DESTPÊK | DAXUYANI| DOSYA| FORUM| ANONS|PRENSIP | E MAIL | ARŞÎV | WEBMAIL

Kemal Kılıçdaroğlu rolünü iyi oynuyorKurdinfo:21:01 - 22/2/2013

Kemal bey diyor ki ana dille eğitim ülkeyi böler bu bölünme korkusu yüzünden bir insanın doğuştan sahip olduğu bir hakkı gasp etmek demokratlığa yakışırı mı.


 

Salı günkü grup konuşmasında Kemal Kılıçdaroğlu’nı dinlerken kendisine acıdım, çünkü acınacak bir durumdaydı TV ekranı bir onu bir Baykal’ı gösteriyordu Baykal avurtlarını ağzının içine dahada çekerek muzaffer bir komutan kölesini bakışlarıyla kırbaçlayan zalim bir sahip gibi Kemal Kılıçdaroğluna bakıyordu.

CHP’nin sözde Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu okul musamberesinde rolünü oynayan bir ilkokul öğrencisi gibi gözleri Baykal’da sanki Baykal’a ‘nasıldım rolümü iyi oynadım mı öğretmenim’ der gibiydi. Baykal’da başını hafif öne doğru eğerek eh fena değildin der gibiydi.

Kürtlerin doksan yıldır Cumuhuriyet Halk Partisince gasp edilen haklarını iadesi süreçinde Cumhuriyet Halk Patisinden katkı bekleyenler boşuna umutlanmasın onlardan katkı değil gelse gelse köstek gelir; adam sıkılmadan gecen hafta Baykal’ın  kapalı gurupta yaptığı kacak konuşmanın aynısını tekrarlar gibiydi. CHP nin milliyetçi bir parti olduğunu Milliyetçiliğinde yurtseverlik olduğunu söylüyordu eğer milliyetçilik yurtseverlikse yurdunun üstündeki tüm halkları sev bir kısım halkın haklarını gasp edeceksin bir kısım halkı da yücelteceksin buna da yurtseverlik diyeceksin sevsinler senin yurtseverliğini.

Kemal bey diyor ki ana dille eğitim ülkeyi böler bu bölünme korkusu yüzünden bir insanın doğuştan sahip olduğu bir hakkı gasp etmek demokratlığa yakışırı mı. Vatandaşlık tanımı anayasada aynı kalsın Türklük bağıyla bağlı olan herkes türktür. Türklük bir etnik kimlik değilmiş bir üst kimlikmiş çadırmış madem çadırdır doksan yıl Türk çadırında yaşadık hazır Cumhuriyetin yüzüncü yılına on yıl kalmışken on yılda Kürt çadırının altında yaşayalım doksan yıl Türk çadırı bir on yılda Kürt çadırında yaşayalım o zaman.

Milliyetçiliği ayaklar altına alan Başbakana diyor ki cesaretin varsa eğer yüreğin yetiyorsa adam gibi adamsan git bu konuşmayı Rize’de yap bakalım adam başbakandır Kemal Bey bu konuşmasını meydanda yapıyor bu konuşma tüm yerel ve Ulasal TV kanallarında naklen canlı yayınlanmakta o konuşmayı Rize’deki vatandaşta Şırnak ta ki vatandaşta dinliyor senin Baykal’ın gibi gurupta kaçak konuşmuyor.

Eğer senin yüreğin varsa eğer sen gerçekten sosyal demokratsan Sosyalist enternasyonal üyesi  isen Sosyal demokratlığın Sosyalist Enternasyonalliğin gereğini yap Partin ve partinizin savunduğu Kemalist rejim tarafından doksan yıldır hakları gasp edilen bir halkın haklı mücadelesinin yanında yer al, yer almıyorsan sahibin Baykal dan vade ulusalcılardan korkuyorsan sus sürece engel olma.

Sen kendi kimliğine sahip çıkmayabilirsin inkârda edebilirsin serbestsin, özgürsün dedelerinin Horasandan Dersime gelmiş Türkler olduğunu söylüyorsun o dedelerin Dersimden Horasana götürülmüştü (Horasan İran ın Kuzeydoğu ve doğusunda yer alan bir bölgeye verilen isim farsça bir kelime Güneşin Yükseldiği Yer anlamına gelir Horasan ismi.) orada acemlerle Özbek ve Tacik Türkleri arasında bir tampon bölge oluşturmak için Şah tarafından yerleştirilmişlerdi sonrada Dersime geri gelmişlerdi Kemal Bey Dersimden gidişlerini demiyor Horasandan Dersime geldiklerini diyor böylece Devlet partisi CHP nin başında kalmak için kendini inkar ediyor.

22.02.2013                                 

hasangonullu52@hotmail.com
 0     MESAJLARINIZ ( Mesajên we)


 


 NÛÇEYÊN DAWÎ

Gazeteler Öcalan´ın tüm Türkiye´ye yaptığı çağrıyı menşetlerine taşıdı
08:53   22/3/2013
 Diyarbakır´daki Nevruz kutlamalarında Abdullah Öcalan´ın "Artık silahlar sussun, fikirler ve siyasetler konuşsun" çağrısı gazetelerde geniş yer buldu
Newroz Pîroz be!
21:04   21/3/2013
 Siverek Newroz Nostaljisi
Öcalan: "Bizi bölmek ve çatıştırmak isteyenlere karşı bütünleşeceğiz"
20:27   21/3/2013
 PKK lideri Öcalan’ın BDP tarafından 21.03.2013 te Diayrbekir’de düzenlenen Newroz mitinginde okunan mesajının tam metni
Li Navenda Kurdî ya Siwêregê pîrozbahîya 8ê Adarê...
17:01   10/3/2013
 8ê Adarê roja jinên kedkar û jinên kurd
Sene 1921: Koçgiri isyanı, Alişer ve Zarife
11:49   10/3/2013
 Hareketin fikri önderi ise KTC üyesi olan Baytar Nuri Dersimi’ydi.
Mir Bedirxan Üzerine Düşünceler
11:46   10/3/2013
 1839 da, Nizip’de meydana gelen, İbrahim Paşa-Osmanlı-Savaşı çok önemli bir dönüm noktası olmuştur.
´Petrol Kürtlere bağımsızlık getirecek´
17:31   8/3/2013
 İngiliz Independent Gazetesi, petrolün Iraklı Kürtlere bağımsızlık vereceğini savundu
DTK dan DDKD ye Ziyaret
16:25   7/3/2013
 DTK Eşbaşkanları Aysel Tuğluk ve Ahmet Türk, DTK Daimi Meclis üyesi Seydi Fırat, Amed´de bulunan DDKD, KADEP, ÖSP, Azadi İnisiyatifi ve HAK-PAR´a sürece ilişkin bilgi alışverişinde bulunmak ve sürece katkılarını istemek amacıyla ziyaret gerçekleştirdi.
Çaycidan al haberi
14:36   7/3/2013
 Çay ocağını ona bıraktığımda elinde kalın bi dosya vardı, okuyup gülüyordu.
”Kosova için işleyen mekanizmalar, ne Filistinliler ne Kürtler için işliyor”
14:34   6/3/2013
 Ortadoğu´da işler hak ve sorumluluklar üzerinden değil, hibe ve sadakat üzerinden yürüyor
´Kürdistan bugün Türk milliyetçiliğinin işgali altındadır´
20:54   4/3/2013
 Kürt sorunu, Kürdistan’nın Kemalizm tarafından sömürgeleştirilmesi sorunudur