DESTPÊK | DAXUYANI| DOSYA| FORUM| ANONS|PRENSIP | E MAIL | ARŞÎV | WEBMAIL

Türklüğe hizmet cemaatiKurdinfo:09:53 - 24/8/2012

Fethullahcılık bir cemaat olarak başladı çalışmalarına ama örgütlenmeleri bir cemaatten ziyade bir Türk Ocakları modeli oluşturuyordu.


Türk milliyetçiliği Osmanlı’nın son dönemlerinde İttihat ve Terakki ile başlamış Cumhuriyet’in kurulmasıyla birlikte ulus devlet inşasında Atatürk Milliyetçiliği adı ile anayasada da yer alarak resmi bir ideoloji haline gelmiştir.

       Atatürk Milliyetçiliği’nin iki ayağı vardır. Bir ayağını MHP diğer ayağını ise CHP oluşturur. MHP ayağının ırkçı, faşist, Türk olmayan her şeye herkese düşman, Türk olmayanların ülkelerinde yaşama hakkının da olmadığını iddia ederler. ‘‘Ya sev ya terk et’’ sloganını hep Türk olmayan dini azınlığa ve Kürtlere karşı kullanırlar. MHP’nin ırkçı, faşist bir parti olduğunu hemen hemen herkes kabul eder.

       Atatürk Milliyetçiliği’nin diğer ayağı olan CHP milliyetçiliğine baktığımızda, oda her şey, herkes Türk’tür, bu Türklük bir ırk değildir. Peki nedir? Milletmiş! Atatürk Milliyetçiliği anti-emperyalist bir milliyetçilikmiş, Atatürk Milliyetçisi olmayanlar anti-emperyalist olamazlarmış olsa olsa emperyalizmin uşağı olurlarmış.

       Evet Kürt, Ermeni, Rum olabilirsiniz Alevi bile olabilirsiniz ama biz Aleviyiz, Kürdüz, Ermeniyiz diyemezsiniz derseniz siz emperyalizmin maşası olursunuz. Emperyalizmin böl, parçala ve yönet oyununa gelmemek için Aleviliğinizden vazgeçip Sünni Hanefi Müslüman olmalısınız. Kürtseniz Kürtlüğünüzden vazgeçip Türk olmalısınız. Zaten Kürt yoktur, Kürtlük ve Kürtçülük emperyalizmin son ve tek Türk Devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni bölüp, parçalamak. Sevri hatırlatarak ortadan kaldırmak için uydurulmuş bir kelime, kürt kelimesi Mustafa Kemal ile Mustafa İsmet’in karlı dağlarda gezerken konçlu çerkez çizmelerinin karda çıkardığı kart-kurt seslerinden oluşan bir kelime, emperyalizmin ekmeğine yağ sürmemek için ‘‘Ne mutlu Türküm diyene’’ dememiz lazım. ‘‘Ne mutlu Türküm diyene, demeyen düşmandır, düşman olarak kalacaktır’’ dememişmiydi koskocaman Yaşar Büyükanıt Paşa. Eğer düşman olarak kalmak istemiyorsanız çarçabuk Türkleşmeye bakın, Tanrı Türkü korusun.

       Buda ilerici, anti-emperyalist ırkçılığı aslında görüyoruz ki MHP milliyetçiliği ile arasında bir fark yok. Biri resmen reddedip kovuyor diğeri de uyduruk anti-emperyalist bir tezle kovmuyor ama inkâr edip yok sayıyor, yok olmayanları da ‘‘Düşmandır, düşman olarak kalacaktır’’ açıklamasıyla tehdit ediyor.

       Irkçı, faşist milliyetçilikle sözde anti-emperyalist milliyetçilik artık yutulmuyor taptaze yeni bir söylem geliştirilmesi gerekiyordu. Bu görevi de sözde dindar, antisemitist, Fethullahcılar aldı. Son on yıl içinde Atatürk Milliyetçiliği yerine sözde dindar milliyetçilik Devletin tüm kurum ve kuruluşlarında etkinleşerek resmi bir ideolojiye dönüşmek üzere.

       Fethullahcılık bir cemaat olarak başladı çalışmalarına ama örgütlenmeleri bir cemaatten ziyade bir Türk Ocakları modeli oluşturuyordu. Sözde dindar özde Türk Milliyetçiliğini kendine şiar edindiler Türklüğü İslamlaştırmadan, İslam’ı Türkleştirmeye özen gösterdiler. Dindar görünüp, milliyetçiliği yücelttiler.

       Mustafa Kemal’in Askerleriyle kıyasıya mücadele ettiler, onlar artık Mustafa Kemal’in Askerleri değil onlar sözde peygamber ocağı askeriydiler. Genelkurmay Başkanı Necdet Özel bile artık sözde laik Türkiye Cumhuriyeti’nde Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına kendi evinde iftar yemeği verebiliyor, sözde dindar, milliyetçi Fethullah ocakları.

       Artık dünya çapında Türkçe Olimpiyatları düzenleyebiliyor. En güzel İstiklal Marşı okuyan en küçük bebeler müsabakaları düzenleyebiliyor her alanda dindar görünüp varlığını Türk varlığına armağan ediyor.

       Hem cemaat artık kendine cemaatte demiyormuş adını hizmet koymuş. Herhalde Türklüğe, Türk Devletine ve Türk yayılmacılığına hizmet. Hizmet etmek anlamında kullanılıyor. Fethullah ocaklarının bu çabaları Kürtleri yeniden kandırıp 80 yıllık devranı yeniden sürdürmek sözde anti-emperyalist inkarcı bir milliyetçilikle değil antisemitist sözde dindar Türk-İslam sentezli bir milliyetçilikle yaklaşıyorlar. Evet siz Kürtsünüz, 80 yıldır Cumhuriyet sizleri ihmal etmiş, asimile etmiş, Dersim’de sizleri katletmiş, dindarlarınızı Isparta Barla’ya sürmüş ama biz din kardeşiyiz, bu bin yıllık kardeşliğimizi din bağıyla güçlendirelim, israil’in oyununa gelmeyelim, İslam kardeşliğimizi Türklük adı altında birleştirip, Yahudilikle mücadele edelim zaten bu Kürtlük Yahudi icadıdır. İslam Birliğini parçalamak için icat edilmiştir, bu oyuna gelenler Siyonistlerin birer maşasıdır. Hoppala bu kezde emperyalizmin maşasından Siyonist maşalığına geçtik. Her nedense hep mazlum Kürtler maşa oluyor. Iraktaki Türkmenler, Kıbrıstaki Türkler, Bosna’da, Kosova’da, Karabağlardaki Türkler hep sütten çıkmış ak kaşık misali onların dili, kültürü, anadille eğitim hakları söz konusu olanda ne emperyalizm ne de siyonizm söz konusu oluyor. Ama Kürtlerin dili, kültürü, anadille eğitimi söz konusu olunca hemen devreye maşalar giriyor emperyalizmin maşası siyonizmin maşası ve hemencecik Türkiye Cumhuriyeti ve İslam Alemi bölünüveriyor.

       Kürt Halkı faşist, ırkçı MHP’yi sözde antiemperyalist ulusalcı Kemalist CHP’yi nasıl kendi coğrafyasında sıfırladıysa antisemitist sözde dindar milliyetçi Fethullah ocakları ile AKP’yi de kendi coğrafyasında sıfırlayacaktır. Yalan ve riyakarlığınızla artık Kürdü kandıramazsınız bunu da böyle bilesiniz.
 0     MESAJLARINIZ ( Mesajên we)


 


 NÛÇEYÊN DAWÎ

Gazeteler Öcalan´ın tüm Türkiye´ye yaptığı çağrıyı menşetlerine taşıdı
08:53   22/3/2013
 Diyarbakır´daki Nevruz kutlamalarında Abdullah Öcalan´ın "Artık silahlar sussun, fikirler ve siyasetler konuşsun" çağrısı gazetelerde geniş yer buldu
Newroz Pîroz be!
21:04   21/3/2013
 Siverek Newroz Nostaljisi
Öcalan: "Bizi bölmek ve çatıştırmak isteyenlere karşı bütünleşeceğiz"
20:27   21/3/2013
 PKK lideri Öcalan’ın BDP tarafından 21.03.2013 te Diayrbekir’de düzenlenen Newroz mitinginde okunan mesajının tam metni
Li Navenda Kurdî ya Siwêregê pîrozbahîya 8ê Adarê...
17:01   10/3/2013
 8ê Adarê roja jinên kedkar û jinên kurd
Sene 1921: Koçgiri isyanı, Alişer ve Zarife
11:49   10/3/2013
 Hareketin fikri önderi ise KTC üyesi olan Baytar Nuri Dersimi’ydi.
Mir Bedirxan Üzerine Düşünceler
11:46   10/3/2013
 1839 da, Nizip’de meydana gelen, İbrahim Paşa-Osmanlı-Savaşı çok önemli bir dönüm noktası olmuştur.
´Petrol Kürtlere bağımsızlık getirecek´
17:31   8/3/2013
 İngiliz Independent Gazetesi, petrolün Iraklı Kürtlere bağımsızlık vereceğini savundu
DTK dan DDKD ye Ziyaret
16:25   7/3/2013
 DTK Eşbaşkanları Aysel Tuğluk ve Ahmet Türk, DTK Daimi Meclis üyesi Seydi Fırat, Amed´de bulunan DDKD, KADEP, ÖSP, Azadi İnisiyatifi ve HAK-PAR´a sürece ilişkin bilgi alışverişinde bulunmak ve sürece katkılarını istemek amacıyla ziyaret gerçekleştirdi.
Çaycidan al haberi
14:36   7/3/2013
 Çay ocağını ona bıraktığımda elinde kalın bi dosya vardı, okuyup gülüyordu.
”Kosova için işleyen mekanizmalar, ne Filistinliler ne Kürtler için işliyor”
14:34   6/3/2013
 Ortadoğu´da işler hak ve sorumluluklar üzerinden değil, hibe ve sadakat üzerinden yürüyor
´Kürdistan bugün Türk milliyetçiliğinin işgali altındadır´
20:54   4/3/2013
 Kürt sorunu, Kürdistan’nın Kemalizm tarafından sömürgeleştirilmesi sorunudur