DESTPÊK | DAXUYANI| DOSYA| FORUM| ANONS|PRENSIP | E MAIL | ARŞÎV | WEBMAIL

Dindar milliyetçilikKurdinfo:22:48 - 24/5/2012

Bizim için esas tehlike ne milliyetçiliktir ne de dindarlıktır esas tehlike dindar milliyetçiliktir (Türk-İslam sentezi)


Türkiye’de iki tür parti, basın ve sivil toplum kuruluşları var bunlar iki tür görülür aslında aynıdırlar. 1) Sözde laik 2)Sözde dindar. Laik de dindar da söz konusu Kürtler olunca her konuda anlaşırlar, aralarında ayrı gayrı diye bir şey kalmaz. Ne dindarı gerçek anlamda dindardır ne de laiki gerçek anlamda laiktir. İkisi de Türk İslam sentezi denen bir dinden(tezden) besleniyorlar. Bizim için esas tehlike ne milliyetçiliktir ne de dindarlıktır esas tehlike dindar milliyetçiliktir (Türk-İslam sentezi)

Yeni Şafak gazetesi yazarlarından Hayrettin Karaman 17 Mayıs 2012 Perşembe gününki köşesinde ‘’ümmeti birleştirmek farz bölmek haramdır’’ başlıklı bir makale yazmış. Makale de şöyle demek de ‘’meselem ümmetin birliğidir dünya da İslam ümmetinin bir tek İslam devleti olsun diye çalışırdım bunu bozmak parçalamak isteyenlere karşı mücadele ederdim’’ diyor ben bu dediklerine inanmıyorum. Çünkü dünyada tam 61 İslam ülkesi var bu 61 ülkenin 17 tanesi Arap (1-Bahreyn, 2-Birleşik Arap Emirlikleri, 3-Cezayir, 4-Fas, 5-Filistin, 6-Irak, 7-Katar, 8-Kuveyt, 9-Libya, 10-Lübnan, 11-Mısır, 12-Suriye,13-Suudi Arabistan,14-Tunus,15-Umman,16-Ündün,17-Yemen) 7 tanede Türk devleti var. (1-Türkiye Cumhuriyeti, 2-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, 3-Azerbaycan, 4-Kazakistan, 5-Kırgısizstan, 6-Özbekistan,7-Türkmenistan) 14 tane de Özerk Türk Cumhuriyetleri var.(1-Sincan Uygur Özerk Cumhuriyeti, 2-Altay, 3-Balkar, 4-Baskırdıstan, 5-Çavuşistan, 6-Dağıstan, 7-Gagavuzyan, 8-Hakasya, 9-Karaçay, 10-Karakalpakistan,11-Mahçivan,12-Tatanistan, 13-Tuva, 14-Yakutistan) bu 14 Özerk Türk cumhuriyetlerinin14üne de Müslüman olmayan ülkeler özerklik tanımıştır ve biz bu 14 özerklik cumhuriyeti saymayalım. 61 İslam cumhuriyetinin 17 tanesi Arap kavmi tarafından 7 tanesi de Türk kavmi tarafından kurulmuş. İki kavim tarafından kurulan 24 İslam devleti var.

37 devlet de ayrı ayrı kavimlerden oluşuyor. Toplam 61 devlete bölünmüş İslam devletleri İslamı bölmüyor Kürtlere ana dille eğitim ve statü verilirse İslamiyet bölünmüş oluyor bu kadar da riyakârlık olmaz. Buna dindarlık değil din cambazlığı denir.

14 Özerk Türk Cumhuriyetine Özerklik verilmiş özerklik veren devletlerin 14üde İslam değil ama 14 özerklik cumhuriyetin 14üde İslam’dır. Kürdistan’ı paylaşan 4 İslam ülkesi de Kürtlere her türlü zulmü reva görmüş. Suriye vatandaş olarak bile kabul etmezken Irak Baas rejimi Halepçe’de Enfel’de kimyasal silahlarla yok etmeye çalıştı. İran İslam Cumhuriyetinin mollaları da İslam adına toplu idamlarla yok etmek istiyor.

Hayrettin Karaman’ın ülkesi varlıklarını bile kabul etmeye dilleri varmıyor. Böyle İslam kardeşliği olur mu? 1071’de Alparslan’la biz mervani Kürtleri Bizans’ı yenip Anatolika’nın kapılarını açtık. Çanakkale’de 7 düvele beraber karşı durduk. 19 Mayıs da Samsuna çıkanları Samsunlular kabul etmezken Erzurum da Sivas da biz bağrımıza bastık hep aldatıldık bir kez de olsa bizi dinlemelerini bize bir statü tanımalarını isteyince de İslam ümmetinin birliğinden bahsediyorlar. İslam ümmetinin birliği Kürtlerin Türkleşmesiyle mi sağlanacak? İki kavimden (Arap-Türk) 24 devlet kurulunca İslam ümmeti bölünmüyor imamın okullarında her yıl yapılan Türk Dil Olimpiyatları imamın ve diğer sözde dindar medya ve sözde laik medyada haftalarca aylarca yoksul Afrikalı ve Uzakdoğulu çocukları sahneleyip Türkçe şarkılar söyletmek mi İslam ümmetinin birliğidir. Madem İslam birliği istiyorsanız Türk dil olimpiyatları değil de İslam dili olimpiyatları düzenleyin de görelim. İslam’ın Kuran’ın dili Türkçe değil imam efendi İslam’ın Kuran’ın dili Arapçadır. Biz konumuza dönelim Hayrettin Karaman İslam Hukuku Prof. sözde dindar biri ama aynı zamanda aydınlar ocağı üyesi. Gelelim Aydınlar Ocağına.

Aydınlar ocağı 14 Mayıs 1970’de İstanbul’da kurulmuş. Aydınlar Ocağı kendini şöyle tanımlıyor. Milliyetçi, muhafazakar, tahsilli ve seçkin bir kesime hitap eden milli ve manevi değerlere sahip çıkan milletin bütünlüğü vatanın bölünmezliği devletin güçlülüğü prensiplerini savunan bu prensiplere bağlı kalmak için çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetler düzenleyen bir dernek. Böyle bir derneğe üye olan kavmiyetçi biri İslam ümmetini savunabilir mi? Onun derdi İslam ümmetinin birliği değil onun ve onun gibilerin derdi kürt halkının en doğal hakkı olan diline kültürüne ambargo koymak. Kürtleri Türk İslam sentezli bir uyduruk dinle kandırmak. Kimse Kürtlere İslam’ı öğretmeye kalkmasın Kürtler Selahattin Eyyubi ile Haçlılara Molla Gorani ile Fatih’e Bedüzzaman Saidi Kurdi ile günümüz alimlerine nasıl birer İslam olduklarını ispatlamışlardır. Tarihin hiçbir çağında din tüccarlığı ve kavmiyetçilik yapmamışlardır. Sözde dindarların (milli görüşçüler) hep zulmü ile inim inim inletilmişlerdir. Hayrettin Karaman gibi Türk ocağı üyesi bir sözde dindarın bize din dersi vermeye hakkı yoktur.

                                                                                                                      24.05.2012

 
 0     MESAJLARINIZ ( Mesajên we)


 


 NÛÇEYÊN DAWÎ

Gazeteler Öcalan´ın tüm Türkiye´ye yaptığı çağrıyı menşetlerine taşıdı
08:53   22/3/2013
 Diyarbakır´daki Nevruz kutlamalarında Abdullah Öcalan´ın "Artık silahlar sussun, fikirler ve siyasetler konuşsun" çağrısı gazetelerde geniş yer buldu
Newroz Pîroz be!
21:04   21/3/2013
 Siverek Newroz Nostaljisi
Öcalan: "Bizi bölmek ve çatıştırmak isteyenlere karşı bütünleşeceğiz"
20:27   21/3/2013
 PKK lideri Öcalan’ın BDP tarafından 21.03.2013 te Diayrbekir’de düzenlenen Newroz mitinginde okunan mesajının tam metni
Li Navenda Kurdî ya Siwêregê pîrozbahîya 8ê Adarê...
17:01   10/3/2013
 8ê Adarê roja jinên kedkar û jinên kurd
Sene 1921: Koçgiri isyanı, Alişer ve Zarife
11:49   10/3/2013
 Hareketin fikri önderi ise KTC üyesi olan Baytar Nuri Dersimi’ydi.
Mir Bedirxan Üzerine Düşünceler
11:46   10/3/2013
 1839 da, Nizip’de meydana gelen, İbrahim Paşa-Osmanlı-Savaşı çok önemli bir dönüm noktası olmuştur.
´Petrol Kürtlere bağımsızlık getirecek´
17:31   8/3/2013
 İngiliz Independent Gazetesi, petrolün Iraklı Kürtlere bağımsızlık vereceğini savundu
DTK dan DDKD ye Ziyaret
16:25   7/3/2013
 DTK Eşbaşkanları Aysel Tuğluk ve Ahmet Türk, DTK Daimi Meclis üyesi Seydi Fırat, Amed´de bulunan DDKD, KADEP, ÖSP, Azadi İnisiyatifi ve HAK-PAR´a sürece ilişkin bilgi alışverişinde bulunmak ve sürece katkılarını istemek amacıyla ziyaret gerçekleştirdi.
Çaycidan al haberi
14:36   7/3/2013
 Çay ocağını ona bıraktığımda elinde kalın bi dosya vardı, okuyup gülüyordu.
”Kosova için işleyen mekanizmalar, ne Filistinliler ne Kürtler için işliyor”
14:34   6/3/2013
 Ortadoğu´da işler hak ve sorumluluklar üzerinden değil, hibe ve sadakat üzerinden yürüyor
´Kürdistan bugün Türk milliyetçiliğinin işgali altındadır´
20:54   4/3/2013
 Kürt sorunu, Kürdistan’nın Kemalizm tarafından sömürgeleştirilmesi sorunudur