DESTPÊK | DAXUYANI| DOSYA| FORUM| ANONS|PRENSIP | E MAIL | ARŞÎV | WEBMAIL

Nasname adlı Sitenin bana sorduğu ve sansürlediği cevaplarımdırKurdinfo:11:56 - 11/10/2011

Art niyetiniz, Kürt ulusal muhalefetine olan saldırılarınız ve devletin anti-demokratik uygulamalarını sahiplenmeniz, NASNAME olarak Devletin kuyrukçuluğu size gayet hafif kalıyor.


Nasnamede yayınlanan BDP YINE İMRALI İÇİN HALKI SECDEYE  OTURTUYOR başlıklı  yazıda HAK-PAR, KADEP,TDŞK, ÖSP, PDK-BAKURü  PKK kuyrukçuluğu ile suçlamaktadır. Ben de adı geçen tüm siyasi oganizasyonların kürt ulusal muhalefeti olduğu inancımın yanı sıra TDŞK çalışmalarına kendimce katkı sunmaya çalışan biri olarak gelişme ve çalışmalardan haberdar olduğumdan, NASNAMENİN  iftira  ve karalamalarına  yaptığım yorumdan sonra, bana hitaben  bir takım sorular sorarak işgüzarlılarını itiraf etmişlerdir. Sordukları sorulara  tek  tek  ve  maddeler  halinde cevaplamama rağmen iftiracılıklarının deşifrasyonundan ve çamur at lekesi kalsın mantığı ile  cevaplarımı yayınlama gereği görmediler (bana göre o cesareti gösteremdiler) Fazla uzatmadan sordukları sorulara tek tek  verdiğim cevapları sorumluluğum gereği aşağıda yurtsever kamu oyunun bilgisine sunuyorum.

 

NASNAME nin bana yöneltiği sorular;

 

SORU 1-Seçim öncesinde BDP yi koşulsuz destekleyen TDŞK değil mi?

 

CEVAP 1- Bu konu defalarca açıklanmasına ve özellikle tarafımdan da ayrıca açıklama yapılmasına rağmen Nasname, sermayesi tükenmiş, ulusal muhalefete saldırma misyonunu yerine getirme gereği duyduğunda bu konuyu temcit pilavı gibi  önüne koyuveriyor. Bakın Sn. Nasname editörleri TDŞK, blok bağımsız adaylarını destekleme kararı, yürütme kurulunun kararı değil, geniş katılımlı bir toplantı ile katılan tüm arkadaşların tek tek düşüncleri alınarak varılan sonuçtur. Ayrıca Toplantıda şiddetle karşı çıkanlardan biri  ben oldum, ancak arkadaşlarımızın çoğunluğunun eğilimi destekleme yönünde olduğundan, yürütme kurulu tabanın eğilimi doğrultusunda kararı deklere etmiştir. Bana düşen örgütlülük sorumluluğu ve bilinci ile karara uymak olmuştur. Ancak Nasname editörlerinin ulusal mücadele ve örgütlülük sorumluluğu bilinci veya dürüstlüğü olmağından bu konuyu işine geldiği gibi yorumlayarak gündeme taşımıştır. Doğrusu  tam da  nasnameye yaraşır  bir  duruş göstermişlerdir.

 

SORU   2- Bu destekten dolayı TDŞK içinde önemli bir grup "sizin biat kararınızı tanımıyoruz" deyip yollarını ayırmadı mı?

 

CEVAP  2-  Bu destek kararını eleştiren arkadaşlarımız elbette olmuştur, olmasıda  çağdaş ve  demokrat bir hareket olan TDŞK için çok doğal ve olması gereken bir sonuçtur, ancak bir tek arkadaşımız ‘’Biat’’ kararı diyerek yollarını ayırmamıştır. Eğer burada önemli bir grup dediğiniz arkadaşlarımızdaki kastınız ÇAĞRI DEKLARASONU adlı açıklamanın altın imza koyanlar ise, bu sizin art niyetli ve provakatör olduğunuzun itirafıdır, adı geçen çağrıya imza koyanların büyük bir bölümünün TDŞK ile hiçbir organik bağı olmayan kişilerdir, ayrıca imza koyanların hiçbiri yollarını ayırma gibi bir açıklamada bulunmayıp, kongre talebi için imza atmışlardır. Ama PKK dışında gelişen ulusal muhalefeti hazmedemediğinizden, devletin birincil görevini üstlenmiş saldırıyı sizler yapma gereği duyuyorsunuz. Bu Nasnamenin misyonu gereği, iftiracı ve ulusal muhalefete saldırma ve bölme çabalarının açık bir göstergesidir. İftirada bulunacaksanızda birazcık inandırıcı bir yol deneyin ki kürt ulusal muhalefeti ve Kürdistan kamuoyuna rezil rusva olmayasınız.

 

SORU  3- Bu arkadaşlarınızın tepkisini görmek istiyorsanız http://www.yekbunawelat.com/ bu linke bakmak zormu geliyor?

 

CEVAP 3- Arkadaşlarımzın eleştiri ve tepkilerini elbette  biliyor,farklı düşünen insanların bir arada olabileceği bilinç ve inancımı koruyarak adı geçen siteyide yakından takip edenlerdim. Ancak Nasname editörlerinin provakatif ve bölmek için akan salyaları çabası ile  değil, farklılıkların bir aradalığı gözü ile bakmaktayım.

  

SORU  4 - Yapılan açıklamalarda "bu sadece bir seçim ittifakı değil, uzun vadeli Kürdlerin birliğini oluşturmaya yöneliktir" denilmedi mi?

CEVAP 4 - TDŞK’nın PKK ve BDP cenahı ile hiçbir birlik proje ve çaba hatta niyeti dahi olmadığını, uzun vadeli birlik gibi  hiçbir açıklamasının olmadığını belirterek, bu iftiracı, karalamacı ve APO culara saldırı adı altında Kürt ulusal muhalefetine saldırma misyonunuzu yerine getiryorsunuz. Buda tam nasnamelik bir iştir. Devletin saldırılarını siz üstlenmişsiniz, umarım altından bir çapanoğlu çıkmaz…

 

SORU 5 - PKK’nin organize ettiği Kürd Konferansı için Güney’e gönderilen heyette TDŞK temsilcisi yok muydu?

CEVAP 5- Bir defa PKK nin organize ettiği Kürd konferansı diye bir konferans yoktur. Bakın bu konuda bilgi sahibi olmadan fikir sahibisiniz demek isterdim, ama inanın  o kadar masum da değilsiniz. Bu konuyu bildiğiniz halde Nasnamenin Kürt ulusal güçlerine düşmanlığı gereği konuyu tersyüz  ederek sunuyorsunuz. Bre gafiller Güneydeki konferans projesinin Kek Mesut Barzani nin projesi olduğunu bilmeyecek kadar  cahilmisiniz yoksa art niyettenmi PKK nin organizasyonu gibi gösteriyorsunuz? Bu konferans projesi, Kürdistanın dört parçasında var olan siyasi organizasyonların katılacağı  bir konferans projesidir ve Kek Mesut Barzanı nin projesidir. Tüm kürt örgütlerin katılacağı bir konferansta PKK de vardır diye TDŞK, katılmamalı gibi  bir saçmalık olabilir mi?  Bu  kadar milli şuur ve sorumluluktan uzak  olunabilir mi? Ama Nasname  bu, Kürt düşmanlığı misyonu gereği her şeyi mübah görür..

 

SORU  6- PKK propagandasının yapıldığı ve Diyarbakır’da yeni yapılan “Türkiye’de Kürdistan konferansı”na TDŞK temsilcisi katılmadı mı?

 

CEVAP  6 -  Buradada, daha sorunuzu sorma tarzınızda çok açık bir art niyet ve iftira vardır. Bu kadar açık kürt düşmanlığını yapacağinizi düşünememiştim ama yanılmışım, Kürt düşmanlığını açıkça yapıyorsunuz  ancak çok  acemice yapıyor ve birileri tarafından yönlendirildiğiniz açıkça görülüyor. Azıcık dürüst  olun  diyecektim ama Nasnameden beklenecek bir tavır  değil dürüstlük. Diyarbakırdaki Kürdistan konferansına Kürdistandaki tüm siyasi organziasyonların yanı sıra, Kürdistani kişiliker, STK ve tüm etnik ve dini grupların temsilcileri katılmışlardır ve kendilerini ifade emişlerdir, bunun neresinde PKK propagandası yapılmış, eğer sonuç bildirgesini okuduysanız ve okuduğunuzu algıladıysanız PKK stratejisinin dışında, PKK nin de ulusal muhalefete  karşı çıkamadığı ve sonuç bildirgesi olarak kabullendiği bir açıklama yapılmıştır. Ama  burada da saldırmak için bahane aramanız  gerekirdi, yine olmadı  Nasname, yine  olmadı……

 

SORU  7 - Sözü edilen parti/örgütlerle beraber TDŞK, KCK operasyonlarıyla ilgili olarak basın açıklamasında bulunmadı mı?

CEVAP 7- İşte burada Kürt ulusal güçlerine düşmanlığınız ve Devletin kuyrukçuluğunu yaptığınız konusunda yakayı ele veriyorsunuz. Bakın Nasname  efendileri, söz konusu basın açıklamasında bir tek yerde KCK adı geçmemektedir, kaldıki  geçse dahi, KCK yı siyaseten hangi pozisyonda görürsek, değerlendirirsek değerlendirelim (ki bu konuda ben kişi olarak sizden daha katı bir tutuma sahibim) Devletin anti demokratik bir uygulama ile tutuklama opeasyonlarını kınamamız ve demokrasi mcadelesini herkes için vermemiz gerekir. Ama  sizler  açıkça devletin bu sistemli operasonlarına arka çıkarak TC nin sindirme plitikasına arka çıkıyor, destekliyor ve ulusal mücadelede sömürgeci devletin politikasını hem de baskı  ve zindan anlayışına sahip çıkıyorsunuz, sizi  Kürt yurtseverleri artık  nasıl  muhatap  alsın ki? Sahi  Yeşil ile bir akrabalığınız var mı?

SORU  8 - Bütün bunları yan yana getirdiğinizde, TDŞK’ye dair kuyrukçuluk tanımı hafif kalmıyor mu sizce?

 

CEVAP  8-  Art  niyetiniz, Kürt ulusal muhalefetine olan saldırılarınız ve devletin anti-demokratik uygulamalarını sahiplenmeniz, NASNAME olarak Devletin kuyrukçuluğu size  gayet hafif  kalıyor. APO cuara saldırı adı atında, kürt ulusal muhalefetine (sadece TDŞKya değil) saldırarak Kürt ulusal mücadelesinin düşmanları haline gelmişsiniz, dolayısıyle kuyrukçuluk  hafif gelir, çok haklısınız bu konuda….

 

TDŞK, mücadelesinde Nasname gibi taşeronları değil, asıl babalarını, yani sömürgeci TC nin sistemini hedef aldığından Nasname gibi taşeron tipleri  ne  muhatap,  nede  ciddiye  almaktadır, bu konuyu kaleme almamın nedeni direkt şahsıma sorulan soruları yanıtlama sorumluluğumdandır. Yurtsever Küdistan kamuoyuna sunarım.

  
 0     MESAJLARINIZ ( Mesajên we)


 


 NÛÇEYÊN DAWÎ

Gazeteler Öcalan´ın tüm Türkiye´ye yaptığı çağrıyı menşetlerine taşıdı
08:53   22/3/2013
 Diyarbakır´daki Nevruz kutlamalarında Abdullah Öcalan´ın "Artık silahlar sussun, fikirler ve siyasetler konuşsun" çağrısı gazetelerde geniş yer buldu
Newroz Pîroz be!
21:04   21/3/2013
 Siverek Newroz Nostaljisi
Öcalan: "Bizi bölmek ve çatıştırmak isteyenlere karşı bütünleşeceğiz"
20:27   21/3/2013
 PKK lideri Öcalan’ın BDP tarafından 21.03.2013 te Diayrbekir’de düzenlenen Newroz mitinginde okunan mesajının tam metni
Li Navenda Kurdî ya Siwêregê pîrozbahîya 8ê Adarê...
17:01   10/3/2013
 8ê Adarê roja jinên kedkar û jinên kurd
Sene 1921: Koçgiri isyanı, Alişer ve Zarife
11:49   10/3/2013
 Hareketin fikri önderi ise KTC üyesi olan Baytar Nuri Dersimi’ydi.
Mir Bedirxan Üzerine Düşünceler
11:46   10/3/2013
 1839 da, Nizip’de meydana gelen, İbrahim Paşa-Osmanlı-Savaşı çok önemli bir dönüm noktası olmuştur.
´Petrol Kürtlere bağımsızlık getirecek´
17:31   8/3/2013
 İngiliz Independent Gazetesi, petrolün Iraklı Kürtlere bağımsızlık vereceğini savundu
DTK dan DDKD ye Ziyaret
16:25   7/3/2013
 DTK Eşbaşkanları Aysel Tuğluk ve Ahmet Türk, DTK Daimi Meclis üyesi Seydi Fırat, Amed´de bulunan DDKD, KADEP, ÖSP, Azadi İnisiyatifi ve HAK-PAR´a sürece ilişkin bilgi alışverişinde bulunmak ve sürece katkılarını istemek amacıyla ziyaret gerçekleştirdi.
Çaycidan al haberi
14:36   7/3/2013
 Çay ocağını ona bıraktığımda elinde kalın bi dosya vardı, okuyup gülüyordu.
”Kosova için işleyen mekanizmalar, ne Filistinliler ne Kürtler için işliyor”
14:34   6/3/2013
 Ortadoğu´da işler hak ve sorumluluklar üzerinden değil, hibe ve sadakat üzerinden yürüyor
´Kürdistan bugün Türk milliyetçiliğinin işgali altındadır´
20:54   4/3/2013
 Kürt sorunu, Kürdistan’nın Kemalizm tarafından sömürgeleştirilmesi sorunudur