymak akil kari değil.

Bana gösterdiğin Pir Sultanlarin, Bektaşilerin başina neler getirdiğiniz ortada, daha dön 37 Alevi aydini Sivasta diri diri yakan ben değildim herhalde. Sen bunlari görmezsen ben ne yapayim, sen namussuzsan ben ne yapayim ?

„ Kim olursan ol gene gel…“ diyen Mevlananin kemiklerini kim sizlatiyor, kendinden başka her kesi yok sayan mi Mevlanadan bahs eder.

Yok efendim kilise, cami ve sinagogu bir arada tutanmş, hade ordan yalanci.

Milyonlarca Ermeni ve suryanileri soykirimdan geçsürgün eden ve mallarina el koyan nasil bu üç inanci özgürce bir arada barindirir. Senin ulularin yalniz Kilise ve Sinagoga değil Camiyede ihanet ettiler. Kürtler camiye giden müslümanlar değilmiydi, yüzbinlercesini gerici diye katl ettiniz.

Şeyh Saidi, Seyid Abdulkadiri asmadinizmi, Beduzaman Saidi Nursi yani Saidi Kürdiyi sürgünlerde öldürtmedimi senin ulu önderin ?

Peki nerde kaldi Camii, Kilise ve Sinagog.

 

Tunceli Tunceli diye ikide bir Dersimi bana örnek gösteriyorsun. Oradaki vahşet örneğinden bahs etmek gerek.

Senin ulu önderinnin Dersim mebusu Hasan Hayri ye yaptiğini söyledim, bir daha mi tekrarliyalim yani ? 1938 Dersim isyanindan sonra Anna-babasi, amca, dayi ve abisi katl edilen katliam artiği köpe çocuklar yatili okulara doldurularak beyinlerine Kemalizm zehiri şiringa edildi.

Onun için senin Tunceli dediğin yerin okuma-yazma orani bütün Türkiyenin üzerinde ve

%100dür.

Yoksa senin ulu devletin oranin kaşina gözüne hayranliğindan yapmadi orada o kadar

okulu.

Birde onlar kendini Aşiret yapisindan kurtardi diyorsun ve bana bu Aşiretler niye var diye 

sormuştun. Bende  Aşiretlerleri senin ulu devletin bilerek ayakta birakti demiştim.

Şimdi anladin mi, demekki ulu devletin isteyince Aşiretler yapiyi bozabiliyor.

Dersimde Aşiret yapisini dağitmak işine geliyor dağitiyor başka yerde ayakta tutmak

işine geliyor ayakta tutuyor.

Umarim anladin Aşiretleri benim değil ulu devletinin ayakta tutuğunu.

 

„Kürdistan dediğin o coğrafya benim Atalarımın yurdudur.“

Diyorsun, işte namertçe bir yalan daha. Ulan senin atalarin Orta Asyada at sirtinda

barbalikla uğraşirken

benim atalarim bu coğrafyada yaşiyali bin yillar olmuştu.

Kürtler Millatam önce 1000 yillarinda buraya yerleşmişti.

Senin ulu atalarin Millatan 900 ile 1100 yillari arasinda kabile, kabile boy, boy geldiler.

O zaman burasi nasil senin atalarinin yurdu oluyor anlamadim.

Yoksa senin atalarin buraya gelmeden iki bin yil önce burasi onlarindi.

Kendinde diyorsun Kürtler MÖ. 1000 yillarinda Ortadoğuya gelen Turani Türk kavmidir.

Burada Turani Türk kavmini çikarirsak gerisi doğru, sadece Turani kismi yalan.

Sonra senin ulu tarihçilerin 1071 de Malazgirt le Anadoluya girdik diyorlar.

O zaman bir zahmet şu hesabi bir doğru-dürüst adam gibi yap.

MÖ. Bin yil nerde ve MS. 1071 nerde ?

Yok eğer ulu şairin gibi :“orda uzakta bir köy var, o köy bizim köyümüz, gitmesekte

görmesekte o gene bizim köyümüzdür.“ Dersen ve biz buraya gelmeden bin yillar

öncede olsa burasi bizimdir desen o başka !

 

Seninle pazarlik etmiştim, küfür olmasin ve benide küfür etmeye cebr etme diye.

Ama bakiyorum devam ediyorsun, bence gerek yok buna ve görüyorsunki ben daha iyisini

edebilirim. Tekrarliyorum adam gibi tartişacaksan tartiş yoksa  bunu sürdürmenin bir bir

anlami yok. Varsa gerçten tutarli kanitlarin, bilimsel temellerin ortaya koy ve beni ikna et

yoksa adam gibi ikna ol, oda yoksa devam etmenin bir anlami kalmiyor ve doğrusu senin

gibi katilaşmiş ulu önder zihniyetlilerin bazi gerçekleri kabuleneceğina dair pek umudum

yok umutlu olmak isterdim ama zor.

Bunca tartiştik daha çok kendi beynimle ve ağzimla konuştum şu ulu önder bu ulu önder

diye kimseye tapinmadan söyledim söyleyeceklerimi.

Ulu önder ve önderlerin bir çoğu böyle papağan nesiller yaratmiştir ve onlarin ağziyla

kendilerini konuştururlar.

Ulu önderler kendisine tapan insanlar yaratmaz, özgür düşünen insanlar yaratir.

Herhalde senin ulu önderin Galilodan daha ulu değildir ve o kahramana ihtiyaci olan halka

yazik olsun der.

 

Bir kişi neden çok büyük olur, diğerler küçüldüğü yada küçütüldüğü içindir.

Birinin büyümesi çoğunluğu küçültüyorsa bu diktatörlüğe götürür. Doğru olan geneli

ortalamayi büyütmektir.

Sen ulu önderini yüceltikçe kendini cüceleştiriyorsun.

 

Dünyaya bak bütün halklarin kurtuluşlarina öncülük etmiş kişiler var ve çoğu senin önderin

gibi direnişe hazir bir halkin ve mücadelenin başina geçmemiş, sifirdan alip götürmüş ama

hiç biriside senin ulu önderine taptiğin kadar tapmaz. Varsa tapanlar ve kendisine

taptiranlar onlar halk ve toplumlari değil kendi diktatörlüklerinin heveslileridir.

Ve senin ulu önderin de bunlarda birisidir.

Yoksa ulu önderin gibi dünyada böyle başka bir kahraman doğurmadimi analar böyle

adindan söz ettirsin ve kendine tapinan beyinsizler yaratsin.

 

Bir sürü övgüden sonra  „Böyle özetlenemez elbet Atatürk, onun büyüklüğü…“

Derken sen onu Allahinda üstünde bir varlik gibi ilahlaştiriyorsun. Çünkü sana göre onun

Büyüklüğünü anlatacak kelimeler icat edilmedi daha.

Oysa Allahin bile bir büyüklük tanimi var.

Ama senin ulu önderininkinin yok, işte bu ilahlaştirmaninda ötesinde bir gaflet ve

beyinsizlik ve fanatizm.

Kendisini insanlarin gözünde bu kadar büyüten, ilahlaştiran hangi ulu önder olursa olsun

ben ona lanet getiririm. Ister senin ister benim kimin ulu önderi olursa olsun o lanette

müstehaktir diye düşünüyor ve seni ulu önderin, vicdanin ve aklinla başbaşa birakiyorum.

 

15.04.2006

 

Abdulkadir Ulumaskan

 

 

Polemiğe sebeb olan yazı

Atatürk yaşasaydi ne olurdu?  

Kemalist ideoloji kendi dişindaki hiç bir görüşe tehammül ve müsaade etmemesi,

ona karşi olanlari da kendilerini onunla ifade etmek zorunda birakmiştir ve birakiyor.

 

«Bu ülkeye komünizm gerekire onuda biz getiririz » bu manigin ürünüdür.

Sagcilar Atatürk yaşasaydi sagci, solcular solcu, dinciler dinci, dinsizler dinsiz olurdu, diyorlar.

Tüm bunlar söylenirken bazen insanin aklina : « acaba kaç tane Atatürk var yada Atatürk bu kadar ne oldugu belli olmayan birimiydi » geliyor.

 

Demokrat oldugunu idda edenler Atatürk yaşasaydi böyle ypardi derken, demokrasinin farkliliklara tahammül ve saygi oldugunu ve Atatürkün farkliliklari yok etmede kendisini var ettigini unutmuş gibiler.

işte Kürtler, Ermeniler, Çerkez Ethem, Mustafa Suphi ve digerleri.

Avrupa Birliginden yana olanlar Atatürk yaşasaydi ABye girerdi derken karşi olanlar hayir girmezdi diyorlar. Aslinda AB ve demokrasiyi savunanlar için bu Atatürk zirhi önemli bir kalkan oluyor. Yoksa kimse demokrasiyi savunma cesareti gösteremez kolay kolay. Avrupa Birligine girmek için demokrasi yada azinliklara biraz hak falan denildimi Kemalizmin gazabindan kaçinilmis oluyor.

Herkes Erbakan`i Kemalizmin düşmani, Kemali de dinin düşmani bilirken birkaç yil önce Erbakanda kalkip : »Atatürk yaşasaydi Refahli olurdu » dedi.

 

Öcü Kemalizmin korkusu Türtkiyede çagdaş kemalisler ve ikinci cumhuriyetçileri de dogurdu.Kemalizmin artik iflas ettigine inananlar yada Kemalizmin nemenem bir şey oldugunu bilenler bunu dogrudan söyleyemediklerinden çagdaş Kemalizm diye anti Kemalizmi savunuyorlar.

Yani kimse çikipta yahu kardeşim ben Kemalist degilim demiyor, diyemiyor, çünkü dese başina gelecekleri biliyor. Bu insanlarin cesaretsizliginden çok Kemalizmin acimasizligindandir.

 

Orta Çagda Galileo kilise baskilarindan dolayi artik görüşlerini yazamiyacagini söyleyince bir ögrencisi : » Halkin kahramanlara ihtiyaci var, kahramani olmayan halka yaziklar olsun » demiş.

Bunun üzerine Galileo da : « Kahramanlara ihtiyaci olan halka yaziklar olsun » der.

içte Kemalizm halki kahramanlar yaratmaya muhtaç hale getirmiştir ve yaziklar olsun.

En son laiklerin Kemalizm düşmani dedikleri türbanli bir kadin şarkici kemalisltlerin hişimina ugrayinca kadincagiz da : « Atatürk yaşasaydi beni alkişlardi. » dedi.

 

Ben de tamda bu sirada Atatürk yaşasaydi bagimsiz bir Kürdistan kurardi diyecekten hemen vazgeçip iyiki yaşamiyor yoksa kendi dişinda hiç kimseyi yaşatmazdi diyorum.

Merhum Musa Anter bir çok yazisinin sonuna Atatürk yaşasaydi böyle derdi diye ekledigi için bir çok mahkemeden yakasini kurtarabildigini söyliyordu.

 

Demek ki daha yarim asir önce Kemalizm Kürtleri böyle bir icata mahkum etmiştir.

Herhalde birisi başkasina küfür etmek istese Atatürk yaşasaydi sana böyle küfür ederdi yada birini dövmek isteyince atatürk seni böyle döverdi diye döverek veya Atatürkü sevmedigin gözlerinden belli diyerek birisini öldürürseniz ceza degil ödül almaniz gerekir.

işte bunun içindir ki hemen herkes böyle başliyor söze yada böyle bitiriyor : Atatürk yaşasaydi…

Sonuçta bu matiga göre galiba bugün afedersiniz homoseksuellerden neden homoseksuel olduklari sorulursa onlarda kalkip hakli olarak diyecekler ki : « Atatürk yaşasaydi homoseksuel olurdu. »

 

03.04.2004