DESTPÊK | DAXUYANI| DOSYA| FORUM| ANONS|PRENSIP | E MAIL | ARŞÎV | WEBMAIL

Ağa ile pişkin şoförünün diyaloğuKurdinfo:17:02 - 6/3/2012

Büyük emek, fedakârlık ve umutla kurulan ve uzun bir süre Kürt Halkına doğru bir perspektifle hizmet eden Hak-Par ne yazık ki bazı insanların kişisel ihtiras ve ikballeri uğruna rayından çıkarıldı.


Yazmak bazen alışkanlık bazen tarihe not düşmek bazen mensubu olduğun topluma hizmet etmek bazen de çok ciddi bir sorumluluktur.

 

Hak-Par’ daki son gelişmeler üzerine gerek Hak-Par’ı yönetenler ve gerekse Hak-Par dostları tarafından birçok şey yazılıp söylenmekte. Büyük emek, fedakârlık ve umutla kurulan ve uzun bir süre Kürt Halkına doğru bir perspektifle hizmet eden Hak-Par ne yazık ki bazı insanların kişisel ihtiras ve ikballeri uğruna rayından çıkarıldı.

 

Halen mensubu bulunduğum Hak-Par’daki son gelişmeleri izlerken ve hele de halen Hak-Par Genel Başkan Yardımcısı olan çok sevgili dostum İbrahim Küreken’ in son gelişmelerle ilgili değerlendirmelerini okuduktan sonra doğrusu içim sızlıyor.

 

Son dönemde partide üst düzey görevlerde bulunan parti yöneticisi bazı dostların, tümüyle olmasa bile bazı haklı neden ve rahatsızlıklardan dolayı partiden istifaları (ki bu dostların bazılarının partinin kuruluşundan bu güne yadsınamayacak hizmet ve fedakârlıkları bilinmektedir) ve Genel Başkan Bayram Bozyel’ in kendisinde kusur aramayan tutum ve açıklamalarındaki ısrarı iki yıldan beri yaptığım tespit ve eleştirilerimi haklı çıkarırken (ki bunların bazılarını parti sitesinde bana konulan ambargodan dolayı başka dost sitelerde yayınlamak zorunda bırakılmıştım) bu durum geldiğimiz aşamada beni keşke yanılsaydım duygusallığına götürüyor.

 

Elbette ki yeri ve zamanı geldiğinde Hak-Par’da yaşananları ve genelde Kürt Ulusal Mücadelesine özelde de Hak-Par’a zarar vermeyecek ancak genç nesillere perspektif sunacak düşüncelerimi ve şahadetlerimi Devrimci Demokrat bir üslup ve terbiyeyle tüm detaylarına kadar yazıp anlatacağım.

 

Bu yazımda Kürdistan’ da yaşanmış ve yaşlı siyasetçilerin de çok iyi bildiği bir hikâyeyi/olayı okurlarımın bağışlamalarına sığınarak paylaşmak istiyorum.

 

Hikaye/olay Kürdistan’ ın Serhat bölgesinde yaşayan bir ağa ile kendisinde kusur aramayan şoförünün arasındaki bir diyalogu anlatmaktadır ve hasat mevsimi mahsulünü kamyonla şehre gönderen ağanın kısa bir süre sonra şoförün kamyonu devirdiğini öğrenmesiyle başlar. Aralarındaki telefon konuşması aynen şöyledir:

 

- Ağa: Oğlum kaza yapmış, arabayı devirmişsin geçmiş olsun. Durumunuz nasıl?

 

-  Şoför: Ağa Allah’a şükür çok iyiyiz. Meraklanacak bir şey yok. Yalnız kamyonun üstündeki komşu köyden aldığımız 8 ırgattan 4 ü öldü, 4 ü ise ağır yaralı. Ama hamdolsun şoför mahallinde oturan bizim 2 adamımız sapasağlam kurtuldu.

 

- Ağa: Oğlum kamyonda çok hasar var mı? Trafiğe çıkacak durumda mı?

 

- Şoför: Yok ağam, öyle çok fazla hasar yok. Sen sadece bize bir karbüratör, bir vantilatör, bir komple motor, bir şase, bir kasa, bir de bir miktar para gönder. Gerisini merak etme sen. Ben kamyonu toparlar köye dönerim. Bizleri de hiç merak etme hamdolsun durumumuz çok iyidir.

 

-Allah mazlum Kürt Halkını siyasetin ağalarından ve acemi şoförlerden korusun.

            

Saygılarımla

 

 

            06/03/2012 İSTANBUL  
 0     MESAJLARINIZ ( Mesajên we)


 


 NÛÇEYÊN DAWÎ

Gazeteler Öcalan´ın tüm Türkiye´ye yaptığı çağrıyı menşetlerine taşıdı
08:53   22/3/2013
 Diyarbakır´daki Nevruz kutlamalarında Abdullah Öcalan´ın "Artık silahlar sussun, fikirler ve siyasetler konuşsun" çağrısı gazetelerde geniş yer buldu
Newroz Pîroz be!
21:04   21/3/2013
 Siverek Newroz Nostaljisi
Öcalan: "Bizi bölmek ve çatıştırmak isteyenlere karşı bütünleşeceğiz"
20:27   21/3/2013
 PKK lideri Öcalan’ın BDP tarafından 21.03.2013 te Diayrbekir’de düzenlenen Newroz mitinginde okunan mesajının tam metni
Li Navenda Kurdî ya Siwêregê pîrozbahîya 8ê Adarê...
17:01   10/3/2013
 8ê Adarê roja jinên kedkar û jinên kurd
Sene 1921: Koçgiri isyanı, Alişer ve Zarife
11:49   10/3/2013
 Hareketin fikri önderi ise KTC üyesi olan Baytar Nuri Dersimi’ydi.
Mir Bedirxan Üzerine Düşünceler
11:46   10/3/2013
 1839 da, Nizip’de meydana gelen, İbrahim Paşa-Osmanlı-Savaşı çok önemli bir dönüm noktası olmuştur.
´Petrol Kürtlere bağımsızlık getirecek´
17:31   8/3/2013
 İngiliz Independent Gazetesi, petrolün Iraklı Kürtlere bağımsızlık vereceğini savundu
DTK dan DDKD ye Ziyaret
16:25   7/3/2013
 DTK Eşbaşkanları Aysel Tuğluk ve Ahmet Türk, DTK Daimi Meclis üyesi Seydi Fırat, Amed´de bulunan DDKD, KADEP, ÖSP, Azadi İnisiyatifi ve HAK-PAR´a sürece ilişkin bilgi alışverişinde bulunmak ve sürece katkılarını istemek amacıyla ziyaret gerçekleştirdi.
Çaycidan al haberi
14:36   7/3/2013
 Çay ocağını ona bıraktığımda elinde kalın bi dosya vardı, okuyup gülüyordu.
”Kosova için işleyen mekanizmalar, ne Filistinliler ne Kürtler için işliyor”
14:34   6/3/2013
 Ortadoğu´da işler hak ve sorumluluklar üzerinden değil, hibe ve sadakat üzerinden yürüyor
´Kürdistan bugün Türk milliyetçiliğinin işgali altındadır´
20:54   4/3/2013
 Kürt sorunu, Kürdistan’nın Kemalizm tarafından sömürgeleştirilmesi sorunudur