DESTPÊK | DAXUYANI| DOSYA| FORUM| ANONS|PRENSIP | E MAIL | ARŞÎV | WEBMAIL

Böyle dindarlık olur mu?Kurdinfo:21:14 - 25/11/2011

Irakın toprak bütünlüğü, Suriyenin toprak bütünlüğü neden Iraklıdan Suriyeliden ziyade sizi ilgilendiriyor.


Önce terörle mücadele diye bir kanun yapıcaksın sonra Kürtlük adına ne varsa yasaklayacaksın. Kürt diyeni, Kürdistan diyeni, anadil eğitim, barış diyeni terörist diye içeri tıkacaksın. Bunun adına da ileri demokrasi diyeceksin.

İnsan olmanın gereği olan bu isteklerin terörle bağdaştırılması uluslar arası kamu oyu tarafından kınanınca bir açılım ortaya atacaksın. Önce kürd açılımı diyeceksin ulusalcılar ve türk İslam sentezi teorisiyle yetişmiş milliyetçi, ırkçı sözde dindar özünde faşist dine bile ırkçı bir pencereden bakan iktidar çömezleri danışmanlar kürd açılımı olmaz 88 yıldır biz bu kürd kelimesini inkar ettik şimdi tükürdüğümüzü yalayacak mıyız? Kürt katliamlarıyla döktüğümüz kanın üzerine inşa ettiğimiz cumhuriyetimizi lekeleyecek miyiz? Dediler vazgeçtin kürd açılımından. Adına demokratik açılım demeye başladın ona da karşı çıktılar ne demekmiş efendim demokratik açılım biz şimdiye kadar demokrat değilmiydik diktatörlükle mi idare ediliyorduk demokratik açılımda olmaz dediler. Sözde dindar özde ateist Kemalistlere Şamanist Nihal Atsız’a nal toplatan ırkçı Türk İslam soslu fettullahçılar, milli birlik ve kardeşlik projesi diye bir ad buldular. Şimdi oldu işte hem kürd kelimesinden hem de çoğunlukla hiç sevmediğiniz demokratik kelimesinden kurtulmuş oldunuz. Milli birlik  ve kardeşlik zaten 88 yıldır uygulanan kandırma aldatma ve inkar politikasına döndürdünüz.

Milli birlik hangi milli birlik? Vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes milliliği mi? İslam kardeşliği, türk İslam soslu kardeşliği mi? Ayıptır ayıp bırakın bu palavraları riyakarlığı milli görüş ekolünden geldiğinizden olacak dini milli görmeniz. Dinin millisi olur mu, din evrenseldir. Allah rebil alemindir. Ne rebil arap ne rebil kürd ne de rebil türkdür. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed veda hutbesinde arabın arap olmayana arap olmayanın arap olana üstünlüğü yoktur demiştir.

TRT tarafından kürdçe yayın yapan bir kanal açtınız. Adını koymaktan utandınız. TRT kürd diyemediniz. TRT 6 (TRT altı) dediniz. TRT şeş bile yazamadınız. Çünkü kürd ve kürdçeye alerjiniz var. Bu şöven haliniz devam ettikçe inkar ve asimilasyoncu zihniyetinizi devam ettirdikçe biz sizin milli birlik ve İslam kardeşliğinize nasıl inanacağız? Dürüst olun dürüst. TRT 6yı TRT kürd yapmaktan korkmayın. Almanya da ki Türk kardeşlerimize istediğiniz ana dil de eğitimi kürdlere de isteyin. Irakın toprak bütünlüğü, Suriyenin toprak bütünlüğü neden Iraklıdan Suriyeliden ziyade sizi ilgilendiriyor. Kıbrıslı kardeşlerinize istediğinizi bırakın İslam kardeşliğini insan olma temelinde kürdlere de isteyin ki biz gerçekten size inanalım islam kardeşliği temelinde.

30 yıla yakın süren kirli savaşın bitmesini isteyeceğine sırtını beyaz saraya dayayıp ABD’ye uşaklık eden sözde dindar özde Amerikancı Fettullah Gülen yeni Dersim katliamları taktikleri vermeye başlayarak milli birlik ve kardeşlik projesini imha, inkar ve asimilasyoncu politikaya çevirmeye çalışıyor. Böyle dindarlık olur mu? Bırakın bu riyakarlığı kuzu postuna girmiş bozkurtlar olduğunuzu biliyoruz artık.

25.11.2011
 0     MESAJLARINIZ ( Mesajên we)


 


 NÛÇEYÊN DAWÎ

Gazeteler Öcalan´ın tüm Türkiye´ye yaptığı çağrıyı menşetlerine taşıdı
08:53   22/3/2013
 Diyarbakır´daki Nevruz kutlamalarında Abdullah Öcalan´ın "Artık silahlar sussun, fikirler ve siyasetler konuşsun" çağrısı gazetelerde geniş yer buldu
Newroz Pîroz be!
21:04   21/3/2013
 Siverek Newroz Nostaljisi
Öcalan: "Bizi bölmek ve çatıştırmak isteyenlere karşı bütünleşeceğiz"
20:27   21/3/2013
 PKK lideri Öcalan’ın BDP tarafından 21.03.2013 te Diayrbekir’de düzenlenen Newroz mitinginde okunan mesajının tam metni
Li Navenda Kurdî ya Siwêregê pîrozbahîya 8ê Adarê...
17:01   10/3/2013
 8ê Adarê roja jinên kedkar û jinên kurd
Sene 1921: Koçgiri isyanı, Alişer ve Zarife
11:49   10/3/2013
 Hareketin fikri önderi ise KTC üyesi olan Baytar Nuri Dersimi’ydi.
Mir Bedirxan Üzerine Düşünceler
11:46   10/3/2013
 1839 da, Nizip’de meydana gelen, İbrahim Paşa-Osmanlı-Savaşı çok önemli bir dönüm noktası olmuştur.
´Petrol Kürtlere bağımsızlık getirecek´
17:31   8/3/2013
 İngiliz Independent Gazetesi, petrolün Iraklı Kürtlere bağımsızlık vereceğini savundu
DTK dan DDKD ye Ziyaret
16:25   7/3/2013
 DTK Eşbaşkanları Aysel Tuğluk ve Ahmet Türk, DTK Daimi Meclis üyesi Seydi Fırat, Amed´de bulunan DDKD, KADEP, ÖSP, Azadi İnisiyatifi ve HAK-PAR´a sürece ilişkin bilgi alışverişinde bulunmak ve sürece katkılarını istemek amacıyla ziyaret gerçekleştirdi.
Çaycidan al haberi
14:36   7/3/2013
 Çay ocağını ona bıraktığımda elinde kalın bi dosya vardı, okuyup gülüyordu.
”Kosova için işleyen mekanizmalar, ne Filistinliler ne Kürtler için işliyor”
14:34   6/3/2013
 Ortadoğu´da işler hak ve sorumluluklar üzerinden değil, hibe ve sadakat üzerinden yürüyor
´Kürdistan bugün Türk milliyetçiliğinin işgali altındadır´
20:54   4/3/2013
 Kürt sorunu, Kürdistan’nın Kemalizm tarafından sömürgeleştirilmesi sorunudur