DESTPÊK | DAXUYANI| DOSYA| FORUM| ANONS|PRENSIP | E MAIL | ARŞÎV | WEBMAIL

Fıkradaki Laz DevlettirKurdinfo:16:09 - 2/2/2012

Tarih boyunca devlet Kürde bir eliyle verdiğini diğer eliyle hep geri almıştır bakmayın kardeş dediğine Kürt devlet için hep düşmandır.


Hani bir fıkra vardır bir kürtle bir lazı asmaya götürürler asılacak olanların asılmadan önce son arzuları sorulur. Asılacak insanın son arzusunu yerine getirmek zorunludur. Asılacak olan Kürde son arzusunu sorarlar Kürt anamı görmek istiyorum der, Laz'a sorarlar Laz da benim son arzum Kürt annesini görmesin der aslında bu Laz devlettir. Kürt anasını görmesin diyen Laz değildir devlettir devletin kendisidir. 

Tarih boyunca devlet Kürde bir eliyle verdiğini diğer eliyle hep geri almıştır bakmayın kardeş dediğine Kürt devlet için hep düşmandır. Çok uzaklara gitmeye gerek yok mesela 3 Mart teskeresi oylamasını ele alalım bir tarafta stratejik ortak büyük müttefik ağabey ABD bir tarafta kardeş dediği düşman Kürtler yani yukarı tükürse bıyık aşağı tükürse sakal. Bir yandan stratejik ortak biricik dostu ABD bir yanda da düşman Kürtler. ABD Irak’a girerse ya Kürtler ırakta devlet kurarsa ‘’bin bir yalan hileyle böldürdüğümüz Ülkerlerini birleştirmeye kalkarlarsa zengin yer altı ve yerüstü kaynakları ile gelişmiş bir Kürdistan karşısında ben ne yaparım’’ korkusu içini hep kemirmektedir.

Kendi adını Kürtlere takmaya çalışarak kendini anti Amerikancı göstermekte ırak Kürdistan federal bölgesi bölgesel önderlerine postal yalayıcı ABD uşağı emperyalist iş birlikçiler demeye başladılar. Ezeli dost ve stratejik ortakları ağabeyleri ABD çuvaldızı gösterip iğneye razı etmeye çalıştı onlarda ırak Kürdisdani federal bölgesi demektense kuzey ırak federal bölgesi diyerek ölümdense sıtmaya razı oldular. Ama bu aslında en büyük düşman gördüğü sözde kardeşlere içten içe diş bilediler.

Rize’de bir sel felaketi oldu hemen Rize’yi affet bölgesi ilan ettiler. Van yerle bir oldu umurunda mı adamın yasama, yürütme, yargıdan sonra 4. Kuvvet olarak kullandığı medya ve 5. Kuvvet olarak kullandığı sözde dindarlar aracılığıyla oh oldu bunlara devlete hain olduklarından Allah tarafından cezalandırıldılar. Polise taş atanların sonu budur dediler. Üsküdar da bir sapık hoca çıktı hutbeye ey Türk İslam kardeşlerim bu Vanlılar aslında Şafidir, Şafiler’de kurban kesmeyi sünnet kabul edip biz Hanefiler gibi vacip bilmediklerinden bu zelzele felaketi ilahi bir ceza olarak Vanlıların başına geldi dedi.  Hoppala bir yaşıma daha girdim dört hak mezhepten biri olan şafiliğin bir sapma olduğunu hem de devletin diyanetinde görevli maaşlı devletin bir camii hocası diyor. Kürtleri yalnızlaştırmak dinden soyutlamak için. Bu hep böyle olmuştur tarih boyunca devlet Kürde bir eliyle verdiğini diğer eliyle hep almıştır.

İnsancıl ve çağdaş bir görünüme soktuğu haydi kızlar okula kampanyalarıyla Kürt kızlarına verdiği kendi milli eğitimini aşılayarak o minnacık geleceğin anneleri olan Kürt kızlarının ana dilini kültürünü çalarak onları asimli etmiştir. Cumhuriyet boyunca Kürt erkekleri yatılı bölge okulları aracılığıyla asimli edilirdi. Türk okullarında milli eğitim verilerek eğitilen Kürt gençleri okudukça tarihlerini kültürlerini öğrenmekte kimliklerini isteyerek ve başlarına bela olmakta idiler. Oturup düşündüler biz nerede yanlış yaptık yanlışını gördüler yav biz erkekleri okutuyoruz oysa Kürtler dilini anasından öğreniyor biz aslında kızları eğiterek Türkleştirip ana dil öğretecek ana bulamayınca Kürtlük denen bir şey kalmaz dediler ve başladılar çağdaş kadını destekleme derneği gibi sözde STK aracılığıyla haydi kızlar okula kampanyası yürütmeye uygulamaya koydular. Bir eliyle verdiği okuma yazmayı diğer eliyle asimle ederek aldılar. Madem o kadar çağdaşlar, insancıllar Kürt kızlarına ana dilleriyle eğitim versinler de görelim kardeşliklerini. Cinsiyet istismarcılığı yaparak Kürt kızlarını asimli etmesinler.

AKP iktidarına karşı kurulan internet andıcı için eski genelkurmay başkanlarından İlker BAŞBUĞU terörist örgüt kurmak ve yönetmekten dava acarken 34 yoksul Kürt köylüsünü F16 lılarla bombalayıp paramparça eden Genelkurmaya da teşekkür edeceksin ve bunun adına da kardeşlik diyeceksin.

AKP iktidarını devirmek ve ülkeyi bir kaousa götürerek darbe ortamı yaratmaya çalışan Ergenekon sanıklarından Mehmet Haberal’a kaset skandalı mağdurunun ricası üzerine kişiye özel yasa çıkaracaksın bu yasadan bölücüler yararlanamaz diyeceksin. Pes doğrusu böyle kıvraklık böyle hilebazlık böyle usta düzenbazlık karşısında idama giden zavallı Kürt zor anasını görür.

 

02.02.12
 0     MESAJLARINIZ ( Mesajên we)


 


 NÛÇEYÊN DAWÎ

Gazeteler Öcalan´ın tüm Türkiye´ye yaptığı çağrıyı menşetlerine taşıdı
08:53   22/3/2013
 Diyarbakır´daki Nevruz kutlamalarında Abdullah Öcalan´ın "Artık silahlar sussun, fikirler ve siyasetler konuşsun" çağrısı gazetelerde geniş yer buldu
Newroz Pîroz be!
21:04   21/3/2013
 Siverek Newroz Nostaljisi
Öcalan: "Bizi bölmek ve çatıştırmak isteyenlere karşı bütünleşeceğiz"
20:27   21/3/2013
 PKK lideri Öcalan’ın BDP tarafından 21.03.2013 te Diayrbekir’de düzenlenen Newroz mitinginde okunan mesajının tam metni
Li Navenda Kurdî ya Siwêregê pîrozbahîya 8ê Adarê...
17:01   10/3/2013
 8ê Adarê roja jinên kedkar û jinên kurd
Sene 1921: Koçgiri isyanı, Alişer ve Zarife
11:49   10/3/2013
 Hareketin fikri önderi ise KTC üyesi olan Baytar Nuri Dersimi’ydi.
Mir Bedirxan Üzerine Düşünceler
11:46   10/3/2013
 1839 da, Nizip’de meydana gelen, İbrahim Paşa-Osmanlı-Savaşı çok önemli bir dönüm noktası olmuştur.
´Petrol Kürtlere bağımsızlık getirecek´
17:31   8/3/2013
 İngiliz Independent Gazetesi, petrolün Iraklı Kürtlere bağımsızlık vereceğini savundu
DTK dan DDKD ye Ziyaret
16:25   7/3/2013
 DTK Eşbaşkanları Aysel Tuğluk ve Ahmet Türk, DTK Daimi Meclis üyesi Seydi Fırat, Amed´de bulunan DDKD, KADEP, ÖSP, Azadi İnisiyatifi ve HAK-PAR´a sürece ilişkin bilgi alışverişinde bulunmak ve sürece katkılarını istemek amacıyla ziyaret gerçekleştirdi.
Çaycidan al haberi
14:36   7/3/2013
 Çay ocağını ona bıraktığımda elinde kalın bi dosya vardı, okuyup gülüyordu.
”Kosova için işleyen mekanizmalar, ne Filistinliler ne Kürtler için işliyor”
14:34   6/3/2013
 Ortadoğu´da işler hak ve sorumluluklar üzerinden değil, hibe ve sadakat üzerinden yürüyor
´Kürdistan bugün Türk milliyetçiliğinin işgali altındadır´
20:54   4/3/2013
 Kürt sorunu, Kürdistan’nın Kemalizm tarafından sömürgeleştirilmesi sorunudur