DESTPÊK | DAXUYANI| DOSYA| FORUM| ANONS|PRENSIP | E MAIL | ARŞÎV | WEBMAIL

Kovan Amedi´ye cevabımdırKurdinfo:13:13 - 8/2/2012

Üzüldüm çünkü uzunca yazında sözünü ettiğim temenni, beklenti ve sorularıma yanıt yerine başka şeyler anlatmışsınız.


Sevgili  Kovan Amedi,

“Yapmayın beyler, bu millete yazıktır” başlıklı yazıma öfke, kızgınlık, suçlama ve hakaretle yanıt vermişsiniz.  Evet, biçim olarak da bu tür alışkanlıklardan vazgeçmemiz gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle aynı biçimde yanıt vermemeye özen göstereceğim. Üzüldüm. Üzüldüm çünkü uzunca yazında sözünü ettiğim temenni, beklenti ve sorularıma yanıt yerine başka şeyler anlatmışsınız. Yazında, bildiğimiz şeyleri bildiğimiz yöntemlerle, yıllarca sergilenen biçimde sergilemişsiniz. Ama yazımdaki can alıcı noktalara yanıt vermemişsiniz. Tümüne değinmeyeceğim ama ne demek istediğimi daha iyi açıklayabilmek için sadece birkaç  can alıcı noktaya yeniden değineceğim.

·      PKK’ya silahları bırakma önerisinde bulunan Kemal Burkay’ın hem legal hem de illegal çalışmaları meşru gördüğünü ve bu şekilde siyaset yaptığını yazmışsınız. Ben de aynı şeyi söylemiştim.  Ama PSK’ nin legalleşmesiyle ilgili soruma yanıt vermemişsiniz.   

·       Sayın Burkay’ın  siyasi mücadelesinden uzun uzadıya söz etmişsiniz, ama benim gibi bir çok insanın merak ettiği gelecekle ilgili siyasi projelerinden söz etmemişsiniz. Tam tersine, tam gaz  Kürtlerin kendi aralarındaki yararsız polemiklerini  kahramanlık, yiğitlik olarak dile getirmişsiniz. Düşüncemi, yenilenen bir gelişmeyle açayım. Örneğin polemik havuzuna Şerafettin Elçi de geç kalmış gibi, gereksiz bir şekilde atladı. Demek istediğim bu. Sayın ağalar beyler yeniden alevlendirdiğiniz şeyi zaten hayatınız boyunca yapmışsınız ve adınız dışında bir arpa boyu yol almamışsınız. Özetle;  Kemal  Burkay ve Şerafettin Elçi arasındaki ağız dalaşıdır. Kemal Burkay’ın  doğru  bulmadığımız tavrını şimdi  Şerafettin Elçi yeniliyor. Şimdi Şerafettin Elçi gereksiz bir şekilde ateşe körükle gidiyor. Daha önceki ifademle  arının deliğine çomak sokuyor. Şimdi size yeni bir soru! Kemal Burkay, Şerafettin Elçi arasındaki bu çekişme şimdiye kadar kaç Kürde ne kadar yarar sağladı, bundan sonra da ne kadar yarar  sağlayacaktır ?

·     Yazımda Kürtler arasındaki kavganın Kürtlere yarar sağlamayacağını dile getirmeye çalışmıştım. Ama siz bu şekildeki kavganın kahramanlık olduğunu ve bu şekilde kavga etmeyenlerin korkak olduğunu yazıyorsunuz.  Pes doğrusu. Sözün bittiği yer.

·   Köln’deki konferansın finansmanıyla ilgili olarak iftira etmedim. Ortalıkta yaygın olan söylentiler doğrultusunda  soru sordum.  Siz kesin(!) birilerinin katkısı yok diyorsanız başımla gözüm üzerine. Bu konuda söyleyecek sözüm olmazsa o zaman iftiracı olurum.

 Size başarılar diliyorum. 

      Nuri Çelik/ 08.02.2012
 0     MESAJLARINIZ ( Mesajên we)


 


 NÛÇEYÊN DAWÎ

Gazeteler Öcalan´ın tüm Türkiye´ye yaptığı çağrıyı menşetlerine taşıdı
08:53   22/3/2013
 Diyarbakır´daki Nevruz kutlamalarında Abdullah Öcalan´ın "Artık silahlar sussun, fikirler ve siyasetler konuşsun" çağrısı gazetelerde geniş yer buldu
Newroz Pîroz be!
21:04   21/3/2013
 Siverek Newroz Nostaljisi
Öcalan: "Bizi bölmek ve çatıştırmak isteyenlere karşı bütünleşeceğiz"
20:27   21/3/2013
 PKK lideri Öcalan’ın BDP tarafından 21.03.2013 te Diayrbekir’de düzenlenen Newroz mitinginde okunan mesajının tam metni
Li Navenda Kurdî ya Siwêregê pîrozbahîya 8ê Adarê...
17:01   10/3/2013
 8ê Adarê roja jinên kedkar û jinên kurd
Sene 1921: Koçgiri isyanı, Alişer ve Zarife
11:49   10/3/2013
 Hareketin fikri önderi ise KTC üyesi olan Baytar Nuri Dersimi’ydi.
Mir Bedirxan Üzerine Düşünceler
11:46   10/3/2013
 1839 da, Nizip’de meydana gelen, İbrahim Paşa-Osmanlı-Savaşı çok önemli bir dönüm noktası olmuştur.
´Petrol Kürtlere bağımsızlık getirecek´
17:31   8/3/2013
 İngiliz Independent Gazetesi, petrolün Iraklı Kürtlere bağımsızlık vereceğini savundu
DTK dan DDKD ye Ziyaret
16:25   7/3/2013
 DTK Eşbaşkanları Aysel Tuğluk ve Ahmet Türk, DTK Daimi Meclis üyesi Seydi Fırat, Amed´de bulunan DDKD, KADEP, ÖSP, Azadi İnisiyatifi ve HAK-PAR´a sürece ilişkin bilgi alışverişinde bulunmak ve sürece katkılarını istemek amacıyla ziyaret gerçekleştirdi.
Çaycidan al haberi
14:36   7/3/2013
 Çay ocağını ona bıraktığımda elinde kalın bi dosya vardı, okuyup gülüyordu.
”Kosova için işleyen mekanizmalar, ne Filistinliler ne Kürtler için işliyor”
14:34   6/3/2013
 Ortadoğu´da işler hak ve sorumluluklar üzerinden değil, hibe ve sadakat üzerinden yürüyor
´Kürdistan bugün Türk milliyetçiliğinin işgali altındadır´
20:54   4/3/2013
 Kürt sorunu, Kürdistan’nın Kemalizm tarafından sömürgeleştirilmesi sorunudur