Suleyman Badilli

Arşiv

Önyargi ve hesaplaşma arzusuna dur gerekiyor

02.08.2006 tarihindeki yazımda belirtmiştim; bazı dostlar bilerek veya bilmiyerek biraraya gelmemizi, birlik olmamızı, güçlenmemizi, aktif siyaset yapmamızı istemiyorlarmış gibi heraket ediyorlar.

 

Önyargılı yazılar yazıyorlar. Bu yazıları ile Devrimci Demokratları olumsuz etkilemeye çalışıyorlar. Bu dostlara tekrar çağrı yapmak istiyorum.Gelin önyargılarınızı, eski hesaplaşmanızı,eski olumsuzluklarınızı KİN ve NEFRET gibi duyguları elimizin tersiyle bir kenara itip, pırıl, pırıl tertemiz bir sayıfa açıp dostlarımıza destek verelim.Destek vermiyorsak da mücadelelerine engel olmayalım.

       

D.D.K.D lilere yapılan hakaretlere dostlar gerekli cevapları vermişler. Lütfen bizlere hakaret etmeyiniz!Avrupadaki toplantıda 25 yıllık olumsuz süreçten sorumlu olan arkadaşlarımı ayakta alkışladım Diyarbakır daki toplantıda da arkadaşlarımı alkışladım. Yaratılmaya çalışılan zemin ve bu doğrultu dayapılan toplantılar hiç kimseyi aklama ya da yargılama mercii değildır ve olamaz da oraya her kes hesapsız ve önyargısız gelmek zorundadır. Ön yargılarımızın ve hesaplaşma arzularımızın bizi birbirimizden 25 yıl daha uzaklaştırmasına seyirci kalmıyacağımız bilinmelidır.

 

1.10.2006