DESTPÊK | DAXUYANI| DOSYA| FORUM| ANONS|PRENSIP | E MAIL | ARŞÎV | WEBMAIL

Kemal Kılıçdaroğlu rolünü iyi oynuyor

Hasan Gönüllü


Kurdinfo:21:01 - 22/2/2013

Kemal bey diyor ki ana dille eğitim ülkeyi böler bu bölünme korkusu yüzünden bir insanın doğuştan sahip olduğu bir hakkı gasp etmek demokratlığa yakışırı mı.


 

Salı günkü grup konuşmasında Kemal Kılıçdaroğlu’nı dinlerken kendisine acıdım, çünkü acınacak bir durumdaydı TV ekranı bir onu bir Baykal’ı gösteriyordu Baykal avurtlarını ağzının içine dahada çekerek muzaffer bir komutan kölesini bakışlarıyla kırbaçlayan zalim bir sahip gibi Kemal Kılıçdaroğluna bakıyordu.

CHP’nin sözde Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu okul musamberesinde rolünü oynayan bir ilkokul öğrencisi gibi gözleri Baykal’da sanki Baykal’a ‘nasıldım rolümü iyi oynadım mı öğretmenim’ der gibiydi. Baykal’da başını hafif öne doğru eğerek eh fena değildin der gibiydi.

Kürtlerin doksan yıldır Cumuhuriyet Halk Partisince gasp edilen haklarını iadesi süreçinde Cumhuriyet Halk Patisinden katkı bekleyenler boşuna umutlanmasın onlardan katkı değil gelse gelse köstek gelir; adam sıkılmadan gecen hafta Baykal’ın  kapalı gurupta yaptığı kacak konuşmanın aynısını tekrarlar gibiydi. CHP nin milliyetçi bir parti olduğunu Milliyetçiliğinde yurtseverlik olduğunu söylüyordu eğer milliyetçilik yurtseverlikse yurdunun üstündeki tüm halkları sev bir kısım halkın haklarını gasp edeceksin bir kısım halkı da yücelteceksin buna da yurtseverlik diyeceksin sevsinler senin yurtseverliğini.

Kemal bey diyor ki ana dille eğitim ülkeyi böler bu bölünme korkusu yüzünden bir insanın doğuştan sahip olduğu bir hakkı gasp etmek demokratlığa yakışırı mı. Vatandaşlık tanımı anayasada aynı kalsın Türklük bağıyla bağlı olan herkes türktür. Türklük bir etnik kimlik değilmiş bir üst kimlikmiş çadırmış madem çadırdır doksan yıl Türk çadırında yaşadık hazır Cumhuriyetin yüzüncü yılına on yıl kalmışken on yılda Kürt çadırının altında yaşayalım doksan yıl Türk çadırı bir on yılda Kürt çadırında yaşayalım o zaman.

Milliyetçiliği ayaklar altına alan Başbakana diyor ki cesaretin varsa eğer yüreğin yetiyorsa adam gibi adamsan git bu konuşmayı Rize’de yap bakalım adam başbakandır Kemal Bey bu konuşmasını meydanda yapıyor bu konuşma tüm yerel ve Ulasal TV kanallarında naklen canlı yayınlanmakta o konuşmayı Rize’deki vatandaşta Şırnak ta ki vatandaşta dinliyor senin Baykal’ın gibi gurupta kaçak konuşmuyor.

Eğer senin yüreğin varsa eğer sen gerçekten sosyal demokratsan Sosyalist enternasyonal üyesi  isen Sosyal demokratlığın Sosyalist Enternasyonalliğin gereğini yap Partin ve partinizin savunduğu Kemalist rejim tarafından doksan yıldır hakları gasp edilen bir halkın haklı mücadelesinin yanında yer al, yer almıyorsan sahibin Baykal dan vade ulusalcılardan korkuyorsan sus sürece engel olma.

Sen kendi kimliğine sahip çıkmayabilirsin inkârda edebilirsin serbestsin, özgürsün dedelerinin Horasandan Dersime gelmiş Türkler olduğunu söylüyorsun o dedelerin Dersimden Horasana götürülmüştü (Horasan İran ın Kuzeydoğu ve doğusunda yer alan bir bölgeye verilen isim farsça bir kelime Güneşin Yükseldiği Yer anlamına gelir Horasan ismi.) orada acemlerle Özbek ve Tacik Türkleri arasında bir tampon bölge oluşturmak için Şah tarafından yerleştirilmişlerdi sonrada Dersime geri gelmişlerdi Kemal Bey Dersimden gidişlerini demiyor Horasandan Dersime geldiklerini diyor böylece Devlet partisi CHP nin başında kalmak için kendini inkar ediyor.

22.02.2013                                 

hasangonullu52@hotmail.comMESAJINI GÖNDER (Mesaja xwe bişînekomantar bike)

 0     MESAJLARINIZ ( Mesajên we)


 

 NÛÇEYÊN DAWÎ

Alî Fikrî Işik azad bikin!
23:54   10/3/2013
 Muameleya bi Işik ra tê kirin, zulm e, terora dewletê ye û her wisa sûcekî li dijî însaniyetê ye jî.
“Bölücülük” denilen ideojik ve sömürgeci hegemonya enstrümanı…
20:29   10/3/2013
 Kürtlerin kendi kaderlerinin kendilerinin tayin etmesinden, Kürdistan’dan, Kürdistan’dan Kürtlerin hükümranlığından bahsetmek “bölücülük” sayılıyor
Muhatap Kim Olmalı?
19:44   5/3/2013
 Kürt sorununun çözümü, ister bağımsız bir devlet kurmak şeklinde, isterse Türklerle bir arada yaşamak şeklinde tecelli etsin, özünde Kürtlerin yaşadığı evin içinin ve Kürtlerin komşularıyla olan ilişkilerinin yeniden düzenlenmesi demektir.
"Geçici Kürdler" ve Kürd siyasal akli
22:36   4/3/2013
 Açıktan ifade etmese de neslinin Kürd olarak devamından yana değildir.
Dürüst gazetecilik bu mu?
21:17   3/3/2013
 Genel Kurmay Başkanlığının basın sözcüsü olarak tanınan Fikret Bila tarafından yapılıyor. Fikret Bila ‘belgeleri BDP de aldık’ diyor haberi yayınlayan muhabir ortada yok açıklama organizatörde.
Devlet neden Öcalan’la Oturdu?
18:36   2/3/2013
 Peki, bu bir avuç barışçı solcunun, liberalin ve İslamcının Kürt meselesinde devleti barışa zorlayabilecek örgütlülüğü ve gücü var mıdır?
“Kimlik Siyaseti”
22:27   1/3/2013
 Kürdler, Kürdlerden, Kürdçe’den söz ettikleri zaman, Kürd halkıyla, Kürd toplumuyla ilgili kolektif haklar dile getirdikleri zaman “kimlik siyaseti”ne karşıyız diye açıklamalar yapmaktadır.
Hêviyek ji PYD/PKK
19:04   1/3/2013
 Netewayetî, netewparêzî stûna Kurdayetî û serketina milletê Kurd e. Heger em Kurd bi ruh û hestên netewparêzî tev negerin, li ser esasên berjewendîyên netewî neyên ba hev û li dijî dijminên xwe nebin yek
Bi aqilî tev bigerin, wekî paşê serê xwe nexin
12:13   26/2/2013
 Divêjin “Eger carekê hun xapandin, serm wan ra, eger cara dudan hun xapandin, serm wera. Îjar em temamya jîyana xweda hatine xapandin. Gelo ne bes e?
Kürd Milliyetçiliği ve misyonu
20:35   23/2/2013
 Kürdçe´nin asıl kurtuluşu Kürdistan pazarının dili haline gelmesindedir. Bu pazarın oluşma koşulları da devletleşmedir.
Kemal Kılıçdaroğlu rolünü iyi oynuyor
21:01   22/2/2013
 Kemal bey diyor ki ana dille eğitim ülkeyi böler bu bölünme korkusu yüzünden bir insanın doğuştan sahip olduğu bir hakkı gasp etmek demokratlığa yakışırı mı.
Evet ben Milliyetçiyim…
11:33   21/2/2013
 Kürtlerin diğer milletler gibi toplumsal ve tarihsel gerçekliklerine denk düşen bir siyasal egemenliğe sahip olmaları en doğal haklarıdır. Bunu savunmak ve bunun dile getirilmesine Milliyetçiliktir deniliyor.
Barışa giden yolda soyut ve somut gerçekliğimiz
00:36   17/2/2013
 Kendini garantiye almak içinde Kürd bahçesine dört patriot füze rampalarınıda kurmayı unutmamışsın. Bir cümle alem bürütüsçü Kürtleri´de yanına almayı unutmamışsın
Kürd sorunu çözülürken PKK’de stratejik değişim ihtiyacı
00:30   17/2/2013
 PKK/ BDP´nin açıktan bağımsızlığı savunmamasını, Ey Reqip ve Ala Rengin gibi ulusal sembolleri kullanmaktan ısrarla uzak durmasını, kendi somut sorunlarını çözemez durumdayken dünyanın soyut sorunlarına el atma cüretini eleştirmek gerekir
İkinci Varlık Vergisi
17:28   15/2/2013
 Kürt iş adamlarının Kürt ulusal demokratik hareketine gönüllü desteğini kırmak için yapılan yasal düzenleme, daha aktif bir biçimde iş adamları üzerinde Demokles’in kılıcı gibi sallandırılacaktır.