DESTPÊK | DAXUYANI| DOSYA| FORUM| ANONS|PRENSIP | E MAIL | ARŞÎV | WEBMAIL

Hrant için adalet içinKurdinfo:20:57 - 19/1/2013

Siz bakmayın darbeci generaller tarafından yaptırılan Anayasalarda Türkiye Cumhuriyeti Demokratik, laik, sosyal bir Hukuk devletidir yazdırdıklarına.


Siz bakmayın darbeci generaller tarafından yaptırılan Anayasalarda Türkiye Cumhuriyeti Demokratik, laik, sosyal bir Hukuk devletidir yazdırdıklarına. Türkiye Cumhuriyeti ne Demokratik ne laik nede sosyal bir hukuk devletidir. Demokratik bir ülkede yirmi milyona yakın vatandaşının kimliğini dilini kültürünü ve tüm insani haklarını inkâr edip yasaklarımı. Laik bir ülkede askerine Mehmet ordusuna peygamber ocağı dermi sosyal bir ülkede on milyon kayıt dışı çalışan olurumuydu günde ortalama dört işçi iş kazası aslında iş cinayeti sonucu ölürümüydü.

Yukarda belirttiğim gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti sözde Demokratik Laik Sosyal Devletmiş

Hukuk Devletliğine gelince ne İslam hukukuyla ne evrensel hukukla hiçbir bağı olmayan bir hukuk anlayışı Türk ırkını savunarak ırkçı şoven milliyetçi tek bir ulus devlet yaratma hukuku bakın istiklal mahkemelerine, sıkıyönetim dönemlerindeki sıkıyönetim mahkemelerine ve Devlet Güvenlik mahkemelerine hepside evresel hukuk kuralarına aykırı gayri insani tarafgir mahkemelerdir.

Böyle bir ülkede 19 Ocak 2013 tarihinde on binlerce Türk, Kürt ve Ermeni Demokratlar hep bir ağızdan Hrant için adalet için haykırıyordu ve adaletin olmadığı bir ülkede adalet istiyorlardı Hrant arkadaşın sevgili eşi Rakel Dink’in deyimiyle bir bebekten yarattıkları katili cezalandırarak Hrant Dink dosyasını kapatmışlardı onlar için Hrant sözde ermeni soy kırımı nı kurcalayan bir iç düşmandı.

İttihat ve Terakkinin ırkçı faşist paşaları Tehcirde yüz binleri katletmemişlerimiydi biricik ulus devletlilerini inşa etmek için 1915 ten 2015 e iki yıl kaldı aradan yüz yıl geçmiş halen sözde Ermeni diyenlerden adalet istiyordu on binler . Adalet ancak yüzleşmeyle olur ırkçı şoven bir zihniyetle yetiştirilen kitlelere  yüzleşme kültürü öğretilerek adalet sağlanır biz bu Ermenileri 1915 te katlettik geride kalan kız çocuklarını besleme olarak dağıtık bunlardan bikinide Mustafa Kemal  paşa aldı büyüttü pilot yaptı Türk kadınının ona benzemesini istedi ona Sabiha Gökçen adını taktı oysa Sabiha  bir Ermeni yetimiydi Hrant Dink de bu gerçeği kamuoyuyla paylaştı bu hakikati açıkladığı için kendini devlet sanan devletin sahibi sanan bu eli kanlı cinayet şebekesi Hrant’ı katletti bunu acık yüreklilikle itiraf etmeyen bir devletten adalet istenirimi .                   

Hrant Dink için adalette Kurt sorunun Demokratik yoldan çüzümüde bir  siyasi iktidar tarafından  çözümlenemez iktidar çözüm dedikçe muhalefet bu çözüm sürç ini baltalayarak rant peşinde koşmakta hamda çözümden yana olması gereken  kendine sosyal demokrat diyen bir muhalefet partisi ırkçı şoven bir medya ve halkın dini duygularını sözde din adına özde Türk İslam sentezli bir dincilik adına istismar eden devletin paralı sahte hocaları her gün beş vakit halkı şoven ve milliyetçi duygularla kışkırtmalarıyla olmaz.    

Siyasi iktidar Muhalefet ve ana Muhalefet Partileri Basın yayın ve medya kuruluşları Din adamları, Sendikalar ve meslek örgütleri hep birden bu miliyetci şoven zihniyeti bırakırsa adalette gelir bu ülkeye barışta gelir kardeşlikte refahta…   
 0     MESAJLARINIZ ( Mesajên we)


 


 NÛÇEYÊN DAWÎ

Gazeteler Öcalan´ın tüm Türkiye´ye yaptığı çağrıyı menşetlerine taşıdı
08:53   22/3/2013
 Diyarbakır´daki Nevruz kutlamalarında Abdullah Öcalan´ın "Artık silahlar sussun, fikirler ve siyasetler konuşsun" çağrısı gazetelerde geniş yer buldu
Newroz Pîroz be!
21:04   21/3/2013
 Siverek Newroz Nostaljisi
Öcalan: "Bizi bölmek ve çatıştırmak isteyenlere karşı bütünleşeceğiz"
20:27   21/3/2013
 PKK lideri Öcalan’ın BDP tarafından 21.03.2013 te Diayrbekir’de düzenlenen Newroz mitinginde okunan mesajının tam metni
Li Navenda Kurdî ya Siwêregê pîrozbahîya 8ê Adarê...
17:01   10/3/2013
 8ê Adarê roja jinên kedkar û jinên kurd
Sene 1921: Koçgiri isyanı, Alişer ve Zarife
11:49   10/3/2013
 Hareketin fikri önderi ise KTC üyesi olan Baytar Nuri Dersimi’ydi.
Mir Bedirxan Üzerine Düşünceler
11:46   10/3/2013
 1839 da, Nizip’de meydana gelen, İbrahim Paşa-Osmanlı-Savaşı çok önemli bir dönüm noktası olmuştur.
´Petrol Kürtlere bağımsızlık getirecek´
17:31   8/3/2013
 İngiliz Independent Gazetesi, petrolün Iraklı Kürtlere bağımsızlık vereceğini savundu
DTK dan DDKD ye Ziyaret
16:25   7/3/2013
 DTK Eşbaşkanları Aysel Tuğluk ve Ahmet Türk, DTK Daimi Meclis üyesi Seydi Fırat, Amed´de bulunan DDKD, KADEP, ÖSP, Azadi İnisiyatifi ve HAK-PAR´a sürece ilişkin bilgi alışverişinde bulunmak ve sürece katkılarını istemek amacıyla ziyaret gerçekleştirdi.
Çaycidan al haberi
14:36   7/3/2013
 Çay ocağını ona bıraktığımda elinde kalın bi dosya vardı, okuyup gülüyordu.
”Kosova için işleyen mekanizmalar, ne Filistinliler ne Kürtler için işliyor”
14:34   6/3/2013
 Ortadoğu´da işler hak ve sorumluluklar üzerinden değil, hibe ve sadakat üzerinden yürüyor
´Kürdistan bugün Türk milliyetçiliğinin işgali altındadır´
20:54   4/3/2013
 Kürt sorunu, Kürdistan’nın Kemalizm tarafından sömürgeleştirilmesi sorunudur