DESTPÊK | DAXUYANI| DOSYA| FORUM| ANONS|PRENSIP | E MAIL | ARŞÎV | WEBMAIL

Cemaatin kendisi zaten iktidarKurdinfo:18:01 - 21/2/2012

Biz Kürtler için kullandıkları biz etle tırnak gibiyiz deyimi aslında cemaatçilerle milliyetçiler için geçerlidir. Cemaatçilerle milliyetçiler etle tırnak gibidir birbirinden ayrılmazlar.


MİT- Emniyet, yargı ve iktidar arasındaki krize iktidar cemaat çatışması diyorlar. Hiçte değil cemaatin kendisi zaten iktidar din zırhına sarılmış cemaat gibi milliyetçi ırkçı anti demokratik bir parti cemaat ayrı bir patimi ki? Hem cemaat lideri pensilvanya da ameliyat olan Başbakana geçmiş olsun dileklerini dualarını sıcağı sıcağına göndermedi mi?

Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne kadar Atatürk dahi tüm liderler milliyetçiliklerini hep din zırhına sararak gizlemişlerdir.

Laik cumhuriyetin temeli nasıl atılmış biliyor musunuz? Heyeti temsiliye adına Mustafa Kemal imzalı bir temim yayınlanır o temimde camilerde dua edilmesini kuran, mevlüdü şerif, Buhari – i şerif okunmasını ister. 23 Nisan 1920 Cuma günü cumadan önce illerde ilçelerde kasaba ve köylerde yani ülkenin bütün camilerinin minarelerinde sela veriliyor salâvatı şerife okunuyordu. Başta Mustafa Kemal ve ilk meclisin tüm üyeleri hacı bayram camisinde Cuma namazı kılıp hutbe dinleyip daha sonra dualarla meclise gelinir kurbanlar kesilir meclis önündeki direklerin birine bugün ki Türk bayrağı çekilir diğer direğe de yeşil çuha üzerine Arapça kelimeyi – i tevhit yazılı bayrak asılır. ‘’Bugün bu bayrağa irtica bayrağı diyorlar.’’

Bakmayın bunların laikliğine bunlar her zaman dini siyasi amellerine alet etmişler. Birer din tüccarı kulübü olan cemaat, tarikat ve şeyhlerden hep yararlanmışlar. Cemaat, tarikat ve şeyhlerde hep vesayet Kemalist rejimin yanında olmuşlar tespihleri tekkeleri ve takunyalarıyla.

Nurcuların babası İslam köylü Süleyman’ı anlatmaya gerek var mı? Kendisi mason olmasına başı ömür boyu secde görmemesine rağmen Mehmet KUTLAR cemaati kendisine halen baba demekte her fırsatta gunis sokağı tavaf etmekteler.

Gelelim Hakan FİDAN olayına Hakan FİDAN AKP’ye yakınlığı ile tanınan AKP tarafından MİT müsteşarlığına atanmıştır. AKP’nin mit içerisinde güvendiği en güçlü ekiptir.

Emniyeti cemaatle, yargıyı son anayasa referandumu ile ele geçiren AKP miti de Hakan FİDAN ve ekibiyle tamamen kendi inisiyatifine alma peşindedir.

2009 muhali seçimlerinden önce Diyarbakır’ı istiyorum demişti. Osman BAYDEMİR de Diyarbakır kaledir verilmez demişti ve verilmedi kale bununla beraber Van, Siirt ve Urfa’yı da kaybetti AKP.  Bu mağlubiyet AKP yi çillerin bir zamanlar jitem Hizbullah işbirliğiyle Kürtlere uyguladığı politikaya döndürdü.

KCK paralelinde MİT KCK sı oluşturarak Kürt muhalefetini sindirmeye çalıştı. Çiller döneminde Kürtler yargısız infaz ediliyordu şimdi KCK adı altında gazeteci yazar, yayıncı, akademisyen seçilmiş belediye başkanları il meclis üyeleri vel hasıl kendisine oy vermeyen yoldan geçen vatandaşı bile KCK’ lı olmaktan içeri atmakta. AKP mit vasıtasıyla açıkça muhalefet soykırımı yapmakta.  Kendisini Kürt muhalefetinden kurtaracak mit’i bu nedenle korumaya almakta.

Biz Kürtler için kullandıkları biz etle tırnak gibiyiz deyimi aslında cemaatçilerle milliyetçiler için geçerlidir. Cemaatçilerle milliyetçiler etle tırnak gibidir birbirinden ayrılmazlar. Laik ulusalcı bir Kemalist, milliyetçi ülkücü bir faşist hatta Türk solu denen bir solcu ve de cemaatlere mensup bir mit – emniyetçi ve yargıç Kürt ve Kürtlük karşıtı bir harekete karşı rahatlıkla bir olur birlikte karar alabilirler. Bu saydıklarımın milliyetçilikleri kabarınca da ne cemaat ne solculuk ne iktidar ne de kendi kurumlarını dinlerler mevzu bahis milliyetçilik olunca gerisi onlar için teferruattır.

İşte MİT – Emniyet, yargı ve iktidar arasındaki kavga iktidar cemaat kavgası değil milliyetçilikleri kabaran laik ulusalcı Kemalistlerle (yargı) din zırhına sarılmış milliyetçi fethullahçıların(Emniyet) Oslo görüşmeleri nedeniyle iktidara ve Türkiye’nin bu üç temel kurumlarına bugüne kadar Kürtlere uygulanan asimilasyoncu inkârcı imha politikasından vazgeçilmemesi yolunda bir ikazdır.

Bu ikazda iktidarın arayıp ta bulamadığı bir şey yani kendisi istedi bir göz Allah verdi iki göz emniyet ve yargı gibi tamamen eline geçiremediği mit’i de çıkardığı mit’i koruma yasasıyla tamamen eline geçirme fırsatı edindi. Örneğin; MİT, KCK’nın içerisine sızarak ve provoke ederek Kürtleri suça teşvik etmekle Fethullah GÜLEN ve AKP bitirme planı çerçevesindeki eylemlerden ne farkı vardır. KCK’ye sızan suç işleyen miti yargıya vermiyor ama cemaate uzanan elleri kırıyor.

Cemaatlere karşı yapılan kara propagandaları(internet andıçı) için birlikte çalıştığı genelkurmay başkanını bile içeri tıkıyor. Bu da bize gösteriyor ki Türkiye askeri vesayetten din zırhına bürünmüş milliyetçi muhafazakâr AKP vesayetine giriyor adım adım.

21.02.12
 0     MESAJLARINIZ ( Mesajên we)


 


 NÛÇEYÊN DAWÎ

Gazeteler Öcalan´ın tüm Türkiye´ye yaptığı çağrıyı menşetlerine taşıdı
08:53   22/3/2013
 Diyarbakır´daki Nevruz kutlamalarında Abdullah Öcalan´ın "Artık silahlar sussun, fikirler ve siyasetler konuşsun" çağrısı gazetelerde geniş yer buldu
Newroz Pîroz be!
21:04   21/3/2013
 Siverek Newroz Nostaljisi
Öcalan: "Bizi bölmek ve çatıştırmak isteyenlere karşı bütünleşeceğiz"
20:27   21/3/2013
 PKK lideri Öcalan’ın BDP tarafından 21.03.2013 te Diayrbekir’de düzenlenen Newroz mitinginde okunan mesajının tam metni
Li Navenda Kurdî ya Siwêregê pîrozbahîya 8ê Adarê...
17:01   10/3/2013
 8ê Adarê roja jinên kedkar û jinên kurd
Sene 1921: Koçgiri isyanı, Alişer ve Zarife
11:49   10/3/2013
 Hareketin fikri önderi ise KTC üyesi olan Baytar Nuri Dersimi’ydi.
Mir Bedirxan Üzerine Düşünceler
11:46   10/3/2013
 1839 da, Nizip’de meydana gelen, İbrahim Paşa-Osmanlı-Savaşı çok önemli bir dönüm noktası olmuştur.
´Petrol Kürtlere bağımsızlık getirecek´
17:31   8/3/2013
 İngiliz Independent Gazetesi, petrolün Iraklı Kürtlere bağımsızlık vereceğini savundu
DTK dan DDKD ye Ziyaret
16:25   7/3/2013
 DTK Eşbaşkanları Aysel Tuğluk ve Ahmet Türk, DTK Daimi Meclis üyesi Seydi Fırat, Amed´de bulunan DDKD, KADEP, ÖSP, Azadi İnisiyatifi ve HAK-PAR´a sürece ilişkin bilgi alışverişinde bulunmak ve sürece katkılarını istemek amacıyla ziyaret gerçekleştirdi.
Çaycidan al haberi
14:36   7/3/2013
 Çay ocağını ona bıraktığımda elinde kalın bi dosya vardı, okuyup gülüyordu.
”Kosova için işleyen mekanizmalar, ne Filistinliler ne Kürtler için işliyor”
14:34   6/3/2013
 Ortadoğu´da işler hak ve sorumluluklar üzerinden değil, hibe ve sadakat üzerinden yürüyor
´Kürdistan bugün Türk milliyetçiliğinin işgali altındadır´
20:54   4/3/2013
 Kürt sorunu, Kürdistan’nın Kemalizm tarafından sömürgeleştirilmesi sorunudur