DESTPÊK | DAXUYANI| DOSYA| FORUM| ANONS|PRENSIP | E MAIL | ARŞÎV | WEBMAIL

"İblisin" yoludan gidenlerKurdinfo:18:38 - 5/1/2012

35 yoksul kürt köylüsünü F16 larla bombalanıp paramparça edilirken susacaksın. 12 saat görmezden geliceksin genelkurmayın açıklamasından sonra ipiniz gevşeyince de bu bir operasyon kazasıdır diyeceksin.


4 ocak 2012 tarihli sabah gazetesinin manşeti iblisin izinde yürüyorlar. Doğru iblisin izinde yürüyen bu konuşmayı yapan ve bu konuşmayı manşet yapan iktidar yalakası sabah gazetesidir. 35 yoksul kürt köylüsünü F16 larla bombalanıp paramparça edilirken susacaksın. 12 saat görmezden geliceksin genelkurmayın açıklamasından sonra ipiniz gevşeyince de bu bir operasyon kazasıdır diyeceksin. Pişkinliğin de yüzsüzlüğün de bu kadarı fazla. 2. İlginç manşet sözde dindar özde türk İslam sentezli Akit gazetesinin manşeti ırkçılık iblisin yoludur. Bu da doğru. Irkçılık iblislikle eş anlamlıdır. Kim ırkçılık yapıyorsa iblistir,iblisin ta kendisidir. 88 yıldır kürdün adını, dilini, kültürünü, tarihini ve ülkesinin ismini inkar edip yasaklayacaksın gözümüzün içine soka soka dağlara, cadde ve sokaklara sınıflara Ne mutlu türküm diyene yazacaksın. Bir Türk dünyaya bedel diyeceksin. Andımız adı altında her sabah çocuklarımıza içirilen ırkçılık zehiri ‘varlığım türk varlığına armağan olsun’ iblislik değilde nedir?

Almanya’ya gidince almanya’da ki yurtdaşlarımızın en doğal hakkı olan ana dille eğitim isteyeceksin. Türkiye de ki 20 milyon 20 olmasın haydi 2 milyon olsun kürde de kimse bizden ana dille eğitim istemesin diyeceksin. Almanya’da asimilasyon insanlık suçudur diyeceksin. Kürtlere asimilasyonun alsını yapacaksın.işte iblisin yolu olan ırkçılığı yapan bunlardır. 35 yoksul kürd çocuğunu öldüreceksin utanmadan arlanmadan noel kutlamalarında havai fişekler patlatıp şampanya köpükleriyle dans edeceksin ölüye saygısızlık iblisliktir iblisliğin ta kendisidir. 35 yoksul kürdün cenazesine katılmayacaksın devlet olarak halkın yanında olmayacaksın olanlarıda kandan beslenen oy avcıları olarak adlandıracaksın. Ne sen olasan ne oy avcılığın ola . 2014 cumhurbaşkanlığı seçiminde İslam sentezli milliyetçilerle birlikte İslam sentezsiz kafatasçı milliyetçilerinde oyunu almak için katledilen yoksul köylülerin ailelerinin ve katliamı kınayan duyarlı milyonlarca vatandaşın gözlerinin içine baka baka katliamı yapanlara teşekkür edeceksin. Mazlum – Der, İHD, TTB, DİSK ve KESK ‘in hazırladığı raporu okumayacaksın. Bu zulme bu katliama karşı çıkanlara hakaret edeceksin. Bu hakaretleride utanmadan dinle sarıp sarmalayacaksın. Hiç kendinizi yormayın Recep Bey ve yardakçıları halk sizi ne kadar İslam olduğunuzu çok iyi biliyor. Bir iki hafta önce CHP ile Alevi yurtdaşlar arasındaki çelişkiyi derinleştirmek için Dersim’de isyan olmadı. Alevi yurtdaşlarımız devlet tarafından katledildi. Mağaralarda binlerce on binlerce halk zehirli gazlarla zehirlendi. Teyyarelerin attığı bombalarla bombalandı diyeceksin.

Türk medyasının yüz akı TARAF gazetesinin ‘’devlet halkını bombaladı’’ manşetine de öfkeleneceksin. Devlet halkını bombalar mı diyeceksin. İşte bu iki yüzlülük iblisin yolundan gitmektir. Recep Bey ve yardakçılarını bizim ölülerimize ağlamaya çağırmıyoruz bırakın bari biz kendi ölülerimize özgürce ağlayalım.

04.01.2012                                                   
 0     MESAJLARINIZ ( Mesajên we)


 


 NÛÇEYÊN DAWÎ

Gazeteler Öcalan´ın tüm Türkiye´ye yaptığı çağrıyı menşetlerine taşıdı
08:53   22/3/2013
 Diyarbakır´daki Nevruz kutlamalarında Abdullah Öcalan´ın "Artık silahlar sussun, fikirler ve siyasetler konuşsun" çağrısı gazetelerde geniş yer buldu
Newroz Pîroz be!
21:04   21/3/2013
 Siverek Newroz Nostaljisi
Öcalan: "Bizi bölmek ve çatıştırmak isteyenlere karşı bütünleşeceğiz"
20:27   21/3/2013
 PKK lideri Öcalan’ın BDP tarafından 21.03.2013 te Diayrbekir’de düzenlenen Newroz mitinginde okunan mesajının tam metni
Li Navenda Kurdî ya Siwêregê pîrozbahîya 8ê Adarê...
17:01   10/3/2013
 8ê Adarê roja jinên kedkar û jinên kurd
Sene 1921: Koçgiri isyanı, Alişer ve Zarife
11:49   10/3/2013
 Hareketin fikri önderi ise KTC üyesi olan Baytar Nuri Dersimi’ydi.
Mir Bedirxan Üzerine Düşünceler
11:46   10/3/2013
 1839 da, Nizip’de meydana gelen, İbrahim Paşa-Osmanlı-Savaşı çok önemli bir dönüm noktası olmuştur.
´Petrol Kürtlere bağımsızlık getirecek´
17:31   8/3/2013
 İngiliz Independent Gazetesi, petrolün Iraklı Kürtlere bağımsızlık vereceğini savundu
DTK dan DDKD ye Ziyaret
16:25   7/3/2013
 DTK Eşbaşkanları Aysel Tuğluk ve Ahmet Türk, DTK Daimi Meclis üyesi Seydi Fırat, Amed´de bulunan DDKD, KADEP, ÖSP, Azadi İnisiyatifi ve HAK-PAR´a sürece ilişkin bilgi alışverişinde bulunmak ve sürece katkılarını istemek amacıyla ziyaret gerçekleştirdi.
Çaycidan al haberi
14:36   7/3/2013
 Çay ocağını ona bıraktığımda elinde kalın bi dosya vardı, okuyup gülüyordu.
”Kosova için işleyen mekanizmalar, ne Filistinliler ne Kürtler için işliyor”
14:34   6/3/2013
 Ortadoğu´da işler hak ve sorumluluklar üzerinden değil, hibe ve sadakat üzerinden yürüyor
´Kürdistan bugün Türk milliyetçiliğinin işgali altındadır´
20:54   4/3/2013
 Kürt sorunu, Kürdistan’nın Kemalizm tarafından sömürgeleştirilmesi sorunudur